Προς το περιεχόμενο

Koch Studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To μόνο πράμα που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως είναι προβληματική ή 12ΑΤ7.Ξαναβάλε την παλιά το κάνει;;;

 

Όχι δεν το κάνει η λυχνία 12AX7 σε αντίθεση με την 12ΑΤ7 λυχνία όσο για την λυχνία 12ΑU7 δεν ξέρω τι γίνεται με δαύτη την λυχνία. 8)

 

Παίζει να τη δοκιμάσεις σε κανενός φίλου σου ενισχυτή να δεις αν θα παρουσιάσει πρόβλημα στου φίλου σου τον ενισχυτη αν τη δοκιμάσεις;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχεις πεσει σε μικροφωνικη λυχνια,συμβαινει αρκετες φορες,πετα την και βαλε αλλη...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις πεσει σε μικροφωνικη λυχνια,συμβαινει αρκετες φορες,πετα την και βαλε αλλη...

 

Τι εννοείς αρκετές φορές;

Κάθε φορά, δηλαδή, πάνε τσάμπα ότι λεφτά έχεις δώσει για αυτή τη μικροφωνική λυχνία; :o :o :o

Ακριβό σπόρ!!! :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις πεσει σε μικροφωνικη λυχνια,συμβαινει αρκετες φορες,πετα την και βαλε αλλη...

 

...ίσον πηγαίνω στο μαγαζί που την αγόρασα με (ή κι αρκετές φορές χωρίς) την απόδειξη αγοράς και μου δίνουν μια άλλη, ή κάνω το ίδιο ιντερνετικά. Σιγά μην πετάμε λεφτά από το παράθυρο για τις μικροφωνικές λυχνίες... και μένα μου'χει τύχει, δεν είναι τίποτα.

 

Α! Και διάβαζα τις προάλλες για ένα παλιό πατενταρισμένο κύκλωμα - εφεύρεση του Smith της Mesa Engineering που κάνει το γνωστό ΠΟΠ των ρελέ (που λέγαμε στις προηγούμενες σελίδες) εντελώς αθόρυβο. Κρίμα που δεν το χρησιμοποιεί κι ο κύριος Koch...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και πρεπει να στην ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ αυτο εννοουσα οταν ελεγα "πετα" την (δηλ.βγαλτην απο τον ενισχυτη)...

 

Θυμαμαι μια φορα ειχα παρει λυχνιες απο την JJ & μου βγηκε μια μικροφωνικη & ο τυπος για να "εξιλεωθει" μου στειλε ΤΡΕΙΣ για αντικατασταση!!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Έπαιξα τους δύο Koch προχθές στον Ζάχο.

 

Έ-π-α-θ-α.

 

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος πήγα τη Strat μου η οποία φοράει SD Classic Livewire μονούς neck και middle και Metal Livewire Bridge για Refret και πριν την αφήσω ήθελα να τσεκάρω κάτι.

Την κάρφωσα πρώτα στο μεγάλο και μετά στο μικρό (50 και 20W αν δεν κάνω λάθος...)

 

Νόμιζα ότι έπαιζα άλλη κιθάρα.

 

Πεντακάθαρα, γεμάτα, κρυστάλλινα καθαρά. Το σκάσιμο της κιθάρας νόμιζες ότι θα σπάσει τα τζάμια. Απίστευτη ανταπόκριση στις αλλαγές παιξίματος και τόνου.

Και μετά Bridge και καφρίλα... Χα!!!! Δεν μπορώ να πω για άλλους μαγνήτες, αλλά ο Metal Livewire νομίζεις ότι φτιάχτηκε για αυτόν τον ενισχυτή. Ήταν ακριβώς ότι ήλπιζα ότι θα ήταν ο Boogie που δοκίμασα κάποια άλλη στιγμή, και δεν ήταν.

Πρώτη φορά έπαιξα έναν τόσο καλό all-around λαμπάτο. Βέβαια το budget του είναι υψηλό για μένα που δεν παίζω Live αλλά η τσέπη μου με γαργαλάει Χριστουγεννιάτικα... :-)

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μικρός Studiotone 20 watt ,ο μεγάλος είναι ο twintone 50watt

Επειδή τους έχω δοκιμάσει σου λέω απλώς ότι αν σε αυτους βάζεις 10 ο studiotone κεφάλι με 2χ12 καμπίνα  παίρνει τουλάχιστον ...15

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει εδώ Θεσσαλονίκη να τον ακουσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε αυτους βάζεις 10 ο studiotone κεφάλι με 2χ12 καμπίνα  παίρνει τουλάχιστον ...15

 

Yes...!!! Ενώ πηγαινα για να αγοράσω τον combo (για να αποφύγω πλέον τις βαριές μεταφορές), δεν υπήρχε περίπτωση να αντισταθώ στην απίστευτη κεφαλή με την 2χ12 καμπίνα...!! Τον χρησιμοποιώ σε live και παίζω στο 2,5 (αυτό για όσους φοβούνται πως τα 20 βατ του koch μπορεί να είναι λίγα!!!).

Σημειώστε επίσης πως τα 2 μεγάφωνα της καμπινας koch είναι 90ρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι κ εγω να χτυπισω αυτον τον ενισχυτη για τα 20 watt λεω!

ειναι μικρος κ πρεπει να κουβαλιετε ευκολα! μια που δεν εχω αμαξι ειναι οτι πρεπει!

δεν το εχω παιξει ακομα αλλα μου φαινετε οτι μολις παιξω θα μου φυγουν τα κακακια απο το μπατζακι! :D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι κ εγω να χτυπισω αυτον τον ενισχυτη για τα 20 watt λεω!

ειναι μικρος κ πρεπει να κουβαλιετε ευκολα! μια που δεν εχω αμαξι ειναι οτι πρεπει!

δεν το εχω παιξει ακομα αλλα μου φαινετε οτι μολις παιξω θα μου φυγουν τα κακακια απο το μπατζακι! :D

Πιστεύω πως θα εντυπωσιαστείς. Όσο για το θέμα όγκος-βάρος θα σου πω ότι είναι τόσο μικρός και ελαφρύς που εγώ τουλάχιστον τέτοιου όγκου μηχανήματα τα κουβαλάω πάνω στη μηχανή άνετα....!!!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου