Προς το περιεχόμενο

Θύμα εξαπάτησης.. HELP.....


Ajowerty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαν βγεις στον πηγαιμό για τον Καγμάκη,

πρόσεξε μην μπερδευτείς και πας Κοντοσταυλάκη.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδιά αν δεν έχετε κάτι να προσθέσετε στο συγκεκριμμένο θέμα, ας το αφήσουμε σε σημείο που να βγαίνει νόημα για όποιον μελοντικά το διαβάσει. Αυτό ισχύει για όλα τα θέματα.

Ευχαριστώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική περίπτωση απο σοβαρό GAS attack.

 

Ο εμπειρος μαγαζάτορας-θεραπευτής αναγνώρισε τα έντονα συμπτώματα GAS του υποψήφιου πελάτη-ασθενή (κιθάρα θέλω, τώρα την εθέλω) που εκδηλώνονται με εντονη φαγούρα στην περιοχή δίπλα στα γεννητικά όργανα και που ονομάζεται τσέπη.

 

Ας προσθέσουμε και το νεαρό της ηλικίας του ασθενή και όλη την απειρία σχετικά με το σύνδρομο GAS που απο ότι προκύπτει απο τα συμφραζομενα ήταν σε προχωρημένο στάδιο (μετα τις πανελλήνιες)

 

Ετσι ο έμπειρος θεραπευτής αδραξε την ευκαιρία και υπέβαλε τον ασθενή σε υποχρεωτική θεραπεία-αγορά πριν του ξεφύγει σε πολυεθνικά μαγαζιά.

 

Οσο μεγαλώνει κανείς μαθαίνει -αφου έχει πάθει πολλές φορές ήδη- ότι ποτέ δεν πάμε να αγοράσουμε κιθάρα ή άλλο σχετικό όταν υπάρχει εξαρση των συμπτωμάτων, όταν έχει συννεφιά ή όταν νοιώθουμε μοναξιά.

Τοτε ο έμπορος-θεραπευτής έχει το πάνω χέρι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι έντιμος. Πολλές φορές, εκτός απο την τσέπη, μας τρώει και ο κώλος μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ηταν το εργο :D

Γενικα πριν κανουμε μια αγορα καλο ειναι να δινουμε λιγο χρονο στον ευατο μας για να εχουμε πιο καθαρη σκεψη.Αυτο το λεω για να τα ακουνε καποιοι σαν εμενα. :)

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο θεμα.Περιεργο ομως...

Ο μεν συν φορουμιτης μιλαει βεβαια και περι μιας ταμπελας deluxe που ειχε πανω το οργανο.Και ισως ειναι η πιο τρανταχτη αποδειξη για να στηριξει την κατηγορια του.Ο δε κ.Καγμακης λεει πως δεν υπαρχει τετοια περιπτωση γιατι το οργανο ανοιχτηκε μπροστα στον πελατη κλπ.

Επισης αυτη η ταμπελα δεν υπαρχει πια...

 

Μονο το παιδι και ο Καγμακης ξερουν τι εγινε.Οι υπολοιποι δεν θα μαθουμε ποτε.Δεν υπαρχει τροπος.

 

Αντε βγαλε ακρη... Προσοχη μελετη και ερευνα οταν τα σκαμε χοντρα.cliche

tiLlBoRn ViRtUe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά είδα κι εγώ στην ζωή μου μαγαζάτορα να μιλάει σε φόρουμ! Έυγε! ¶λλα λόγια να αγαπιόμαστε βέβαια η απάντηση του. Ίσως το μόνιτορ του να χρειάζεται κάποιο calibration διότι όπως δείχνουν τα πράγματα του παρουσιάζει όλες τις fender ως deluxe μοντέλα :P . Εκτός και εαν ο πελάτης έπρεπε να σημειώσει με μαρκαδόρο την κιθάρα που θέλει πάνω στο μόνιτορ του καταστήματος. Περιμένω ακόμα την αναφορά του κου Καγμάκη στο θέμα του βιβλίου service της κιθάρας. Σε 1000 χρόνια ίσως. Και βέβαια το ζουμί της επιστολής του είναι και όλη η βάση της ελληνικής πραγ-α-ματικότητας. 'Ο πελάτης είναι άσχετος και εγώ αποκλείεται να έκανα λάθος και σιγά μην είμαι ευγενικός με τα ρεμάλια που έρχονται στο κατάστημα μου'. Ευτυχώς υπάρχουν τα μικρότερα και ταπεινά καταστηματάκια που επιμένουν να σχίζονται να εξυπηρετήσουν και τον πιό ταπεινό πελάτη με υπομονή.

Προσωπικά εκτιμώ σαν παραπλανητικό το τίτλου του thread. Δεν υπάρχει εξαπάτηση, όσο και εαν η περίπτωση θυμίζει το κλασσικό 'επιχειρηματικό δαιμόνιο του έλληνα εμπόρου" (-κάτι που μας έχει αποδοθεί και ως ρετσινιά στο εξωτερικό. Μην το ξεχνάμε). Και βέβαια μετά ΚΑΙ απο αυτό το thread, αναμεσα στο "παπουτσι απο τον τόπο σου και ας είναι μπαλωμένο" και στο "Ψάξε, εντόπισε, σύγκρινε, αγόρασε με ένα click απο την καρέκλα σου", προτιμώ το 2ο :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου