Προς το περιεχόμενο

Θύμα εξαπάτησης.. HELP.....


Ajowerty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν μιλήσαμε για το πόσο θα μου την έδινε' date=' τον προειδοποίησα ότι την έχω βρει από το thomann 1190 Ευρώ, και αν έβλεπα υπερβολές στην τιμή, θα την έπαιρνα τελικά απο την Γερμανία... Μου λέει <<θα το ψάξω και θα σε πάρω τηλ.>>

[/quote']

 

Πάντως, εδώ που τα λέμε, ήθελες κι εσύ να το παίξεις ψαγμένος.. :roll:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καγμάκης = κοκκινη καρτα.

Απαραδεκτος.

Αν ειναι δυνατον να πιστευει κανεις οτι εγινε ταχα απο λαθος κτλ.

Ειπε το παιδι οτι θα την επερνε απο τομαν με τοσα λευτα κ του εφερε την πιο κοντινη συτα τα λεφτα για να μη χασει το μπαξισι.

Εγω στη θεση σου παντως θα περνουσα απτο μαγαζι ειτε για service ειτε για οτιδηποτε, κ χωρις νευρα κ τσακωμους , θα του εδινα να καταλαβει οτι ξερω τι παιχτηκε κ οτι εχω αλλη κιθαρα απαυτη που ζητησα τελικα, αλλα οτι εδω και καιρο που το συζηταω το θεμα στα ιντερνέτια (Noiz κτλ) οι περισσοτεροι μουπαν οτι δεν θα βγαλω ακρη..

 

Επισης, αν ξενερωνεις τοσο με το που την πιανεις, ζητα του κ καλα καμια συμβουλη για το τι να κανεις τωρα αν μπορεις να την πουλησεις πουθενα κτλ. ή ακουγεται χαζομαρα?

Λεω διαφορες σκεψεις τωρα οποτε αν ειναι βλακειες συγχωρεστε με..

 

Anyway,

εσυ νασαι καλα και τα αλλα βρισκονται..

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο για το nut, με 30 ευρώ θα βάλεις ένα teflon και δεν θα την γνωρίζεις την κιθάρα. Θα βελτιωθεί ο ήχος και θα πάψεις να ΄χεις προβλήματα με ξεκουρδίσματα

 

Το teflon είναι το καλύτερο nut...?

 

Υποθέτω θα ξέρει να ρίξει κάι κανά setup ο Κουρμπής, έτσι....:

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κουρμπής είναι από τους πιο καλούς μάστορες. Οτι σου πεί είναι εγγυημένο. Ρώτα τον και για graph-tec.

Πάντως κακα τα ψέματα ο καγμάκης είναι top για fender και gibson. Εγώ πάντα σε αυτόν πάω τις κιθάρες μου για σερβις (και την esp) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Και από τιμές μια χαρα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο για το nut' date=' με 30 ευρώ θα βάλεις ένα teflon και δεν θα την γνωρίζεις την κιθάρα. Θα βελτιωθεί ο ήχος και θα πάψεις να ΄χεις προβλήματα με ξεκουρδίσματα[/quote']

 

Το teflon είναι το καλύτερο nut...?

 

Υποθέτω θα ξέρει να ρίξει κάι κανά setup ο Κουρμπής, έτσι....:

 

http://www.graphtech.com/

 

Αυτο εννοούσα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου , ακριβως το ιδιο επαθα περισυ αλλα εγινε με εναν ελληνα απο αμερικη και μου εστειλε αλλη κιθαρα .

τελος παντων ... δεν θελω να τα θυμαμαι ...

παντως δεν κανεις καλα που δεν πηγεις στον καγμακη...

πιστευω οτι αν του ελεγες το προβλημα στα ισα και με καλο τροπο θα λυνοταν το προβλημα.

εγω εχω μιλησει με τον ανθρωπο πολλες φορες απο το τηλεφωνο και μου φαινεται πολυ σοβαρος επαγγελματιας .

ακουσε με οπως και τα αλλα παιδια και δοκιμασε το .

δεν εχεις τιποτα να χασεις .

και δεν πιστευω με ΤΙΠΟΤΑ οτι το εκανε αυτο ο καγμακης .

το λαθος ειναι δικο σου που πηρες την κιθαρα και δεν την τσεκαρες για να εισαι σιγουρος 100% οτι ειναι αυτο που θελεις & οτι περιμενες 2 μηνες για να αρχισεις παλι να το σκεφτεσαι ....

μην χασομερας αλλο και πηγαινε συζητα το με τον καγμακη..μπορει να σου βγει σε καλο .....

καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να πω τις απόψεις μου στο θέμα αυτο. Να ξεκαθαρίσω οτι δεν μπορώ να μείνω απόλυτα πεισμένος για την ιστορία που αναφέρθηκε διότι σε forum βρισκόμαστε και ο καθένας καταγράφει ότι θέλει όπως θέλει. Θα ήταν πολύ χρήσιμο εαν οι μαγαζάτορες, πέρα απο την αναφορά του ονόματος τους στην σχετική σελίδα του Noiz , έκαναν τον κόπο να συμμετάσχουν σε τέτοια θέματα.

 

Ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή. ΜΕΓΑ λάθος να απειλήσεις με αγορά απο το thomann. ΔΕΝ μιλάμε για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου. Δεν αποκλείω να 'έχασες' το προνόμιο δωρεάν 1ου σέρβις απο αυτο και μόνο το σφάλμα σου. Δεύτερο σφάλμα σου το οτι ΔΕΝ ασχολήθηκες με το πακέτο που σου έδωσαν. Προσωπικά θα ζήταγα ενισχυτή να δοκιμάσω το όργανο επι τόπου. Θα μπορούσε να ήταν σπασμένη. Τρίτο λάθος σου το οτι δεν έχεις πάει το όργανο ακόμα στον Καγμάκη. Απο ότι κατάλαβα ο Καγμάκης παρέλαβε μια κιθάρα για σένα. Εαν πιστεύεις οτι έπρεπε να είναι DELUXE, εαν όντως είχε καρτελάκι με την αναφορα deluxe και τελικώς ΔΕΝ είναι deluxe, τότε ΠΡΕΠΕΙ να ενημερώσεις τον Καγμάκη οτι είναι πιθανό να εξαπάτησαν τον ίδιο!!! (απορώ πως δε το σκέφτηκε κανεις). ΠΡΕΠΕΙ ακομα να απαιτήσεις το 1ο δωρεαν σερβις που προσφέρει σε κάθε αγορά fender ο Καγμάκης. ΠΡΕΠΕΙ να ρωτήσεις τι παίζει με το βιβλίο της κιθάρας που ΔΕΝ σου έδωσε ενώ το δικαιούσε. Δεν έχει σημασία μόνο το οτι έγινε μια λάθος συνενόηση. Υπάρχουν σοβαρές απορίες γύρω απο αυτη την αγορά. Και απορώ πραγματικά με πόση ευκολία συμφωνήθηκε στο forum οτι φταίει ο πελάτης που είναι άπειρος και όχι ο πωλητης που ειναι έμπειρος. Εαν ο καταστηματάρχης είναι έμπειρος, δεν αφήνει περιθώρια λάθους στις παραγγελίες. Δεν προχωρά στην αυθαίρετη παραγγελία εμπορεύματος με σκοπό να προσεγγίσει τα 1000 ευρώ που διαθέτει ο πελάτης, αλλά ενημερώνει τον πελάτη για το ΤΙ μπορει να αγοράσει με 1000 ευρώ. Και δε πιστεύω να περνά απο το μυαλό σας οτι ο Καγμάκης ΔΕΝ μπορει να ξεχωρίσει μια Deluxe με την πρώτη ματιά. Για να μην αναφέρω οτι ο ίδιος ο πωλητής, πρέπει να παροτρύνει τον έλεγχο της ορθότητας του εμπορεύματος πριν ο πελάτης πληρώσει. Συγνώμη για την κακή μου γνώμη, αλλα ο Καγμάκης εδω πραγματικά παιρνει κοκκινη κάρτα όπως προαναφέρθηκε. Δεν χρησιμοποίησε την καλή του εμπειρία για να ενημερώσει τον άπειρο πελάτη αλλα τον είδε ως κέρδος που έπρεπε να μπει στο τσεπάκι του.

Φίλε μου, δεν έχει νόημα να τσαντίζεσαι. Πολύ απλά ενημέρωσε τον καταστηματάρχη οτι η παραγγελία ήταν κάπου κάπως κάποτε, μήπως και διαπιστώσει ο ίδιος οτι έκανε λάθος ή οτι του έδωσαν λάθος κιθάρα και δε το κατάλαβε ουτε ο ίδιος. Και μην ξεχάσεις να τον ρωτήσεις για σερβις και βιβλίο ! Καλό παίξιμο με την νέα σου κιθάρα που κατα τα άλλα ειναι άψογη!!! Στο μέλλον ας προσέχουμε όλοι λίγο καλύτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απορώ πραγματικά με πόση ευκολία συμφωνήθηκε στο forum οτι φταίει ο πελάτης που είναι άπειρος και όχι ο πωλητης που ειναι έμπειρος.

 

κι όμως αν ξαναδιαβάσεις, στην συγκεκριμένη περίπτωση, πολλοί έριξαν ευθύνες στον χρήστη και όχι στο μαγαζί, είτε έκαναν λόγο για κάποιο λάθος στη μεταξύ τους συνεννόηση :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για την άσχετη ερώτηση αλλά επειδή θέλω να ξέρω και εγώ τι μου πούλησαν μεταχειρισμένο μπορείτε να μου πείτε που βάζω το serial number στο site της Fender για να δω χρονολογία κλπ???

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου