Προς το περιεχόμενο

Θύμα εξαπάτησης.. HELP.....


Ajowerty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κατι ακομα γιατι μου εμεινε απορια.

Οταν εγω πριν κανα 6μηνο πηρα απο εκει μια Strat' date='

ο ιδιος ο Καγμακης συμπληρωσε το service book της κιθαρας σημειωνοντας το serial number σε αυτο και στον υπολογιστη του αν δεν κανω λαθος στην καρτελα πελατη που μου ανοιξε.Εγινε κατι αντιστοιχο οταν παρελαβες την κιθαρα σου?[/quote']

 

Και εγώ έχω αγοράσει 3 κιθάρες απο τον συγκεκριμένο έμπορο και τις 3 μου έχει δώσει διαφορετικό βιβλιαράκι με το serial , το μοντέλο ,το ονοματεπώνυμο,την ημερομηνία αγοράς και τέλος την ημερομηνία (ραντεβού) εργασιών πρώτης ρύθμισης .

 

Το σημαντικότερο είναι ότι στο βιβλιαράκι σου γράφει οτι μετά περίπου απο ένα μήνα σου ζητάει να του πας την κιθάρα για έναν γενικό έλεγχο και ένα ψιλοσετάρισμα , το οποιο μάλιστα δεν μου το έχει χρεώσει παρά μόνο το κόστος των χορδών που επιλέγω να βάλω .

 

¶ρα απάντησε να βγάλουμε μια άκρη φίλε συναγωνιστή :

 

Πήρες το βιβλιαράκι ?

 

Πήγες για τις δωρεάν εργασίες πρώτης ρύθμισης ?

 

Το θέμα και η κατηγορία είναι πολύ σοβαρά .

 

Γνώμη μου είναι να του στείλεις επίσημη συστημένη επιστολή με το όλο θέμα .

 

Μόνο τα γραπτά μένουν ... :wink:

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η θήκη τί διαφορά έχει...;

 

Οι διαφορές αυτές είναι σοβαρές' date=' ήμουν όμως καθησυχασμένος, δεν πιστεύω όμως ότι ένα σοβαρό μαγαζί μπορεί να συμπεριφέρεται έτσι στους πελάτες του...

 

Δηλαδή αυτός ποντάρει στο αν δώ ή όχι έγκαιρα την διαφορά...:[/quote']

 

Και για να κάνω και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου (μαρέσει :twisted: :!: ) η τελευταία σου πρόταση είναι όλα τα λεφτά.

 

Που ξέρει αυτός τις γνώσεις σου πάνω στο συγκεκριμένο μοντέλο ώστε να τολμήσει να σε κοροίδέψει ??? Εσυ θα μπορούσες κάλιστα να ξέρεις τα πάντα πάνω στο όργανο , κάτι που προφανώς αποδείχτηκε ότι δεν είχες ιδέα ... Αλλά εάν ήξερες ???

 

ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙ σε καμμιά περίπτωση και μάλιστα για 100 ευρω .-

 

Εξάλλου οι περισσότεροι που θα αγόραζαν ένα τέτοιο όργανο θα ήξεραν τα πάντα γύρω απο αυτό .

 

Είμαι πλέον πεπεισμένος οτι πρόκειται για ανθρώπινο λάθος (ναι γίνονται και αυτά ...) και των 2 σας .

 

Το θέμα είναι να βρείς την λύση γιατί προσπαθώ να μπώ στη θέση σου και ομολογώ οτι θα είχα φρικάρει . Υπομονή .

 

Υ.Γ1 όσες αγορές έχω κάνει με έχουν βάλει να δοκιμάσω το όργανο ή τον ενισχυτή πρίν πληρώσω . Εσυ την δοκίμασες ???

 

Υ.Γ2 κάτι τελευταίο : το άσπρο PICK ???

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια' date=' μου πούλησε μια άλλη κιθάρα για deluxe, πιο φθηνή, την οποία την έβρισκα 999 Euros, και εγώ το ανακάλυψα 2 μήνες μετά...!!![/b']

 

Με λίγα λόγια, ΑΓΟΡΑΣΕΣ μια άλλη κιθάρα και σου πήρε ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ για να το πάρεις χαμπάρι ????

Εδωσες δύο βασικούς μισθούς και δεν ήξερες τι αγόραζες ?

 

Κάτι δεν πάει καλά με την ιστορία σου ρε μάστορα...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μόνο που με βάζει σε σκέψεις είναι το εξής:

 

Είχες θέσει φίλε μου κάποιο χρηματικό όριο, σ' αυτό που ήθελες να πάρεις;

πχ. μέχρι 1200 ευρώ;

Γιατί αν είναι έτσι, τότε μπορεί να σου έδειξε μια super-strat για να δεις πως είναι, χωρίς να εννοεί ότι θα φέρει ακριβώς τη συγκεκκριμένη, αλλά αυτή την αντίστοιχη που καλύπτει το budget σου...

 

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες:

1)Επικοινωνείς με ΙΝΚΑ, μαθαίνεις το πλαίσιο, ώστε να γνωρίζεις...

2)Πηγαίνεις στο μαγαζί...

3)Βγαίνεις στα κανάλια!!! :lol: :lol:

 

Καλή τύχη ολόψυχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κάπου να φταίει ο μαγαζάτορας. Το πιθανότερο είναι να μην κατάλαβε καλά ποιά κιθάρα ήθελες. Πάντως εγώ δεν θα δεχόμουν να παραλάβω κιθάρα που δεν θα ήταν 100% όπως ήθελα, ακόμα π.χ. και να είχε απλά άσπρο pickguard ενώ είχα παραγγείλει μία με μαύρο, και κατά τα άλλα η κιθάρα να ήταν ολόιδια.

 

 

 

 

 

 

 

Πάντως θα μπορούσαν να ήταν χειρότερα τα πράματα, π.χ. μέσα στην θήκη να ήταν καμιά squier by fender...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ1 όσες αγορές έχω κάνει με έχουν βάλει να δοκιμάσω το όργανο ή τον ενισχυτή πρίν πληρώσω . Εσυ την δοκίμασες ???

 

Όχι, δοκίμασα παραπλήσια μοντέλα με τα χαρακτηριστικά, δεν είχε το συγκεκριμένο...! Η φάση ήταν περίεργη, γιατί τελικά έπαιξα με όλες τις κιθάρες, εκτός από αυτήν που ήθελα...

 

Υ.Γ2 κάτι τελευταίο : το άσπρο PICK ???

 

Στη φάση που ήμουν και μπουζούκι να μου έδινε θα το κράταγα.. Μετά από Πανελλήνιες, ενθουσιαμένος full, δεν το σκέφτηκα να αγοράσω...

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........τα πραγματα ειναι απλα και οι ουσιαστικες κουβεντες εχουν ειπωθει ηδη απο αλλα μελη....τα υπολοιπα comments ειναι φιοριτουρες......

 

Σε αντιθεση με τον τιτλο του ποστ σου, δεν νομιζω πως επεσες θυμα εξαπατησης αλλα δυστυχως την πατησες απο δικη σου κακη ενημερωση και απο κακη συμπεριφορα ως καταναλωτης....το ξερω πως δεν σε κανει να νιωθεις καλυτερα αλλα αυτη ειναι η αληθεια.....Νομικα δεν εχεις καμμια πιθανοτητα δικαιωσης ενω ακομα και στο ΙΝΚΑ δεν ξερω αν απλα με μια καταγγελια χωρις κανενα στοιχειο θα μπορεσεις να κανεις κατι.....

 

Αν παραταυτα θες να επιμεινεις νομιζω η μονη σου διεξοδος ειαι να μιλησεις προσωπικα με τον ιδιο τον μαγαζατορα να του εξηγησεις ευγενικα την ολη παρεξηγηση (με η χωρις εισαγωγικα) και να ελπιζεις στη δικη του καλη θεληση και συμπεριφορα ως επαγγελματια.......

 

Εν κατακλειδει ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μαζί σας, αλλά κι εγώ θέλω να αγοράσω όμποε για να πάω να μάθω να παίζω. Αν πάω και του πω "θέλω το τάδε μοντέλο" περιμένω να μου το δώσει. Αν μου δώσει άλλο δε θα καταλάβω τη διαφορά (εκτός αν μου δώσει σαξόφωνο :lol:), διαφορά που μπορεί να είναι προφανέστατη σε έναν επαγγελματία. Έλεος δηλαδή, δε λέω ότι το παιδί έχει απαραιτήτως δίκιο αλλά το "καλά, δεν έβλεπες τις διαφορές;;;" δεν είναι απάντηση. Ο άνθρωπος ήθελε την τάδε κιθάρα και δεν την πήρε (ανεξαρτήτως ποιος φταίει). Δεν είχε την υποχρέωση να είναι ο super παίχτης-γνώστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην' date='αποκλειεται να σου αφησε 1150 κιθαρα που στον καταλογο του

κανει 1790!!![/quote']

 

Όταν μιλήσαμε για το πόσο θα μου την έδινε' date=' τον προειδοποίησα ότι την έχω βρει από το thomann 1190 Ευρώ, και αν έβλεπα υπερβολές στην τιμή, θα την έπαιρνα τελικά απο την Γερμανία... Μου λέει <<θα το ψάξω και θα σε πάρω τηλ.>>

 

Μετά από λίγες μέρες, με ειδοποιεί ότι μου την αφήνει 1150 euros...! Φυσικά, τρέχω, δίνω προκαταβολή και κάνω την παραγγελία...[/quote']

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_strat_mn_mb.htm

 

Δεν νομίζω ότι αποκλείεται, έχω διαβάσει και άλλες ιστορίες εδώ μέσα που ο πελάτης μόλις αναφέρει την τιμή απ'έξω στο τέλος του δίνουν παρόμοια τιμή.

 

ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΙ σε καμμιά περίπτωση και μάλιστα για 100 ευρω .-

 

Συμφωνώ.

 

Υ.Γ2 κάτι τελευταίο : το άσπρο PICK ???

 

Έχει και με άσπρο και rosewood ταστιέρα:

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_fat_stratrw3cs.htm

 

Ajowerty, πρέπει να χαλαρώσεις και να κάνεις ένα βήμα πίσω. Επίσης πρέπει να αποδεχτείς ότι πρόκειται για δικό σου λάθος λόγω του εμφανώς υπέρμετρου ενθουσιασμού σου για την καινούρια σου ακριβή κιθάρα συν το ότι πήγες ξυπόλητος στα αγκάθια, δηλαδή δεν είχες εμπεδώσει τα χαρακτηρηστικά της κιθάρας που είχες παραγγείλει.

 

Υπομονή και ελπίζω να βρεθεί άκρη :wink:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου