Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με laptop κάρτα ήχου


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα ένα laptop και εγκατέστησα το Sonar 2 . Όμως, δεν αναγνωρίζει την κάρτα ήχου μου. Η κάρτα ειναι vinyl. Τι να κάνω; Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει λύση σε κάτι τέτοιο;

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανεγκατέστησα τους drivers της κάρτας αλλά και πάλι υπάρχει πρόβλημα. Μου βρίσκει την κάρτα ήχου, αλλά λέει ότι δεν μπορεί να την χρησιμοποιήσει.

 

Η κάρτα ήχου λέγεται Vinyl AC'97.

Στο sonar μου την δείχνει Vinyl AC'97(WAVE).

 

Επίσης μου βγάζει και άλλες δύο κάρτες ήχου που δεν έχω καταλάβει τι είναι. Και οι δυο είναι Bluetooth****, όπου * είναι κάποιοι κωδικοί μοντέλου μάλλον.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψα το Asio4all και μου βγάζει την κάρτα μου Vinyl AC '97, κανονικά. Η κάρτα ήχου του Laptop λειτουργεί μια χαρά , αναγνωρίζεται από τα windows. Από το sonar δεν αναγνωρίζεται. Η' μάλλον αναγνωρίζεται, αλλά δεν μπορεί να την χρησιμοποιήσει.

 

Ρε παιδιά πείτε κάτι..

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σοναρ φαίνονται οι drivers της κάρτας; Αν ναι τους επέλεξες; Αν την έχεις επιλέξει και δείχνει ότι όλα πάνε καλά έχεις ρυθμίσει τα κανάλια ώστε να δέχονται την είσοδό της; Με άλλα λόγια έκανες αυτά που λέει το μανουαλ και δεν έπιασε;

 

¶σχετο αλλά ποια είναι αυτή η κάρτα; Στο νετ δεν βρίσκω κάτι σχετικό με Vinyl AC 97. Κάτι με drivers λέει και βλέπω μια πλακέτα για onboard. Για δώσε κάποιο λινκ.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κάποιο link. Πιστεύω πως η κάρτα αυτή είναι ενσωματωμένη στην μητρική. Στο sonar μου εμφανίζει την κάρτα. Όταν πάω σε ένα κανάλι να την βάλω σαν in, μου την έχει για επιλογή και στο πλαίσιο της ένα βελάκι δεξί, το οποίο όμως δεν ανοίγει.

 

Χρησιμοποιώ το sonar 4 αλλά δοκίμασα και στο 2.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν ξέρω από σοναρ οπότε... Απλά είπα μπας και σου ξέφυγε κάτι απλό, καθώς συνήθως τα απλά είναι που μας καίνε! :lol:

 

Δλδ όταν πας να παίξεις στο σοναρ δεν ακούς ήχο; Αν του πετάξεις σε κάποιο οντιο κανάλι κάποιο ήχο και το βάλεις να το αναπαράγει, ούτε τότε ακούς τπτ;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:( :( :( :(

 

 

Κανείς άλλος.......?

 

:( :( :( :(

 

Φίλε μου δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτό, αλλά πριν καιρό είχα ένα περίπου αντίστοιχο πρόβλημα. Αγόρασα μια Μ-audio εξωτερική κάρτα ήχου (την 410). Αφού έκανα ακριβώς ότι έλεγε το μάνιουαλ στην εγκατάσταση το PC δεν αναγνώριζε την κάρτα με τίποτα. Τελικά τα παιδιά απο το e-shop μου είπανε ότι η firewire είσοδος που είχε το PC στο μπροστά μέρος δεν ήταν ενεργοποιημένη διότι δεν την σήκωνε η motherboard μου. Έτσι έβαλα ένα adaptor USB σε Firewire σε μια USB θύρα, κούμπωσα εκεί την κάρτα και όλα δια μαγείας ήρθαν στη θέση τους. Δεν ξέρω αν στην περίπτωσή σου φταίει κάτι τέτοιο απλά σου λέω να τσεκάρεις άλλα πράγματα που ίσως να μην πηγαίνει το μυαλό σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου