Προς το περιεχόμενο

Οι Αντιπρόσωποι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μια και είπα για δολλάριο : το καλοκαίρι ήθελα μια Tele ’52 reissue (US). Τιμή καταλόγου εδω; 2100. Την παρήγγειλα Αμερική και μαζί με το τελωνείο μου κόστισε 1500! Η καλύτερη λιανική που είχα βρει εδώ ήταν 1800... Αλλά το καλύτερο είναι το εξής : Αφού έστειλα το έμβασμα στην Αμερική και 5 μέρες μετά έπρεπε να’χει φτάσει και να ειδοποιηθώ για την αποστολή της κιθάρας, δεν είχα λάβει καμιά ειδοποίηση. Τελικά, πήρα τηλέφωνο για να μάθω το γιατί κι η απάντηση ήταν η εξής : «Η Tele που είχαμε ετοιμοπαράδοτη είχε ένα μικροσκοπικό crack στο βερνίκι δίπλα στο neckplate, οπότε σου παρήγγειλα άλλη στο εργοστάσιο και θα καθυστερήσει κανένα 10ήμερο.» Όντως, ήρθε στα χέρια μου με πιστοποιητικό της ημερομηνίας κατασκευής της από τη Fender! Ποιος έχει αντίστοιχο παράδειγμα από ελληνικό κατάστημα; Όταν πήρα μια Gibson από Ελλάδα (Dealer : Διαμαντόπυλος, αντιπροσωπεία : ΒΟΝ Studio) και είχε πρόβλημα στα τάστα, η απάντηση που έλαβα ήταν : «Το εξουσιοδοτημένο service το’χει dealer από τον οποίο δεν αγόρασες την κιθάρα και δε μπορώ να σε στείλω...» για να συμπληρωθεί απ’το μεγαλειώδες : «Εγώ τις φτιάχνω και παραπονιέσαι!;!;»

 

Α, ρε ΛΕΒΑΝΤΗ ατελείωτε!!!

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Hello! Είναι η πρώτη μου δημοσίευση σε αυτό το forum. Συμφωνώ απόλυτα με τα παράπονα για τους Έλληνες αντιπροσώπους και μόλις έστειλα τα παράπονά μου για το Νάκα στις TC Electronic' date=' RME, Evolution και για το BON Studio στη Gibson. Θεωρώ περιττό να αναφέρω αναλυτικά τα παράπονά μου επί τόπου. Δεν δουλεύω σε καμία αντιπροσωπεία. Είμαι μουσικός και με τα email ίσως να «καίω» και ευκαιρίες για καλές τιμές σε μένα. Αλλά έχω κουραστεί από τους ηλίθιους που συναντώ στο Νάκα και άλλες αντιπροσωπείες. Εσύ, Tonystar, γιατί δε λες που δουλέυεις;

 

ΥΓ: ΑπΆτη στιγμή που υπάρχει ο Thomann και το Musicians Gear, τι ασχολούμαστε με τους εδώ; Και με τόσο χαμηλό δολλάριο...[/quote']

 

Εγώ ασχολούμαι γιατί αν κανείς δεν κάνει τίποτα, η κατάσταση δεν πρόκειται να αλλάξει. Είναι σαφώς μονόδρομος η παραγγελία από το εξωτερικό, όμως θέλω να σκέφτομαι και αυτούς που δεν θέλουν ή δεν έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν και τους δουλεύουν ψιλό γαζί. Θερμή παράκληση και από εμένα να στέλνετε τα παράπονα σας στις εταιρείες, μόνο έτσι θα πετύχουμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψέ με, από αυτό που έκανα, μόνο αυτοί μπορούν να ωφεληθούν. Εγώ, καλώς εχόντων των πραγμάτων, από Σεπτέμβρη μετακομίζω Ολλανδία... Εκεί οι άνθρωποι είναι πολύ διαφορετικοί κι η Γερμανία δίπλα!

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akisd28: Ο ατελείωτος "κύριος" στον οποίο αναφέρεσαι είναι ενα απο τα καλλίτερα παραδείγματα "πωλητή πρός αποφυγήν" απο τον καιρό που ήταν ακόμα στον ζοζέφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς βρέθηκα ξαφνικά με ¶βαταρ στο προφίλ μου; (Το οποίο διέγραψα.)

Μην αγχώνεσαι. Απλά, για όσους δεν είχαν επιλέξει avatar μέχρι τώρα, ενεργοποιήθηκε αυτόματα αυτό που είδες, γιατί πιο πρίν αντί για εικόνα έδειχνε ένα κενό Link εικόνας. Πολύ απλά όσοι δεν το θέλουν το διαγράφουν ή διαλέγουν νέο.

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομητες εψαχνα για μονιτορς περυσι και αφου σαρωσα ολο το νετ για να βρω τις καλυτερες τιμες σκεφτηκα να δω και οι δικοι μας τι εχουν να πουν. Ειχα ηδη απο emails απο δυο-τρια μαγαζια στην ευρωπη μια τελικη τιμη (κοστος απο μαγαζι-σπιτι μου δλδ) γυρω στα 1400-1500 ευρακια.

 

Στελνω email λοιπον για τα mackies hr824 στον πασης ελλαδος ντιλερ ρωτωντας τιμες κτλ. Τι μου απαντησαν οι θεοι???

 

1430+ΦΠΑ το ΕΝΑ... Εεεε δλδ 3474 ευρω το ζευγαρι. Τραβουσε ο οργανισμος τους ενα χ*σιμο και το λαβανε.

 

Σα δε ντρεπονται. Κανενα σεβασμο. Που να τους κλεισει τα μαγαζια η εφορια. Μηπως μονο αυτοι εχουν δασμους στισ εισαγωγες? Π*παρια. Και οι υπολοιποι Ε.Ε. ειναι. Μηπως εχουν ΤΗΝ εξυπηρετηση πελατων? Π*παρια παλι, τι ειναι αυτο? Μηπως ειναι μεγαλολεουρες που εκμεταλλευονται την αγνοια του κοσμου? Που να κλεισουν ολοι. Γι'αυτο καμια εταιρεια σε κανενα τομεα δεν παιρνει στα σοβαρα την ελληνικη αγορα. Αφου ειναι ενα χαος απο κλοπες και απατες και κουτοπονηρους μικρομυαλους ψευδοεπιχειρηματιες απο κοτετσια, σιγα μην κατσουν ν'ασχοληθουν.

 

Μακαρι να πλακωσει η παγκοσμιοποιηση αυριο και να τρελαθουν στον ανταγωνισμο και να τρεχουν και να μην προλαβαινουν. Και μακαρι να ξυπνησει ο ελληνας καταναλωτης και να γινει υπευθυνος και να ξερει τι αγοραζει με τα λεφτα του. Μεταξυ σοβαρου και αστειου, η κατασταση παραμενει γελοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα τα κράτη της Ε.Ε. οι δασμοί είναι οι ίδιοι, με απόκλιση 2%. Οι μισθοί στην Ελλάδα, όμως, και στην Πορτογαλία, είναι στο 1/3 απ'τις υπόλοιπες χώρες, αλλά το κέρδος που υπολογίζουν στις τιμές τους οι αντιπρόσωποι είναι ίσως μεγαλύτερο απ'των υπολοίπων χωρών της Ε.Ε.! On-line shopping, λοιπόν, μέχρι να καταλάβουν βαθιά μέσα τους πως ό,τι καταβρόχθισαν, καταβρόχθισαν!

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

 

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΧΑΡ/ΚΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΠΩΛΗΤΗ ΕΙΝΑΙ

 

1. ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ = ΤΥΠΟΣ' date=' ΔΙΚΤΥΟ, ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΛΠ

 

2. ΣΑΝ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΩΝ ΤΕΧΝ ΧΑΡ.ΚΩΝ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΓΙΑ ΠΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΘΑ ΕΙΣΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟΝ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΓΑΙ ΑΓΟΡΑ

 

3. ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ (ΟΙΚΟΝ ΚΑΤΗΓ ΠΕΛΑΤΩΝ - ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ.

 

[/quote']

 

Ειναι τοσο καλοι οι δικοι μας που βαζουν στη βιτρινα το casio keyboardaki διπλα στο korg z1!! Ετσι, για να εχουμε επιλογες! Σα δε ντρεπονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου