Προς το περιεχόμενο

Koch Studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια μην με ενοχλειται τωρα γιατι απολαμβανω τον ηχο του ολοκαινουριου μου Studiotone με καφεδακι ,γιατι θα κρατησει πολυ το ξενυχτι....!!!!!! ;) ;) ;) Αντε επειδη ειστε καλα παληκαρια αυριο σας κερναω καφε σπιτι κ να jamarουμε!!!! Χε χε , απο Benson μεχρι crazy train βγαζει το μηχανημα!!!! Καλα SRV βγαζει για πλακα , λες κ εχεις καρφωσει το tubescreamer!!! Κ δεν εχω κιθαρα με μονους μαγνητες!!!!

  αστα αυτα και ετοιμαζε κλιπς για το "testing 1-2" section......να ακουσουμε τι λεει και το rec out που εχει..(μεγειες κι απο μενα  ;))..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια!!!! Κ βεβαια θα ετοιμασω κλιπακια , με το stock μεγαφωνο , με 2χ12 , κ με μια ανοιχτη 1χ12 eminence tonker.

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε συ Marillion. Με γεια σου και καλά ξεσκίσματα. Πήρες διαμάντι...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειες!

Ειναι μικρος στο ματι αλλα....μεεεεγαλος στο κρεβατι ο πιτσιρικος με το 1χ12... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome to the club....!!! Μαζευτήκαμε αρκετοί τελικά που "φάγαμε κόλλημα" με τους Koch!! Οι περισσότεροι (ή όλοι?) έχουν τον κόμπο, είμαι ο μόνος άραγε εδώ με το 2x12?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια , εγω βεβαια πηγα να ακουσω τον ''χαρακτηρα'' του Koch με σκοπο να παραγγειλω κανα multitone κατοσταρη εεε... γιατι τωρα τελευταια δινω πολλες συναυλιες στο ΟΑΚΑ!!!! ;D ;D ;D ( δεν μου φτανει βλεπεται ο Dual Rec) αλλα κολησα με τον "μικρο" που μονο μικρος δεν ειναι τελικα κ αν κ υπηρχε κ η κεφαλη sudiotone στην telesound προτιμησα τον combo γιατι με 100 ευρω διαφορα εχεις ενα ολοκληρωμενο οπλοστασιο τονου που βεβαια αν θες του βαζεις κ external cabinet! To headroom αυξανει αρκετα με μια 2χ12 130W που τον δοκιμασα! Αυριο θα του καρφωσω κ ενα tonker για να εχω το κεφαλι μου ησυχο αν κ το Koch hanmade που φοραει δεν εχει ζοριστει καθολου μεχρι στιγμης.

  Τα συμπερασματα που κατεληξα παντως παιζοντας με τον sudiotone ειναι τα εξης:

α. Τα πολλα Watt σπανια εως καθολου αν χρειαστουν.(σοφος ο Superfunk!)

β. Πολλοι φοβουνται το σπασιμο του καθαρου στους μικρου wattage ενισχυτες ομως να ξερουν πως το headroom αυξανεται πολυ με την χρηση καμπινας κρατωντας την "γλυκια " χρεια της λαμπας οταν δουλευει στο sweet spot του οριου της. Το σπασιμο αυτο οφειλεται ναι μεν κ στην παραμορφωση των τελικων λυχνιων αλλα πολυ περισσοτερο στις high gain V1 που χρησιμοποιουν οι κατασκευαστες για να ειναι ηδη υπεροδηγημενο το σημα πριν παει στα επομενα σταδια.

γ. Τα καθαρα των EL84 ειναι καλυτερα απο τα καθαρα των γνωστων power tubes 6l6 el34

Συνεχεια δοκιμων κ ενημερωσεων τις αμεσως επομενες μερες! ( Χριστουγεννα? ποια Χριστουγεννα?)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
γ. Τα καθαρα των EL84 ειναι καλυτερα απο τα καθαρα των γνωστων power tubes 6l6 el34

 

τι εννοεις ακριβως "καλυτερα"? μιλας γενικα για τις λαμπες αυτες, η ειδικα για το τι ακους στους koch? (σε γενικες γραμμες ξερω την διαφορα στον ηχο αυτων των τυπων λυχνιων, και σε ρωταω γιατι δεν εχω παιξει ποτε τους koch)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου