Προς το περιεχόμενο

overdrive/booster pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δοκιμάζεις όλα τα πετάλια που έχουν το στειχειώδες eq (bass-treble) όπως RC Booster' date=' BJF Sea Blue.[/quote']

 

το bjf sea blue δυστυχώς δεν το έχω αλλά το άκουσα και μου πέσαν τα αυτιά!!! Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνουν αυτά τα τρία κουμπάκια!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

stavrilian,(ωραιο νεο avatar) ,ειμαι κατοχος του tube zone απο mi audio(new version)..πολυ καλο ηχητικα και κατασκευαστικα αλλα βεβαια ειναι overdrive και οχι booster...(αν και παιζει καλα και μπροστα απο το lead καναλι του dc-3).....αυτο που φαινεται ενδιαφερον ειναι το mi audio boost'n'buff (περιγραφεται σαν κατι μεταξυ απλου booster και treble booster) αλλα βεβαια.......australia is a long way from here

Απορρίπτεις όλα τα πετάλια με διάταξη κουμπιών vol-drive-tone
Αν το κανουμε αυτο τοτε θα απορριψουμε και πολλα πεταλια που......μαμανε!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δοκιμάζεις όλα τα πετάλια που έχουν το στειχειώδες eq (bass-treble) όπως RC Booster' date=' BJF Sea Blue.[/quote']

 

το bjf sea blue δυστυχώς δεν το έχω αλλά το άκουσα και μου πέσαν τα αυτιά!!! Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνουν αυτά τα τρία κουμπάκια!!!!!!!!!

 

οπως εχω ξαναπει μακραν το καλυτερο eq-clean booster που εχω ακουσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δοκιμάζεις όλα τα πετάλια που έχουν το στειχειώδες eq (bass-treble) όπως RC Booster' date=' BJF Sea Blue.[/quote']

 

το bjf sea blue δυστυχώς δεν το έχω αλλά το άκουσα και μου πέσαν τα αυτιά!!! Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνουν αυτά τα τρία κουμπάκια!!!!!!!!!

 

οπως εχω ξαναπει μακραν το καλυτερο eq-clean booster που εχω ακουσει!

 

και όσα bjf έχω ακούσει, είναι σούπερ!! Αλλά, πανάκριβα βρε παιδάκι μου...

Για το sea blue δεν το συζητάω, είναι θέμα χρόνου να το αποκτήσω πάντως...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δοκιμάζεις όλα τα πετάλια που έχουν το στειχειώδες eq (bass-treble) όπως RC Booster' date=' BJF Sea Blue.[/quote']

 

το bjf sea blue δυστυχώς δεν το έχω αλλά το άκουσα και μου πέσαν τα αυτιά!!! Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνουν αυτά τα τρία κουμπάκια!!!!!!!!!

 

οπως εχω ξαναπει μακραν το καλυτερο eq-clean booster που εχω ακουσει!

 

Το πετάλι απλά τα σπάει......ειναι το μόνο το οποιο καταφέρνει να δώσει sparkle ακομα και στον πιο ψόφιο ενίσχυτη που μπορείς να φανταστεις.

Απο τότε που το απόκτησα αδιαφορώ πλήρως για το τη είδους ενισχυτης θα υπάρχει στο live!!!!! Είναι εντυπωσιακός ο τρόπος με τον οποιο κολακεύει τον οποινδήποτε ενισχυτη.

Επίσης εξαιρετικο είναι και το TIMMY, ειδικά με sinlge coil pickups, το οποίο έχει και δελεαστικότατη τιμή ($105). Μοναδικό του μειονέκτημα, ο χρόνος αναμονής για την απόκτηση του, ο οποιός αγγίζει τους 12 μήνες. Ωστόσο μπορεί να αποκτηθει και μέσω ΕBAY αρκει να εισαι διατεθημένος να δώσεις κοντά στα 150-180 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και όσα bjf έχω ακούσει' date=' είναι σούπερ!! Αλλά, πανάκριβα βρε παιδάκι μου...

 

[/quote']

 

Happy BJF owner here!!!!!!!

Έχω ήδη δύο, και δεν έχω μετανιώσει για κανένα από τα ευρώ που ξόδεψα για να τα αποκτήσω.

 

Με γεια και το PICTURE παρεπιπτόντως!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα το tube zone στο μυαλο μου, αλλα καποιο απο τα blue boy deluxe και blue pro. Για καλη μου τυχη τα φερνει ο Μεταλλιδης οποτε θα μπορεσω να τους ριξω και μια ματια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορρίπτεις όλα τα πετάλια με διάταξη κουμπιών vol-drive-tone
Αν το κανουμε αυτο τοτε θα απορριψουμε και πολλα πεταλια που......μαμανε!!

 

Εννοείται ότι δεν απορρίπτουμε τίποτα 8)

 

Όμως απευθυνόμαι στον stavrilian και στο πρώτο post :!: :!: :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

starvilian εισαι σιγουρος για μεταλλιδη??...απ'οτι ξερω η τελευταια παρτιδα απο αυστραλια ηρθε στον jimmy και αποτελιοταν μονο απο tube zones.....κι εγω το blues pro ειχα βαλει στο ματι αλλα δεν υπαρχει ελλαδα ....παντως οσοι νομιζουν οτι το tube zone ειναι απλα ενα very high gain pedal, κανουν λαθος ( με το drive στο 12 o'clock εχει λιγοτερο gain απο ενα ts-9.....μετα το 2 o'clock μπαινει σε hard rock υδατα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου