Προς το περιεχόμενο

overdrive/booster pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειμαι πολυ χαλαρος.....μαλλον με παρεξηγησατε....αν καποιος ομως θιχτηκε ' date='sorry....[/quote']

 

ναι ρε κανενα προβλημα και εγω πλακα σου εκανα! :)

καλως σε βρηκαμε man... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks Takis....διαβασα λιγο το link που συνεστησε ο φιλος jasemeister....φαινεται οτι η tonelab εχει πολλους οπαδους εδω....μερικοι φαινεται να την θεωρουν σαν το υπερτατο οπλο...οταν ομως εχεις the real deal (δηλ. εναν καλο λαμπατο ενισχυτη)...θα αγορασεις τοτε κατι το οποιο ειναι το καλυτερο στο να μιμειται αυτο που ηδη εχεις??....ο φιλος starvilian το εχει ηδη αυτο απ' οτι φαινεται(mesa/boogie)...και ζηταει κατι που θα καλυτερεψει τον ηδη καλο τονο του...για αυτο θεωρησα αυτο που προτεινε ο φιλος white noiz υπερβολικο...no hard feelings! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks Takis....διαβασα λιγο το link που συνεστησε ο φιλος jasemeister....φαινεται οτι η tonelab εχει πολλους οπαδους εδω....μερικοι φαινεται να την θεωρουν σαν το υπερτατο οπλο...οταν ομως εχεις the real deal (δηλ. εναν καλο λαμπατο ενισχυτη)...θα αγορασεις τοτε κατι το οποιο ειναι το καλυτερο στο να μιμειται αυτο που ηδη εχεις??....ο φιλος starvilian το εχει ηδη αυτο απ' οτι φαινεται(mesa/boogie)...και ζηταει κατι που θα καλυτερεψει τον ηδη καλο τονο του...για αυτο θεωρησα αυτο που προτεινε ο φιλος white noiz υπερβολικο...no hard feelings! :)

πλακα εκανα ρε φιλε,δεν μου αρεσει καθολου η tonelab και οποιαδηποτε ψηφιακη πεταλιερα κυκλοφορει :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε συμφωνουμε :) .......το γεγονος ομως οτι υπαρχουν πολλοι εραστες της tonelab στο site παραμενει :? ...............................φιλε kostasP συμφωνω για bbpreamp αν και πιστευω οτι τα αλλα δυο της xotic (rc και ac)ειναι καλυτερα σαν booster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rc booster

το πεταλι ειναι ερωτας

μιλαω σε πραγματικες συνθηκες

ενω τα αλλα μπασαρουν ιδιως στις ΜΙ Κ ΛΑ χορδες αυτο ειναι το πιο ισορροποιημενο και less compressed απο το ac :wink:

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fulltone ocd

bjf sea blue equalizer(οτι καλυτερο εχω ακουσει σαν clean boost)

xotic rc booster

menatone red snapper

jampedal tubedreamer 72(την low gain εκδοση)

 

+timmy or tim!

α ρε τακαρε τι λες και εσυ εδω μεσα! :lol: :lol:

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μηπως ιδεα κανεις που μπορω να ακουσω fulltone στην Αθηνα?

Απο xotic εχω ακουσει μονο το ΒΒ, στον ενισχυτη μου κιολας, και ενω ομολογουμενος ηταν πολυ καλο πεταλι, δεν μου εκατσε καλα, δεν ξερω γιατι :roll:

 

Την λυση του eq την αποκλειω οπως μαλλον και την λυση του απλου booster, γιατι για να πουσαρω τον boogie η διαφορα εντασης (on/off) θα ειναι μεγαλη,διορθωστε με αν κανω λαθος :D

 

Εγκυκλοπεδικα, πολυ ωραιο booster ειναι και του μπαρμπα-Seymour το pickup booster :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου