Προς το περιεχόμενο

Τι είναι το grunge;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβασα λιγο τη "συζητηση" περι Seattle και Grunge....

Αλλα δεν διαβασα πουθενα τη μαγικη λεξουλα. Ποια ειναι αυτη?? Μα φυσικα οι MELVINS!!! Καμια σχεση βεβαια με τον ορο grunge μιας και απο τοτε που δημιουργηθηκαν οι Melvins... ε απλα παιζουν Melvins! Oυτε rock,ουτε alternative ουτε τιποτα. Απλα Melvins!

Απλα τους αναφερω γιατι ηταν ΠΑΝΤΑ εκει, ισως τις περισσοτερες φορες στο παρασκηνιο του hype των Nirvana αλλα η επιρροη τους και η συμβολη τους ηταν εμφανης παντου! Εξαλλου δεν ειναι τυχαιο οτι ακομα δημιουργουν "αριστουργηματα" (με τη δικια τους ερμηνεια της λεξης) και απειροι μουσικοι τους αναφερουν στις επιρροες τους....

Αυτα απλα σαν μια παρενθεση! :twisted:

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά νομίζω απο τισ λίγες γνώσεις που έχω οτι το grunge δεν εχει να κανει μονο με το ειδος μουσικης αλλα με ολη την συμπεριφορα των μελων των συγκροτηματων που το αποτελουσαν..

 

γενικα καλο ειναι να μην κολλαμε σε ορουσ..ποσοσ μαλλον οταν οι οροι αυτοι ειναι τισ πιο πολλεσ φορες δημιουργηματα για εμπορικουσ λογους..

 

με το ιδιο σκεπτικο θα λεγαμε πανκ τους σεξ πιστολσ ομωσ πιστευω οτι πολυς κοσμος πιστευοι οτι για π.χ. οι κλας ειναι ¨το πανκ¨..

 

οσο αφορα το grunge εγω για π.χ θεωρω τους mudhoney πιο σκληρους και κοντα στον ορο αυτο ενω τους nirvana που υπεραγαπω μια πιο massive και εμπορικη εκδοχη τους..  αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου