Προς το περιεχόμενο

Οι Αντιπρόσωποι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μας ρε συ Tony σε ποιο μαγαζι δουλευεις τελοσπαντων γιατι οι πολλά μας τα λες ή εμείς δεν ξέρουμε τι λέμε τοζο καιρό εδω μέσα..

Και οι ξένοι σαφώς και μας βλέποθνε σαν τριτοκοσκική χώρα αφου ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ..

Και δεν καταλαβαίνω γιατι θα πρέπει να νοιώθουνε αδικημένοι οι κύριοι αντιπρόσωποι που δεν ακούγεται η φωνή τους...Αυτοι δεν έχουνε τέτοια προβλήματα,με τις πράξεις τους μιλάνε εδω και πάρα πολλά χρόνια..

Οσο για το τι θα γινότανε αν κάποιος αγόραζε κάτι απο εξω και συνέβαινε να είναι χαλασμένο ή κατι τέτοιο,ας μας πείτε εσείς κύριοι αντιπρόσωποι τι συμβαίνει οταν εσεις μας τα πουλάται σε αυτο το χάλι..

Κια μην λέτε τίποτα για τους ξένους γιατι έχετε φαει τις μεγαλύτερες ήττες απο αυτούς οταν τρώτε τα άκυρα το ένα μετα το άλλο επειδή δεν πουλάται..΄

Τι έγινε Χαλιέστε πολυ οταν σας τα δίνουνε σε τέτοια κατάσταση????

Δεν πειράζει...Ετσι....Να νιώσετε και εσεις οτι νοιώθουμε και εμείς οταν μας πουλάται τις μούφες σας...Ο Θεός αγαπάει τους Κλέφτες αλλα αγαπάει και τον νοικοκυρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Νομίζω οτι καλα κρατεί ο χορός και η κουβέντα.

'Οπως βλέπετε οι αντιπρόσωποι ακούν, και όσοι ενδιαφέρονται, είμαι σίγουρος ότι βελτιώνονται.

Κι ας μην απευθυνόμαστε στους συγκεκριμένους.

Είναι εξ άλλου αναπόφευκτο καθώς είναι ένα καλό της λεγόμενης "παγκοσμιοποίησης"!

Βέβαια μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά...

Ας μην υποβιβάσουμε όμως το επιπεδο της συζήτησης εκτοξεύοντας ύβρεις πικρίας και ιδιαίτερα σε κάποιους που δεν κρύβονται αλλά βγαίνουν μπροστά και προσπαθούν να απαντήσουν.

Αν δεν θέλαμε τον διαλογο δεν θα λεγόταν forum αυτός ο χώρος.

Αναγκάζομαι να λογοκρίνω ένα μικρό απόσπασμα του φίλου Tool για να συνεχίσουμε να επικοινωνούμε. Be polite!

Θέλουμε να προκαλέσουμε τον διάλογο σε αυτό τον ουδέτερο χώρο όπου οι αλήθειες δεν κρύβονται πίσω από το φως της ημέρας, και τα προσχήματα.

Στο κάτω -κάτω αν το πετύχουμε, όλοι έχουμε να κερδίσουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wasted_sunsets:

Δεν δουλέυω σε κανένα μαγαζί ούτε έχω καμμία επαγγελματική σχέση ή συμφέρον, είμαι απλα ενας αγοραστής που λέει μια γνώμη μετά απο 25 χρόνια αγοραπωλησιών εξοπλισμού ... που καποτε-καποτε αισθάνομαι οτι "βλέπω το δέντρο και χάνω το δάσος".

 

gerasimos:

Δεν αγορασα GT-6, αλλα θα θυμάμαι οτι κανει 450 ευρώ, αν κάποτε αποφασίσω να πάρω ένα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλουμε όλοι είναι ένας άνθρωπος να μπορούμε να μιλάμε για τις ανάγκες μας' date=' να μας προτείνει τη σωστή λύση και όχι αυτό που έχουμε περισσότερο σε stock. Αυτό πιστεύω ότι είναι το πιο σημαντικό για τους περισσότερους μουσικούς και όχι οι τιμές.

Και κάτι ακόμα που το έχω ξαναπεί.[/quote']

 

Συμφωνώ με αυτό. Και επίσης: όταν μπαίνω σε ένα μαγαζί και καταλαβαίνω ότι είμαι πιο ενημερωμένος από τον πωλητή και ότι η εξειδίκευση του πωλητή είναι τα πακέτα δόσεων μέσω των οποίων μπορώ να ψωνίσω, θα κοιτάξω να απευθυνθώ αλλού για το συγκεκριμένο προιόν. Αν δεν υπάρχει, τότε θα το παραγγείλω από έξω. Καλύτερα.

 

Τέλος: συμφωνώ ότι οι αγορές από έξω έχουν ένα ρίσκο, ωστόσο και εδώ υπάρχουν καλό-φημες και κακό-φημες εταιρείες. Από τη στιγμή και μόνο που σκεφτομαι ότι ψωνίζοντας από τον Χ ρισκάρω γιατί μπορεί να είναι x-demo κλπ κλπ, θα κοιτάξω να ψωνίσω από οπουδήποτε με τις ίδιες συνθήκες αλλά λιγότερα, πολύ λιγότερα, χρήματα.

 

Σχετικά με το service, νομίζω ότι μία αντιπροσωπεία εδώ είναι υποχρεωμένη να παρέχει service και μάλιστα δωρεάν για 1-2 χρόνια ακόμα και αν το προιόν έχει αγοραστεί από έξω. Ίσως να μην ισχύει για όλες τις μάρκες. Σας παρακαλώ διορθώστε με αν λέω κάτι λάθος.

 

Φιλικά,

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θίξω και κάτι ακόμα: με ποιόν τρόπο προσαρμόζουν τις τιμές τους στις μεταβολές του δολλαρίου οι εταιρείες εδώ; Γιατί, με το δολλάριο χαμηλά σου λένε "εμείς όταν φέραμε το δολλάριο ήταν ψηλά" οπότε πουλάνε με αυτή την τιμή. Όταν ανεβαίνει το δολλάριο, φυσικά ανεβαίνουν και οι τιμές άσχετα άν είχανε φέρει με χαμηλή τιμή..."δεν βλέπεις που έχει πάει το δολλάριο...;" σου λένε.

 

Ωστόσο, ψωνίζοντας από έξω, αυτό έχει όφελος: λόγω της μεγάλης κατανάλωσης, γίνονται συνεχώς παραγγελίες και οι τιμές προσαρμόζονται στις τιμές δολλαρίου. Είναι και η νοοτροπία τους διαφορετική.

 

Δεν είναι δυνατόν, ένα μηχάνημα να πωλείται σήμερα όσο και πριν 1 χρόνο, τώρα που το δολλάριο έχει χάσει 20% σε σχέση με το Ευρώ! Τώρα θα έπρεπε οι τιμές να ήταν χαμηλές, εώς και 20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραμύθι της υποστήριξης και της μιας κουβέντας παραπάνω, καλά κρατεί βλέπω. Σαφώς και θα υπάρχουν εξαιρέσεις, όμως πρέπει να είναι γύρω στο (μισό, να υπολογίσω) 0,1%. Από τη στιγμή που πχ ένα προϊόν έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση και η κατασκευάστρια εταιρεία δίνει τιμή για κάθε χώρα εντός EU, χ*******ε για το σέρβις και τη γνωριμία, την τιμή θα κοιτάξουμε! Είναι υποχρεωμένη η αντιπροσωπεία να κάνει σέρβις σε κάθε περίπτωση. Οι περισσότερες βέβαια (για να μην πω πάλι όλες), φαντασιώνονται δικούς τους κανονισμούς ώρες-ώρες και προσπαθούν να ψαρώσουν τον κόσμο. Θα επιμείνω στην αρχική μου ερώτηση προς τον tonystar μέχρι να απαντήσει. Γιατί η Yamaha δίνει προτεινόμενη τιμή 650-700 ευρώ για την SLG-100N (με ΦΠΑ 15-21%, εντός ΕΕ, η εισαγωγή γίνεται ΜΙΑ φορά στην Ευρώπη στα κεντρικά στη Γαλλία συνήθως και ΜΕΤΑ δίνεται στους κατά χώρα αντιπροσώπους), όλοι την έχουν λιανική με ΦΠΑ κάτω 470-500 και ο Νάκας βάζει τιμή βιτρίνας 840 ευρώ. Θέλω μια ευθεία απάντηση και όχι δικαιολογίες, μιλάω με στοιχεία και περιμένω το ίδιο. Απάντησε μου για αυτό και μετά θα πιάσω και το Bon Studio, το Στόλλα και την Omicron Control σαν επόμενους, ΠΑΝΤΑ με συγκεκριμένα στοιχεία και όχι γενικολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα αγορασει στο νακα μια blade california τον ιανουαριο του 2003 .

ειχε τιμη 1050 euro και μου την αφησαν 900 και κατι.

παιρνω ρηλεφωνο πριν απο κανα μηνα να μαθω ποσο εχει και μου λενε 750!!!!!!!!!!!!!!

τρελαθηκα

μεσα σε 10 μηνες επεσε η τιμη της 300euro!!!!!!!!!!11

μας κοροιδευουν μου φαινεται.μου ηρθε εκεινη την ωρα να τους την φερω στο κεφαλι.πως ειναι δυνατον σε τοσο συντομο χρονικο διαστημ αν πεσει η τιμη τοσο πολυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου φαίνεται φυσιολογικό: είναι αυτό που είπα παραπάνω, έχει πέσει το δολλάριο κατά 20%. Εδώ έκανε καλά ο Νάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να λετέ πάντως,το σίγουρο ενα είναι,οι κλέφτες δεν πρόκειται να σταματήσουνε να μας μασούλάνε το εισόδημα,έχοθνε τους συμβουλάτορες που τους λένε πότε να ρίξουνε στάχτη στα μάτια μας και να μας καλοπίανουνε με δήθεν καλές τιμές και καινούργιους τιμοκαταλόγους,Δεν εχω καταλάβει όμως,απο που προκείπτουν οι καλύτερες τιμές που βγάζουνε,μονοι τους ορίζουνε τιμές κουκουρουκου και μετά μας λένε οτι...να εμείς σας κάνουμε έκπτωση...ΡΕ ΠΟΥ ΤΑ ΠΟΥΛΑΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΣΑΣ??????Τώρα ειδικά που έχουν αρχλισει οι εκπτώσεις και οι προσφορές λόγο εορτών,εκει να δείτε γέλια που εχουμε να ρίξουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου