Προς το περιεχόμενο

Εβένινη ταστιέρα


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε taq τωρα το ειδα αυτο.

 

Μου γραφεις αν παιρνω ναρκωτικα και οτι λεω μαλακιες και μετα εχεις το θρασος να μιλας για καλη προθεση?Νομιζεις οτι με το να βαζεις 2 smilies ειναι ενταξει?

 

Σου ζητησα να κανεις εντιτ για να μην αρχισουμε προσωπικες επιθεσεις και χαρακτηρισμους και συνεχιζεις σαν να μην εγινε τπτ?Κανε το εντιτ σε παρακαλω και αν οχι ας επιληφθει ενας μοντ....ΕΛΕΟΣ

 

Θρασύς δεν υπήρξα' date=' συγκεκριμμένος όμως ναι.

Αν μπορείς να διαβάσεις από την αρχή με ηρεμία και νηφαλιότητα ένα θέμα, δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι και παραθέσεις για να καταλάβεις απλά ελληνικά. Αν δεν το έκανα, ήταν γιατί ήλπιζα ότι ήμουν κατανοητός στα προηγούμενα ποστ (δεν ήταν και 3 σελίδες το καθένα)

Έπειτα δεν κρύβω ότι όταν έγραφα, έπαιζα κιθάρα ταυτόχρονα και απλά τσέκαρα, οπότε έχεις ένα δίκιο ότι ψιλοβαριόμουν να κάνω παραθέσεις πάνω σε πράγματα, για τα οποία εξέλαβες δυστηχώς λανθασμένα, και μετά μου έδωσες να καταλάβω από τα δικά σου ποστ ότι άλλα έγραφα και για άλλα μου τα έσουρνες, αλλά και πάλι σου εξηγώ δεν φταίω εγώ, τα γραπτά μένουν και είναι παραπάνω

Το ερώτημα που έθεσε ο φίλος μπλού δεν το απεύφθηνε σε μένα... ήταν ερώτημα προς όλους. Το διάβασα, οκ..... δεν ήθελα να μπω προσωπικά στον κόπο να τοποθετηθώ εκείνη την στιγμή. You know δεν είμαι από πάνω συνέχεια από το PC....... ο κόσμος κάνει και άλλα πράγματα, έχει και ζωή...

Επειτα μου θύμιζε την φάση στο Made in Greece όπου ο Hary Klyn σαν γκεσταπίτης έκανε ανάκριση... " μίλα σκουλίκι που θα γίνει η απόβαση....ποιός ηγείται.... πόσα απίδια πιάνει ο σάκος... κλπ κλπ κλπ...." επειδή θέλω να πιστεύω πέρα από τον χαβαλέ ότι έχω τρόπους συμπεριφοράς, το θεώρησα λίγο ανάρμοστο από μέρους του αυτή την τακτική.

Έπειτα blue έγινες πιεστικός λεγοντας για δε μιλάς? και κατάλαβα ότι το ερώτημα σου το στρέφεις σε μένα αποκλειστικά. Ε, και στράβωσα ... κακό είναι??? .... μία άλλα λέω άλλα σκέφτεσαι, μία ρωτάς όλους όπως λές για κάτι και μετά μου λές απάντα εσύ... την κολοκυθιά θα παίξουμε? Ο νοών νοείτω.

 

Φυσικά κατόπιν σκέφτηκα, τι κάθομαι και γράφω... γιατι απλά σκέφτομαι και γράφω και δεν έχω να χωρίσω χωράφι με κανέναν. Κατάλαβες πόσο απλό είναι.

 

Το μόνο που έχω να ζητήσω συγνώμη, είναι το ύφος μου απεναντί σου, και οι παραθέσεις. Όταν όμως ζητάς παράθεση πάνω σε 4-5 ποστ των 8 γραμμών τι να πώ...... να μπώ και στον κόπο να απαντήσω αντί για σένα? Ελληνικά γράφω .... οι σελίδες πίσω είναι...

όσο για τα ναρκωτικά σου εξήγησα ..... άαααααλλα έλεγα άαααααααλλα μου λεγες... και θα το γράψω......

Έκανε ο earendil ένα σχόλιο εκτός θέματος. Χωρίς να κάνω τον δικηγόρο του είπα αντί να τα χώνει ας μιλήσει στον Φεντεριάρη με επιχειρήματα, ΠΡΟΦΑΝΩΣ για να μην πάρει φωτιά το θέμα.

 

Ε!!! ήρθες εσύ και το σβησες για τα καλά.......

 

Και για να είμαι και πιο επεξηγηματικός....

Υπήρχε μία πρόταση όπου έκανε ο silot και λέει ο Χριστιανός (αν γυρίσεις πίσω)

 

"δηλαδή τι υπάρχει κάτω από τα τάστα ο αέρας?"

(ΠΡΟΦΑΝΩΣ με βάζει σε σκέψη αυτό και συμφωνώ μαζί του, γιατί επαληθεύεται μία αντίληψη ήχου που έχω)

 

Ο Χάρης σπεύδει να δώσει κάποια χαλαρά παραδείγματα που απλά δεν με έπεισαν για κάποιους λόγους... και να τονίσει ότι δεν είπε κάτι ειρωνικά.

 

 

ΘΕΕ ΜΟΥ ΜΗ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΩ!

 

Από εκεί και πέρα ΔΕΝ κατάλαβα ούτε την σφήνα που έκανες blue ΟΥΤΕ την λογική της.

 

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!

Δηλαδή καμία σχέση

 

Επίσης Δημήτρη (Μήτς) ΔΕΝ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ότι θα απαντήσω στον blue, από την στιγμή που κάνει ερώτημα σε όλους και μόλις του τη λέω το απευθύνει σε μένα σε προσωπικό επίπεδο.

 

 

Ουυυυυφφφφ ευτύχώς τελείωσα και τις ηχογραφήσεις σε ένα κλιπάκι...

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Μα μόνος σου μπορείς να πάρεις την απάντηση. Κιθάρες έχεις. Είναι πολύ απλό Χάρη. Θα εκπλαγείς. Πιστεψέ με.

 

@Vrass στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν .... ενώ στη Βιλαρίμπα :lol: :lol:

 

(Όχι μωρέ δεν κάνει ζημιά ένα καλό σκούπισμα θέλει μετα... δεν θα αφήσεις δα και την ταινία να γίνει vintage :lol: :lol: )

 

Τάκη μου μπαίνεις σε μεταφυσικά μονοπάτια. Ισχυρίζεσαι (και επιμένεις) ότι βάζοντας λίγο (ή κάμποση) μονωτική ταινία πάνω στο σώμα της κιθάρας μπασάρει ο ήχος της.

 

Όχι τίποτε άλλο' date=' θα το διαβάσει και κανένας άνθρωπος χωρίς εμπειρία και θα πιάσει να περάσει 2 χέρια ταινία την tele του στην περίπτωση που τον ενοχλεί η πριμαδούρα. :lol: :lol:

 

(Και μετά θα ανοίξει θέμα με τίτλο:[b'] "Ενοχλητικά πρίμα από τον bridge της TELE: Πόσα χέρια ταινία θέλει?" [/b] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

 

Αλλά -όπως φαντάζεσαι- δεν πρόκειται να το δοκιμάσω Τάκη.

Για 2 βασικούς λόγους:

 

1. Δεν είμαι υποχρεωμένος να αποδείξω ότι δεν ισχύει αυτό που λές όπως δεν είμαι υποχρεωμένος να αποδείξω ότι οι μπαταρίες δεν φορτίζουν μόνες τους άμα τις αφήσεις μέσα σε μικρές πυραμίδες.

 

2. Αν το κάνω και -φυσικά- δεν παρατηρήσω τίποτα, θα μπορείς πάντα να ισχυριστείς ότι η διαφορά είναι εκεί ... απλά δεν μπορώ (ακόμα) να την ακούσω.

 

 

Ξέρεις όμως τι γίνεται?

 

Κι εγώ μπορώ να ισχυριστώ ότι ο ελέφαντας, (αν του δέσεις δύο πούπουλα στα αυτιά και ένα ξεσκονιστήρι στην ουρά), μπορεί να πετάξει.

 

Και να σε προκαλέσω να το δοκιμάσεις και μόνος σου για να πειστείς. Και αν μπεις σε όλη αυτή τη φασαρία και το δοκιμάσεις (ξέρεις... κάτσεις και μαζέψεις ελέφαντα, πούπουλα, εποξικες κόλες, ταινίες κλπ κλπ), και ο ελέφαντάς σου δεν πετάξει, μπορώ πάντα να ισχυριστώ ότι στα δικά μου μάτια ο ελέφαντας πετούσε όταν το δοκίμασα. Και ότι προφανώς πετούσε και ο δικός σου σε κάποιο βαθμό ... ότι δηλαδή υπήρχε μια μικρή χαραμάδα κάτω από τις πατούσες του ...αλλά ήταν πολύ μικρή για να την παρατηρήσεις.

 

Δεν είναι ειρωνία. Παραβολή είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μπορώ να ισχυριστώ ότι ο ελέφαντας' date=' (αν του δέσεις δύο πούπουλα στα αυτιά και [b']ένα ξεσκονιστήρι στην ουρά[/b]), μπορεί να πετάξει.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Οταν διαβάζω κατι παντα σχηματίζω την εικόνα στο μυαλό μου.. :lol: :lol: :lol: Επινα και νερό και πνίγηκα όταν το διαβασα.. :lol: :lol: :lol: :lol: Εεεεεεεε ρε σε καλό να μας βγει... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φαντάσου τον ελέφαντα... με τα φτεράκια....και γυαλιά RayBan (πιλότου), headset (ακουστικά - μικρόφωνο) κι εκείνο το φουλάρι των ιπτάμενων :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη μου μπαίνεις σε μεταφυσικά μονοπάτια. Ισχυρίζεσαι (και επιμένεις) ότι βάζοντας λίγο (ή κάμποση) μονωτική ταινία πάνω στο σώμα της κιθάρας μπασάρει ο ήχος της.

 

Όχι τίποτε άλλο' date=' θα το διαβάσει και κανένας άνθρωπος χωρίς εμπειρία και θα πιάσει να περάσει 2 χέρια ταινία την tele του στην περίπτωση που τον ενοχλεί η πριμαδούρα. :lol: :lol:

 

(Και μετά θα ανοίξει θέμα με τίτλο:[b'] "Ενοχλητικά πρίμα από τον bridge της TELE: Πόσα χέρια ταινία θέλει?" [/b] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

 

 

Ας αλλάξει κιθάρα ... δεν του κάνει η τέλε. Η παραβολή πάλι φάουλ, αλλά πετυχημένες φωτό πιό πάνω.

 

Δηλαδή Χάρη μου ένας άνθρωπος χωρίς εμπειρία άμα διαβάσει αυτό με τους Σουηδούς - Έλληνες - Ταλιμπάν,

Και τους στραβούς ελέφαντες σε F16

Σε σχέση με το θέμα για την εβένινη ταστιέρα, μάλλον δεν βγάζει άκρη...

μάλλον διαρκείας για το Δαφνί θα βγάλει....

 

 

Επίσης η ταινία είναι ένα απλό πείραμα, ίσως περισσότερο εντός θέματος (τραβηγμένου, αλλά σχετικά μέσα στην τροπή της κουβέντας) το οποίο δεν υποχρέωνω κανένα να κάνει με το ζόρι.

Είπα απλά πως μού ρθε και το έκανα, τι συμπεράσματα πήρα ... thats all.

 

Προεξοφλείς τι θα ή τι δεν θα ακούσεις από τώρα....

 

όπως ο Πόντιος με την μπανανόφλουδα που λέει "ώχ πάλι θα πέσω"

 

Νο πρόμπ μέιτ.

 

Καλημέρα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή απορία επειδή είμαι νέος εδώ...

 

Δεν συνηθίζεται να γίνονται προσπάθειες από μέλη αλλά κυρίως admins και mods όχι μόνο να μένει ένα θρεντ on topic αλλά και να μην καταλήγει σε προσωπικές συζητήσεις / αντιπαραθέσεις;

 

Γιατί αλλιώς ρε παιδιά δεν έχει νόημα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου