Προς το περιεχόμενο

10άρες και vintage specs. Κίνδυνος για τενοντίτιδα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασε τις DR...

Oι καλυτερες χορδες...

Και πιστεψε με εχω δοκιμασει παααααρα πολλες... :wink:

 

Έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια για τις DR. Θα τις δοκιμάσω σύντομα ;)

 

By the way, καλωσόρισες στο NOIZ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ηθελα οποιος ξερει να μου πει με ποιον τροπο τα στενα vintage frets δυσχεραινουν τα bends.

 

Οσο για τις χορδες περι ορεξεως...Οι dr δεν μου αρεσουν καθολου' date='ενω οσο για τις ddario αρκει να τις φοραει μια κιθαρα για να μην μου αρεσει ο ηχος της.Πριν απο λιγες μερες μου μου ηρθε ενα κιθαρακι που οταν ειδα το αυτοκολλητακι dadarrio stringed,αλλαξα χορδες προτου καν ριξω μια πενια.

Εχω καταλληξει οτι μονο οι ghs k ernia ball μου αρεσουν απο τους massive παραγωγους χορδων(αντε και λιιιιγο οι brite wires)[/quote']

 

Σωστο σε βρισκω φιλε.Να προσθεσω και τις b-52's.Τις dean markley oμως τις προτεινα επειδη ειναι οι πιο ευκολοπαιχτες που εχω δοκιμασει γι'αυτο και τις προτεινα.Δεν ξερω αν συμφωνεις αλλα οι ghs δεν σου θυμιζουν απομιμηση ernie ball?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε τις DR...

Oι καλυτερες χορδες...

Και πιστεψε με εχω δοκιμασει παααααρα πολλες... :wink:

 

Dr αληθεια που βρηκες?Ψαχνω καιρο για μπασο κατι ροζ αν τις εχεις δει ετσι για να σπασω πλακα αλλα dr μονο εξωτερικο εχω βρει.Α....ξεχασα να σου πω καλωσορισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε τις DR...

Oι καλυτερες χορδες...

Και πιστεψε με εχω δοκιμασει παααααρα πολλες... :wink:

 

+1 για τις DR!

 

Έχω καταλήξει σ'αυτές ύστερα από πολλές δοκιμές, άσχετα αν δοκιμάζω ακόμα...(κρίμα είναι να δίνεις κάθε τόσο 8-9¤ για ένα σετάκι...). Τώρα για τις 10άρες οφείλω να ομολογίσω ότι είχατε δεν είχατε με πριζώσατε...(Στη στρατ δεν έχω βάλει 10άρες ποτέ στην SG όμως με τέτοιες έπαιζα στην αρχή)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν αρκετό ύψος και κατά συνέπεια το δάκτυλο δυσκολεύεται να σπρώξει τη χορδή προς τα πάνω. Προσπαθώντας να κάνεις bend' date=' νιώθεις τη χορδή να σου γλυστράει/ξεφεύγει από το δάκτυλο...[/quote']

Thanks elavd.Pωτησα γιατι επαιξα προχθες μια 90s jap strat,τις οποιας τα frets μου φανηκαν στενα αλλα το χερι μου πηγαινε αερας πανω της.Pωτησα τον keyboardιστα-ιδιοκτητη της αν ειναι vintage τα frets,για να καταλαβω πως οχι μονο δεν ηξερε αλλα και humbuckers να του ελεγες πως εχει η κιθαρα του θα το πιστευε :lol: .

 

Δεν ξερω αν συμφωνεις αλλα οι ghs δεν σου θυμιζουν απομιμηση ernie ball?

Ναι μοιαζουν,εχουν και οι δυο κατι ιδιαιτερο στα πριμομεσαια,ψοφανε πιο γρηγορα απο αλλες χορδες,αλλα οσο ζουν εχουν πολυ καλητερο ηχο απο τις μακροβιοτερες(στα αυτια μου παντα :D :D ).

Α και dr φερνει σιγουρα ο Σκρουμπης και νομιζω οτι εχω δει και στον στολλα στην πατρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και 2 χρονια παιζω την strat μου με 11αρες DR.

Πολυ καλες χορδες. Δοκιμασα και αλλα σετ αλλα ειναι λιγο απογοητευση.

 

Για τις 11αρες θελεις σκληρα ελατηρια πισω, η ενα καλο βιδωμα πιο μεσα το plate.

Αν εχεις vintage οργανο δεν θελεις τιποτα!

 

Βαλε και ενα χοντρο vintage μπρατσο και "ερχεσαι"

αντε γεια μας!

 

ΥΓ. Οι 9ρες ειναι "τριχες"

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 9ρες ειναι "τριχες"

 

Ρε σαν πολλοί άντρακλες δεν έχετε μαζευτεί εδώ μέσα? :lol: :lol:

 

Εμείς με τα ... ευαίσθητα χεράκια δηλαδή, πού πάμε????

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμείς με τα ... ευαίσθητα χεράκια δηλαδή' date=' πού πάμε????[/quote']

 

massage.jpg

 

Ηλία, μη φοβάσαι.... έχω βάσιμες πληροφορίες ότι οι γυναίκες είναι ανοξείδωτες. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ μια φορά έβαλα ghs και από την πρώτη μέρα τις αχρήστευσα.Οπότε ernie ball και elixir,ας κάνουν 17 ευρώ το σετ.Οποιος δεν έχει δοκιμάσει elixir ας το κάνει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει καλες οι elixir ειδικα απο αποψη αντοχης αλλα ακριβες ρε συ.Αυτο που λες και εσυ 17Ε το σετ για τους περισσοτερους δεν ειναι λιγο ειδικα αν η κιθαρα που εχουν κανει κανα 100-150αρι. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου