Προς το περιεχόμενο

overdrive/booster pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

stavrillian καλοριζικο!.. (με 4 μερες καθυστερηση λογω...εκλογων)...αφου εχουμε το ιδιο πεταλι και "σχεδον" τον ιδιο ενισχυτη (dc3-dc5) αν θες ποσταρε τα settings που χρησιμοποιεις στο tubezone...σου αρεσει καλυτερα μπροστα απο το clean η το lead καναλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ειχα χρονο να ψαχτω ιδιαιτερα με το πεταλι αυτη την περιοδο :x

 

Αποτι εχω δει, μπορει να παιξει εξισου καλα και με τα 2 καναλια, αναλογα και με την κιθαρα βεβαια,αλλα προσωπικα μεχρι στιγμης το εχω μπροστα απο το καθαρο καναλι, για το bluesy σπασιμο που εψαχνα, το οποιο το κανει εξαιρετικα παρεπιπτοντως 8)

 

Το μονο που με προβληματιζει, ειναι οτι για να παιξει καλα και κανει αυτο που αναφερω παραπανω, πρεπει το volume να ειναι μετα τη 1:00, οποτε μου αχρηστευει το καθαρο :roll: (λογο μεγαλης αυξησης volume)

 

Αλλα απο την αλλη εχω ασχοληθει ελαχιστα με τον συνδιασμο boogie-tube zone, οποτε ελπιζω να βγαλω ακρη...

 

Μπροστα απο το καθαρο με το gain sto 6-7 το εχω ως εξης :

(Κιθαρα : στρατ με αρκετα low output μαγνητες)

 

bright : 9:30

mid : 11:00

char : 9:30-10:00

volume : 1:00

tone : 1:00

drive :6:00 πλακα κανω - 12:00

 

 

 

Αν εχεις και συ να προτεινεις κανα setting θα βουθουσες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δικα μου settings μπροστα απο το καθαρο με το gain στο 6 ειναι καπως ετσι: bright-11:00....mid-3:00....char-11:00....vol-11:00....tone-12:00....drive-1:30......αρκετα διαφορετικες οι ρυθμισεις μας :)....Πιστευω οτι το μεγαλο μυστικο στο tubezone ειναι ο συνδιασμος mid και char (προσωπικα προτιμω το mid να ειναι αρκετα ψηλα)....επισης με το drive στο 1.30 και με το volume pot της κιθαρας μου γυρω στο 7-8 εχω ακριβως την ποσοτητα gain που θελω για leads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτην:http://www.vintageguitars.org.uk/guild78p7.php..χωρις ομως τους dimarzios αλλα με prs μαγνητες.....αλλα και οταν παιζω με την strat μου, οι ρυθμισεις παραμενουν σχεδον ιδιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφη κιθαρα αρχηγε μου! Να την χαιρεσαι!

 

Θα δοκιμασω τα settings σου και θα επανελθω με περισσοτερα presets!

 

Y.Γ Και αυτο ειναι δεσμευση :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσοτεροι γνωστοι μου βρισκουν την κιθαρα ασχημουλα...βεβαια οταν τους την βαζω στα χερια για να παιξουν αλλαζουν γνωμη!........

Y.Γ Και αυτο ειναι δεσμευση
πολυ μεσα στο κλιμα των ημερων σε βρισκω....αναμενω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου