Προς το περιεχόμενο

μια Manson του matt bellamy!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε συ, προφανώς, δεν είναι θέμα :) Δε σου αρέσει δεκτό, απλά υπήρξε μια γενικότερη απαξίωση αυτό μου έκανε εντύπωση.

 

Anyway...... :) Εμένα μου ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, σίγουρα είναι κάτι που πρέπει να χρησιμοποιείται ως effect πού και πού για να μην κουράζει (όπως θα έπρεπε να καταλάβουν και διάφοροι για το talk box *cough*BonJovi*cough*), αλλά ως τέτοιο τα σπάει!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η γνώμη μου είναι οτί ο τύπος (ο Bellamy δηλαδή) είναι αρκετά μπροστά από τους "συναδέλφους" του σήμερα. Αποδυκνύει ότι έχει φαντασία και τη χρησιμοποιεί πολύ δημιουργικά. Όσο για τη λατρεία του vintage δε νομίζω ότι αφενός είναι απαραίτητο τα vintage τύπου όργανα να αρέσουν σε όλους και αφετέρου δεν ξέρω κατά πόσο θα κόλλαγε να τα χρησιμοποιήσει στους Muse ώστε να αποδώσει αυτά που θέλει και έχει στο νου του. Καθ' ομοίωση φυσικά και δέχομαι ότι σε κάποιον μπορεί να μην αρέσει το αποτέλεσμα ή η τεχνοτροπία του συγκεκριμένου μουσικού αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορώ να δεχτώ απαξιωτικές απόψεις.

 

+1000 από εμένα στον Mat! ;)

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Οι Muse ήταν από τις αγαπημένες μου μπάντες από το 2001 που τους πρωτογνώρισα!

 

Είναι όντως αλήθεια ότι ο Bellamy αλλάζει κιθάρες κατά τη διάρκεια των live, όπως και ότι παίζει κιθάρα και πλήκτρα εναλλάξ και είναι θαυμάσιος και στα δυο!

 

Πλέον χρησιμοποιεί πολύ λιγότερο όμως τη συγκεκριμένη κιθάρα. Η βαβούρα που ακούγεται (και ακουγόταν και το καλοκαίρι του '07 που ήρθαν Αθήνα) πρέπει να προέρχεται από το 4ο πρόσωπο που εμφανίζεται μαζί τους πάνω στη σκηνή και πειράζει κάτι κουμπάκια όλη την ώρα, βάζοντας και βγάζοντας εφφέ. (προσωπικά πιστεύω ότι δεν τον χρειάζονται αλλά δε ξέρω αν είναι ιδέα δική τους αυτή, η του μεγαθήριου-δισκογραφική στην οποία πήγαν ::) )

www.travelforum.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bellamy είναι ο Hendrix της γενιάς του (μας). Αυτός και ο Greenwood είναι υπεύθυνοι για τη χρήση της κιθάρας πέρα απο την παραδοσιακή στενομυαλιά του χώρου, απλά κάποιοι το έχουν πάρει χαμπάρι εδώ και καιρό, κάποιοι μόλις το κατάλαβαν και κάποιοι άλλοι θα το καταλάβουν μετά απο αρκετά χρονάκια όπως γίνεται συνήθως....

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(προσωπικά πιστεύω ότι δεν τον χρειάζονται αλλά δε ξέρω αν είναι ιδέα δική τους αυτή, η του μεγαθήριου-δισκογραφική στην οποία πήγαν Roll Eyes )

 

Ναι,ειναι αλλωστε γνωστο οτι οι.....δισκογραφικες καθοριζουν τη...συνθεση ενος συγκριτηματος πανω στη σκηνη... ::)

 

Επισης διαλεγουν τις χορδες που θα χρησιμοποιησουν οι κιθαριστες,τι θα φανε πριν το Live & βεβαια (και αυτο ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο..) ευθυνονται για την τρυπα του οζοντος και το κυκλοφοριακο..... :) :)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε guys....η κιθαρα υπαρχει στην αγορα???(εστω και του εξωτερικου...)...

 

ειμαι πολυ περιεργος να δω τιμουλα... ;D

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.500-5.500 λίρες, και δεν υπάρχουν σε παραγωγή. Μόνο παραγγελία, ή αν σκάσει στα used του Manson καμμια απο αυτές που φτιάχτηκαν για τον Bellamy αλλά τις γύρισε πίσω  ;D

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bellamy είναι ο Hendrix της γενιάς του (μας). Αυτός και ο Greenwood είναι υπεύθυνοι για τη χρήση της κιθάρας πέρα απο την παραδοσιακή στενομυαλιά του χώρου, απλά κάποιοι το έχουν πάρει χαμπάρι εδώ και καιρό, κάποιοι μόλις το κατάλαβαν και κάποιοι άλλοι θα το καταλάβουν μετά απο αρκετά χρονάκια όπως γίνεται συνήθως....

 

συμφωνω, παρόλο που αν δεν ηταν ο μορελο ο μπελαμι δεν θα ηξερε τι να το κανει το γουαμι, όπως και πολλά άλλα πράγματα που τα αντέγραψε κανονικότατα από τον θεό τον ίδιο.

 

το εχει πει κι ο ιδιος παντως. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα απο την παραδοσιακή στενομυαλιά του χώρου, απλά κάποιοι το έχουν πάρει χαμπάρι εδώ και καιρό, κάποιοι μόλις το κατάλαβαν και κάποιοι άλλοι θα το καταλάβουν μετά απο αρκετά χρονάκια όπως γίνεται συνήθως....

 

συμφωνω, παρόλο που αν δεν ηταν ο μορελο ο μπελαμι δεν θα ηξερε τι να το κανει το γουαμι, όπως και πολλά άλλα πράγματα που τα αντέγραψε κανονικότατα από τον θεό τον ίδιο.

 

το εχει πει κι ο ιδιος παντως. :)

 

+1000 για morello

 

παραδοσιακη στενομυαλια  ???

το οτι καποιοι πειραματιζονται στον ηχο τους κ στον εναλλακτικο τροπο παιξιματος της κιθαρας δεν τους καθιερωνει αυτοματα ως πρωτοπορους της γενιας μας.

καλος χρυσος σε αυτα που κανει...αλλα μεχρι εκει  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(προσωπικά πιστεύω ότι δεν τον χρειάζονται αλλά δε ξέρω αν είναι ιδέα δική τους αυτή, η του μεγαθήριου-δισκογραφική στην οποία πήγαν Roll Eyes )

 

Ναι,ειναι αλλωστε γνωστο οτι οι.....δισκογραφικες καθοριζουν τη...συνθεση ενος συγκριτηματος πανω στη σκηνη... ::)

 

Επισης διαλεγουν τις χορδες που θα χρησιμοποιησουν οι κιθαριστες,τι θα φανε πριν το Live & βεβαια (και αυτο ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο..) ευθυνονται για την τρυπα του οζοντος και το κυκλοφοριακο..... :) :)

 

Μη λες ό,τι θες - γι αυτά συνήθως φταίει ο ΟΤΕ  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου