Προς το περιεχόμενο

Koch Studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

διαβασα όλα όσα λεγονται για τον ενυσχυτη αυτο και γεννηθικε μια ερωθηση. Θα ηταν ηχητικα σωστο και δυνατο να χρησημοποιηθει η κεφαλη με μια 1Χ12 καμπινα θα ηταν ιδια σε γενικες γραμμες με τον ηχο του κομπο; Και αν θες μετα προσθέτεις μια ακομη καμπινα 1Χ12;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

διαβασα όλα όσα λεγονται για τον ενυσχυτη αυτο και γεννηθικε μια ερωθηση. Θα ηταν ηχητικα σωστο και δυνατο να χρησημοποιηθει η κεφαλη με μια 1Χ12 καμπινα θα ηταν ιδια σε γενικες γραμμες με τον ηχο του κομπο; Και αν θες μετα προσθέτεις μια ακομη καμπινα 1Χ12;

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το αν θα ήταν ηχητικά σωστό... Όσον αφορά στο αν είναι δυνατόν, και βέβαια είναι. Απλά συνδέεις την 1x12 με την ανάλογη έξοδο σε οhm. Θα ήταν ίδια με τον ήχο του κόμπο μόνο αν είχε ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με την καμπίνα του κόμπο, δλδ. ίδιο ξύλο, ίδιες διαστάσεις, open back και ίδιο μεγάφωνο. Αν θέλει κάποιος μπορεί να προσθέσει και μια ακόμη 1x12, μια 2x12 ή ότι άλλο επιθυμεί, αρκεί να φροντίσει οι συνδέσεις να γίνουν στα σωστά ohm.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ να πάρεις studiotone κεφαλή koch καμπίνα 1Χ12

αν δεις οτι θες μετα κατι παραπάνω

να προσθεσεις αλλη μια καμπινα 1Χ12.

Θα ήταν κάτι διαφορετικό ηχητικά; από τον κόμπο στην πρώτη περίπτωση και διαφορετικό από 1 καμπίνα  2Χ12 στην δεύτερη περίπτωση; (μην το παμε αλλου σε ξύλα, τιμές κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, και βέβαια μπορείς να το κάνεις, αν και οι δυο καμπίνες θα πρέπει να είναι συνδεδεμένες με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να δίνουν τα σωστά ohm επί της κατάλληλης υποδοχής στον Koch. Μια TS112 της Koch είναι στα 8Ω, και τα ohm που θα προκύψουν από τις διάφορες συνδεσμολογίες τους (σειριακά ή παράλληλα) μπορείς να τα δεις εδώ: http://www.bcae1.com/spkrmlti.htm Για τις συνδέσεις ίσως να ήταν καλύτερο να απευθυνθείς σε τεχνικό ή στον αντιπρόσωπο, αν και η (ακριβή) TS112 είναι ήδη φτιαγμένη για το σκοπό της προσθήκης σε κεφαλή αλλά και σε κόμπο.

 

Ηχητικά, μια 1x12 θα είναι διαφορετική από 2x12 χονδρικά με τον ίδιο τρόπο που στο στερεοφωνικό σου ένα μεγάφωνο διαφέρει από δυο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωω

μαγγες

μολις τον ανοιξα!!!!

Η ζελατινα βγηκε,,,το κτηνακι βγηκε απο την κουτα....

Ζεστενεται... και ειναι ετοιμος για τις πρωτες του νοτες!!!

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωω

μαγγες

μολις τον ανοιξα!!!!

Η ζελατινα βγηκε,,,το κτηνακι βγηκε απο την κουτα....

Ζεστενεται... και ειναι ετοιμος για τις πρωτες του νοτες!!!

 

μεγιά σου φίλε μου. καλές πενιές. Περιμένω και' γω την στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από καιρό θέλω να ρωτήσω (αν κ δεν με απασχολεί ιδιαίτερα) αν είναι λογικό που ο Koch μου έχει ένταση κ στο "0". Θέλω να πω πως κ στο "0" ο ενισχυτής ακούγεται. Επίσης όταν παίζω με ακουστικά κ δεν θέλω να ακούγεται το μεγάφωνο, απλά mutάρω το μεγάφωνο με το διακοπτάκι από πίσω ή βγάζω κ το καλώδιο του μεγαφώνου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτες εντυπώσεις...

νομιζω πως τελικα ειναι παααρα πολυ καλη επιλογη αφου μπορω και τον ακουω κ στο σπίτι!

απο ήχο..τεραστιο headroom για 20w

το καθαρο του καναλι σπέρνει. Σπέρνει τοσο που δεν μπορω να αποφασισω αν θα χρησιμοποιησω το dist του Koch ή το καθαρο καναλι του με πετάλια,,

 

ενα ατου του ειναι η υπαρξη send return αφου ετσι με την βοηθεια ενος volume box,,,εχεις  και ανεκτό αποτελεσμα σε χαμηλη ένταση!

 

το βρωμικο καναλι του,,απο light overdrive μεχρι και Meshuga καλύπτει

 

Ρε παιδια αυτο που μου κανει εντυπωση,,το reverb toy,,πολυυυυυ εντονο...

γυρναω το ποτενσιομετρο στο 1/10 για να πεις οτι παιζει οκ,.,,

απο τα 3/10 και επανω ειναι πολυ εντονα,,,με πολυυυυυ μεγαλη ουρααα απόηχο

Κ σε εσας ετσι ειναι?

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου