Προς το περιεχόμενο

MAC vs PC


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ αυτό συμφωνώ με τα χίλια. To linux είναι το μέλλον και θα αλλάξει πολλά, κυρίως στην αλλαζονεία των 2 κυρίαρχων εταιριών

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:roll:

 

kilon πιάσε ένα καφεδάκι και διάβασε το θρεντ απ'την αρχή να τα ξαναθυμηθείς τα πράγματα αν δε σου κάνει κόπο και μετά πες μου αν εγώ συγκεκριμένα "φοβάμαι το διάλογο" ή τα λοιπά που εναποθέτεις τόσο χαλαρά και ανεύθυνα στη γενική τοποθέτηση για "μερικούς".

 

Το ότι ο διάλογος γενικά είναι καλός δε σημαίνει ότι ο ανούσιος διάλογος και αυτός είναι καλός :wink:

 

¶μα θες να κάνεις ανούσια κουβέντα με άτομα που γουστάρετε τα mac και έχετε βαρεθεί ή δεν σας αρέσουν γενικά τα pc κάνε ένα θρεντ στο "περι ανέμων..." με τίτλο "pc haters" ή "mac lovers" να στανιάρετε, γι'αυτό υπάρχει το συγκεκριμένο section :wink:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:roll:

 

kilon πιάσε ένα καφεδάκι και διάβασε το θρεντ απ'την αρχή να τα ξαναθυμηθείς τα πράγματα αν δε σου κάνει κόπο και μετά πες μου αν εγώ συγκεκριμένα "φοβάμαι το διάλογο" ή τα λοιπά που εναποθέτεις τόσο χαλαρά και ανεύθυνα στη γενική τοποθέτηση για "μερικούς".

 

Το ότι ο διάλογος γενικά είναι καλός δε σημαίνει ότι ο ανούσιος διάλογος και αυτός είναι καλός :wink:

 

¶μα θες να κάνεις ανούσια κουβέντα με άτομα που γουστάρετε τα mac και έχετε βαρεθεί ή δεν σας αρέσουν γενικά τα pc κάνε ένα θρεντ στο "περι ανέμων..." με τίτλο "pc haters" ή "mac lovers" να στανιάρετε' date=' γι'αυτό υπάρχει το συγκεκριμένο section :wink:[/quote']

 

Καταρχάς δεν νοείται φορουμ που να ασχολήται με computers και να μήν έχει ένα thread τουλάχιστον "mac vs pc vs the rest out there". Νομίζω οτι τετοια θρεντ ειναι πολυ χρήσιμα γιατι μπορει ο πιθανός αγοραστής να διαβάσει δαιφορετικές γνώμες και να μοιραστεί παραγματικές εμπειρίες για τα προϊόντα αυτά.

 

Επειδή λοιπόν αποφάσισα να αγοράσω mac αλλά δεν ήνουν εντελώς αποφασισμένος , άνοιξα αυτο το θρεντ για να ακουσω αρνητικές και θετικές ΕΜΠΕΙΡΕΙΣ αλλά και ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΡΕΠΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΑΚ και αν οντώς πρέπει να αγοράσω ΠΟΙΟΝ ΜΑΚ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ?

 

Μπορω νασ ου πω οτι μονο ασκοπο δεν ειναι ο διάλογος γιατι έμαθε πράγματα που δεν γνώρισα και μου δείξαν χρήστες εναλλακτικές λυσεις pc.

 

Τώρα αν κάποιον θεωρεί ένα θρεντ που συζητάει για τιμή , ποιότητα κατασκευής , δυνατότητες κτλ. άσκοπο καλά θα είναι να μην σπαταλάει το χρόνο του εδώ.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kilon τις υποδείξεις του στυλ "άμα δε γουστάρεις κοπάνα την" κράτα τες για τον εαυτό σου σε παρακαλώ. Δεν έχεις καμία αρμοδιότητα να πεις σε κανένα εδώ μέσα τι να κάνει.

 

Όπως έπιασες την δήλωση-ψωμοτύρι "είναι άποψή μου και την εκφράζω ελεύθερα και μη μου τη λες δεν έχω το δικαίωμα να εκφράζω ελεύθερα την άποψή μου;" στην πετάω πίσω και σου λέω ακριβώς το ίδιο. Είδες λοιπόν πόσο άχρηστο επιχείρημα είναι;

 

Κοίτα πάνω αριστερά. Το φόρουμ είναι το ΝΟΙΖ: music technology online. Ούτε είναι αποκλειστικά αφιερωμένο στα mac, ούτε στα pc, ούτε καν στους υπολογιστές γενικότερα. Το computers είναι sub-forum στο Music Tech. Λέξη-κλειδί το Music.

 

¶μα είναι να αρχίσουμε να συζητάμε για την τιμή, την ποιότητα κατασκευής, δυνατότητες, κτλ των ιαπωνικών αυτοκινήτων. Ή για μπαστούνια του γκολφ. Ή για θερμικά τηλεκατευθυνόμενα αυτοκίνητα. Ή για ανοξείδωτα μαχαιροπήρουνα.

 

Πλάκα δεν θα'χει; :roll:

 

Υπάρχουν άπειρα φόρουμ για υπολογιστές/pc/mac που θα σου δώσουν καλύτερες απαντήσεις απ'ότι εμείς εδώ γι'αυτά που ζητάς. Να'λεγα να το έθετες σε σχέση με θέματα ηχογράφησης ή επεξεργασίας ήχου/εικόνας να'λεγα.

 

Πάντως δεν αμφιβάλλω ότι έμαθες πράγματα στο θρεντ, απλά μόνο αυτά που υποστήρίζουν τις απόψεις σου.

 

Για να γυρνάμε στα μουσικά όσο μπορούμε, αν δεν έχεις καταλάβει ότι το να συγκρίνεις τα mac με τα pc είναι σαν να συγκρίνεις μια Les Paul με μια Strat τότε ξέρεις λιγότερα απ'ότι νομίζεις. Και μ'αυτό το σκεπτικό αν έχεις περάσει από 8 Strat και δε γουστάρεις πλέον καθόλου και έχεις αποφασίσει να το γυρίσεις σε Les Paul, αυτό που λες ότι ζητάς από μας είναι αν μπορούμε να σε πείσουμε να μείνεις στη Strat. Ε όχι ρε φίλε ο τροχός έχει ανακαλυφθεί ήδη δεν χρειάζεται ξανά επειδή εσύ θες να περνάς την ώρα σου.

 

Πάντως λες ότι έχεις αρκετή εμπειρία με pc, windows, κτλ. Εμένα ο τρόπος που συζητάς και οι δηλώσεις σου μου δείχνει ότι δεν είναι έτσι. Αν είχες πραγματικά εμπειρία θα είχες συνειδητοποιήσει ότι ισχύει το ρητό:

 

εν οίδα ότι ουδέν οίδα

 

Πάρε το mac σου λοιπόν είναι το καλύτερο στον κόσμο και τα pc είναι για τα κορόιδα και τα windows για τα παιδάκια μέχρι να βγάλουν τις πάνες. Αυτό δεν περιμένεις να ακούσεις ξανά και ξανά; ¶ντε λοιπόν να στην κάνουμε τη χάρη.

 

MAC VS. PC σημειώσατε 1

 

τεΛΛΛος

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωχου... ντόρος γίνεται πάλι... πάντως τα PC παρουσιάζονται σαν ετοιμόρροπες παράγκες, και τα Windaz σαν λειτουργικό με περιβάλλον για ηλικίες 8-13. Ελπίζω να καταλαβαίνει οποιοσδήποτε σώφρων ότι τέτοιες εξτρίμ απόψεις δεν ισχύουν...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

... το mac σου λοιπόν είναι το καλύτερο στον κόσμο και τα pc είναι για τα κορόιδα και τα windows για τα παιδάκια μέχρι να βγάλουν τις πάνες.

...

 

Απ' το στόμα μου το πήρες. :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasemeister , θα σου δειξω , θα δεις , θα το πω στην μαμα σου ... να μαθεις αντε

 

Γιουχου νικησαν οι μακ νικησαν οι μακ!!!! Γιουπι σε ευχαριστω jasemeister αντε τελικά αποφάσισα να μην το πω στην μαμα σου .

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που λέρωσα την πάνα που πάλι ποίος θα μου την αλλάξει;

 

Αρχίζει και μυρίζει, είναι ανυπόφορο.Θα κοκκινίσει και το κWλαρ@κι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου