Προς το περιεχόμενο

Θύμα εξαπάτησης.. HELP.....


Ajowerty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρες το βιβλιαράκι ?

 

Πήγες για τις δωρεάν εργασίες πρώτης ρύθμισης ?

 

Το θέμα και η κατηγορία είναι πολύ σοβαρά .

 

Γνώμη μου είναι να του στείλεις επίσημη συστημένη επιστολή με το όλο θέμα .

 

Μόνο τα γραπτά μένουν ... :wink:

 

Δεν μου ανέφερε ΤΙΠΟΤΑ για δωρεάν εργασίες πρώτης ρύθμισης.

 

Πάντως αν υποθέταμε ότι την πούλαγα, μια τιμή ποιά θα ήταν (στον thomann εχει 999)

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλά δεν έχει locking' date=' noiseless, το nut της deluxe κτλ.

[/quote']

 

Τα locking είναι μόνο για να αλλάξεις γρήγορα χορδές σε ένα live, τιποτα άλλο δεν προσφέρουν. Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο.

 

Οι μαγνήτες της American Series είναι καλλίτεροι απο τους noiseless κατα την γνώμη μου (την έχω την κιθάρα) και είναι πιο κοντά στον κλασικό ήχο, πιο stratocaster, αν με καταλαβαίνεις.

 

Και όσο για το nut, με 30 ευρώ θα βάλεις ένα teflon και δεν θα την γνωρίζεις την κιθάρα. Θα βελτιωθεί ο ήχος και θα πάψεις να ΄χεις προβλήματα με ξεκουρδίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote=Ajowerty

Αλλά δεν έχει locking' date=' noiseless, το nut της deluxe κτλ.

.[/quote]

 

Τα locking είναι μόνο για να αλλάξεις γρήγορα χορδές σε ένα live, τιποτα άλλο δεν προσφέρουν. Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο.

 

Οι μαγνήτες της American Series είναι καλλίτεροι απο τους noiseless κατα την γνώμη μου (την έχω την κιθάρα) και είναι πιο κοντά στον κλασικό ήχο, πιο stratocaster, αν με καταλαβαίνεις.

 

Και όσο για το nut, με 30 ευρώ θα βάλεις ένα teflon και δεν θα την γνωρίζεις την κιθάρα. Θα βελτιωθεί ο ήχος και θα πάψεις να ΄χεις προβλήματα με ξεκουρδίσματα.

ΛΕΓΕΤΕ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΡΕ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΦΟΥΝΤΟ...!!!!!

 

Χθές σκεφτόμουν λύσεις απελπισίας, ένα είναι σίγουρο...

 

¶λλη φορά θα προσέχω..!!!

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που έχω πει κάμποσα περί των Ελλήνων καταστηματαρχών, σε αυτήν την περίπτωση ο τελευταίος που φταίει είναι ο Καγμάκης. Είτε δεν κατάλαβε τι του είπες, είτε δεν κατάλαβες τι σου έλεγε... Η τιμή του Θωμά είναι άσχετη με αυτήν του Καγμάκη, οπότε μην το κρίνεις έτσι. Στην σωστή τιμή της (κατά Καγμάκη) την πήρες.

Τώρα αυτά που λες, περί του ότι δεν σου έδωσε το βιβλιαράκι και ότι δεν σου ανέφερε τπτ για σερβις είναι αδύνατον να έγινε. Μπας και στα έδωσε και στα είπε όλα μια χαρά, αλλά από την χαρά σου δεν συγκράτησες τπτ;

 

Τες πα άραξε, πιάσε την κιθάρα και παίξε, μιας και όσο και να το κυνηγήσεις, στην προκείμενη περίπτωση, αν δεν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη, μάλλον το μπελά σου θα βρεις. Οπότε απόλαυσε το όργανό σου και από δω και πέρα προσοχή!!!

 

Και ναι ο ¶γγελος μια χαρά στα λέει, έτσι είναι όντως, οπότε μπορείς να ηρεμήσεις. Πάντως αν σκεφτείς να την πετάξεις-κάψεις από τα νεύρα σου, εδώ είμαι εγώ. Φέρτην να στην καταστρέψω μια χαρά... :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που έχω πει κάμποσα περί των Ελλήνων καταστηματαρχών' date=' σε αυτήν την περίπτωση ο τελευταίος που φταίει είναι ο Καγμάκης. Είτε δεν κατάλαβε τι του είπες, είτε δεν κατάλαβες τι σου έλεγε... Η τιμή του Θωμά είναι άσχετη με αυτήν του Καγμάκη, οπότε μην το κρίνεις έτσι. Στην σωστή τιμή της (κατά Καγμάκη) την πήρες.

Τώρα αυτά που λες, περί του ότι δεν σου έδωσε το βιβλιαράκι και ότι δεν σου ανέφερε τπτ για σερβις είναι αδύνατον να έγινε. Μπας και στα έδωσε και στα είπε όλα μια χαρά, αλλά από την χαρά σου δεν συγκράτησες τπτ;

 

Τες πα άραξε, πιάσε την κιθάρα και παίξε, μιας και όσο και να το κυνηγήσεις, στην προκείμενη περίπτωση, αν δεν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη, μάλλον το μπελά σου θα βρεις. [u']Οπότε απόλαυσε το όργανό σου και από δω και πέρα προσοχή!!![/u]

 

Και ναι ο ¶γγελος μια χαρά στα λέει, έτσι είναι όντως, οπότε μπορείς να ηρεμήσεις. Πάντως αν σκεφτείς να την πετάξεις-κάψεις από τα νεύρα σου, εδώ είμαι εγώ. Φέρτην να στην καταστρέψω μια χαρά... :lol:

 

Παιδιά, ευχαριστώ..

 

Για όσους δεν κατάλαβαν, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

H αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση στο πρόβλημά μου, πραγματικά, όλοι ανεξαιρέτως με βοηθήσατε..

 

Λοιπόν...

 

1) Θα χαλαρώσω (ακόμα είμαι στην τσίτα)

2) Θα μορφωθώ (για να μην με ξαναπιάσουν αδιάβαστο)

3) Θα ασχοληθώ με την Fender.. Στο κάτω-κάτω Fender είναι και αυτή..

 

Όλον αυτόν τον καιρό έπαιζα συνεχώς αρκετές ώρες την ημέρα δεν πρόκειται να την παρατήσω κιόλας εξαιτίας αυτής της αναποδιάς... Στην τελική, η μουσική μετράει, όχι 100 Ευρώ που έχασα... (δηλαδή και αυτό μετράει, αλλά τί να κάνω :lol: )

 

Α, και θα αλλάξω το Nut..... Ξέρετε κάποιο καλό μαγαζί (εκτός από τον Καγμάκη, ΗΜΑΡΤΟΝ) που να μου κάνει σωστό setup και αλλαγή nut...?

 

Υ.Γ. 4)δεν ξαναπατάω στον Καγμάκη, με την καμία!!

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μπράβο ντε, χαλάρωσε!

 

Για μαγαζιά ο καγμάκης..... ¶ντε και το guitar store και ρώτα και αυτόν που είναι δίπλα στον καγμάκη, ένα μικρό (κώλησα τώρα). Κάνει καλή δουλειά. Α ναι επίσης και ο Κουρμπής κάπου εκεί κοντά είναι. Γενικότερα είναι καμπόσοι μαζεμένοι εκεί γύρω και δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα με το νατ (αν δεν ξέρουν να το φτιάχνουν, ας το κλείσουν καλύτερα...)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για μαγαζιά ο καγμάκης.....

 

 

8O 8O 8O

 

 

ΟΧΙ, ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ............. :twisted: :twisted: :twisted:

:lol:

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου