Προς το περιεχόμενο

Εβένινη ταστιέρα


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν ξαναπιασετε το θεμα μη σκιζετε τα ιματια σας μονο για δογματισμους ,ειρωνιες,επιχειρηματα και απαξιωσεις.

 

Η απαντηση σου με καλυψε απολυτως.

 

edit:τωρα ειδα και το δικο σου edit:Δε σου ζητησα πουθενα να απολογηθεις για τιποτα ειδικα για 3ο προσωπο.Σου ειπα μονο οτι μιας κ μιλας για επιχειρηματα ,να μου πεις για το δικο μου που το προσπερασες.Αλλα οχι ειναι πιο ευκολο να πεις "θα μεγαλωσεις και θα μαθεις μικρέ μου" και μετα να το ριξεις στο ποσο παιζουμε.Ξερεις ποσο παιζω?Αν εχεις κατι να πεις επ αυτου ανεβαζω συνεχως κλιπς.Χωσε εκει οσο θες και δεν τρεχει τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν ξαναπιασετε το θεμα μη σκιζετε τα ιματια σας μονο για δογματισμους ' date='ειρωνιες,επιχειρηματα και απαξιωσεις.

 

Η απαντηση σου με καλυψε απολυτως.[/quote']

 

 

συμφωνω απολυτα με το παραπανω :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι τελευταιο επειδη το θεμα ειναι τραγικα γελοιο για να μαλωνουμε ,σε περιπτωση που υπαρχει καποια παρεξηγηση στα λεγομενα μου:

 

Το τελευταιο επιχειρημα που χρησιμοποιησα δεν αποτελει αποδειξη,ουτε το θεωρω ακλονητο.Απλα ειναι ενας απλος τροπος σκεψης που οδηγει στο συμπερασμα που υποστηριζω.Αν καποιος μπορει να αντεπιχειρηματολογησει το δεχομαι ευχαριστως και αλλαζω γνωμη (μεχρι να βρεθει καποιο αντιστοιχο απο την αλλη πλευρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ξαναπιασετε το θεμα μη σκιζετε τα ιματια σας μονο για δογματισμους ' date='ειρωνιες,επιχειρηματα και απαξιωσεις.

 

Η απαντηση σου με καλυψε απολυτως.

 

edit:τωρα ειδα και το δικο σου edit:Δε σου ζητησα πουθενα να απολογηθεις για τιποτα ειδικα για 3ο προσωπο.Σου ειπα μονο οτι μιας κ μιλας για επιχειρηματα ,να μου πεις για το δικο μου που το προσπερασες.Αλλα οχι ειναι πιο ευκολο να πεις "θα μεγαλωσεις και θα μαθεις μικρέ μου" και μετα να το ριξεις στο ποσο παιζουμε.Ξερεις ποσο παιζω?Αν εχεις κατι να πεις επ αυτου ανεβαζω συνεχως κλιπς.Χωσε εκει οσο θες και δεν τρεχει τπτ..[/quote']

 

Αγαπητέ μου blue, ναρκωτικά παίρνεις?

Στον φίλο earendil, αναφέρθηκα, γιατί όσο και να τον εκτιμώ πραγματικά, αναφέρθηκε με σκληρό τρόπο σε άλλο μέλος, που εν τω μεταξύ δεν γνωρίζω..... (αλλά άσχετο αυτό)

Εγραψα πουθενά ότι δεν διάβασα το επιχειρημά σου????? 8O 8O

ή ότι το προσπέρασα???? 8O 8O 8O 8O

ΕΓΡΑΨΑ ότι ο φίλος earendil να απαντήσει με επιχειρήματα στην κουβέντα αντί να τα χώνει....

Ειλικρινά ΤΙ δεν κατάλαβες και με βάζεις να κάθομαι να γράφω????

Είπα εγώ ότι είσαι μικρός και θα μεγαλώσεις και θα μάθεις?

ΜΑΛΛΟΝ δεν με γνωρίζεις καλά, είμαι πολύ πιό ειλικρινής και σεβαστικός σε τέτοια θέματα... για να θίξω το παίξιμο κάποιου όταν ΔΕΝ τον έχω ακούσει... Εάν τον ακούσω όμως και μου κοπανάει ένα Ντό ματζόρε και ένα ρε μινόρε και μου πουλάει άποψη και με το ζόρι , ναι θα τον κριτικάρω ... ή υπάρχει και εκεί πρόβλημα?

Αλλά ναι έχεις δίκιο ότι σε πολλά πράγματα η ηλικία σε κάνει πιό ώριμο...

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εγραψες οτι δεν το διαβασες ουτε οτι το προσπερασες.Αναγκαστηκα να το επαναλαβω και να ρωτησω τι πιστευεις επ αυτου.Εσυ και όποιοσδηποτε αλλος.Η απαντηση σου ηταν απατη και σου εξηγησα και τον λογο.Αν δε θελεις να λες τα ιδια και τα ιδια παρε ρεπο απο το θεμα που επαναλαμβανεται καθε 3 και λιγο μην μπαινεις καν στον κοπο να flame-αρεις απο την αρχη.Οπως εκανα κι εγω για μεγαλο διαστημα.

 

Ναι ειπες οτι θα μεγαλωσω και θα μαθω.

Μέχρι να αρχίσουν πολλοί φίλοι να ακούνε κάποια διαφορά' date=' σε κάποια πράγματα, ήμουν σχεδόν έτοιμος για την πυρά! (και πολλοί άλλοι επίσης) .[/quote']

Αυτο που γραφεις εδω δεν απευθυνεται στην υποσυζητηση που εχουμε ανοιξει μεταξύ μας?Ποτε αρχισαν οι φιλοι να ακουνε αυτη τη διαφορα?Μετα απο τριβη με το οργανο δεν εγινε και μελετη?

 

Για το θεμα της ηλικιας που λες στην τελευταια σου προταση να σε ενημερωσω οτι ειμαι 27.Αν ειμαι μικρος για τη συζητηση σορι.

 

 

Οσον αφορα το ποστ σου στον earendil,αφορα ενα μεταξύ τους ζητημα και δεν εχω ασχοληθει.Τον earendil τον εχω δει κ εγω μια φορα στο noiz live και χαιρετηθηκαμε οπως εγινε και με σενα.Ειπα οτι με αφορμη της συζητησης περι επιχειρηματων τι λες για το δικο μου που αφορουσε το θεμα των ξυλων και οχι κατι διαφορετικο.Δλδ δεν ειπα τπτ για τον fenderiarh ουτε υποστηριξα τον earendil.Mαλλον αυτο το κομματι ειναι παρεξηγηση.

 

Κατα τα αλλα προτιμω ξεκαθαρες θεσεις και οχι υποννοουμενα που δυσκολευουν ακομα περισσοτερο το γραπτο λογο.

 

ΥΓ.Αφου βλεπεις οτι παει να δημιουργηθει ενταση δεν ειναι ωφελιμο να χρησιμοποιεις προτασεις οπως η πρωτη του τελευταιου σου ποστ.Για χαρη εκτονωσης αυτης θα σε παρακαλουσα να κανεις ενα εντιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφ' οσον αναφερθηκες εξ'αρχης δημοσια' date=' θα σε παρακαλουσα να συνεχισεις ετσι....[/quote']

 

It's your call.

 

 

 

 

Λοιπόν, λίγα λογάκια και καθαρά. Εξαντλήσαμε τη γαλατική ευγένεια, αλλά δεν κρύβεται ότι σου είμαι όσο αντιπαθής μου είσαι κι εσύ.

 

Η παρουσία σου είναι κουραστική. Λανσάρεις ένα σούπερ απωθητικό υφάκι, ως σοφός γέρων που έχει κουραστεί με την άγνοια και τον ενθουσιασμό των νέων. Σε ένα φόρουμ με 15χρονους metalheads που δεν βλέπουν πέρα από τη B.C. Rich θα είχες καλύτερη τύχη, εδώ, σε βλέπω να ματαιοπονείς. Εξάλλου, το χειρότερο όλων είναι η εμμονή σου να βλέπεις παντού και πάντα "δογματισμό", "στρατόπεδα", διαχωριστικές γραμμές παντός είδους, ενώ η μόνη αλήθεια είναι ότι όσοι έχουμε ακόμα σώας τας φρένας συμπλέουμε και συνυπάρχουμε, μοιραζόμενοι την κοινή μας αγάπη: τη μουσική.

 

Εξ ού και η αρχική μου ερώτηση: Αφού τέλος πάντων δείχνεις τόσο ότι έχεις σαφή και ξεκάθαρη άποψη πάνω στις κιθάρες, τα ξύλα τους κ.ο.κ., γιατί ψάχνεις ακροατήριο; Ενδεχομένως για να μαζευτούν οι αυλοκόλακες λέω εγώ, αλλά ούτε για δείγμα δεν τους βλέπω, ευτυχώς.

 

@ Admin, Mods & λοιπούς υγιείς χρήστες: ΣΥΓΝΩΜΗ.

 

Χαιρομαι για το ποστ σου...γιατι μου φαινεται αλλο ειναι το προβλημα που εχεις μαζι μου και οχι αυτο που θα ηθελες να φαινεται...Αμεση επαναφορα της Ιερας Εξετασης για οποιον διαφωνουντα, για οποιον βρισκεται εκτος γραμμης. Δεν θα ποσταρει. Κανεις αντιλογος. Η πασα αληθεια εχει ηδη λαμψει δια 10000000000 smileys. Οσον αφορα τα περι ακροατηριου, αυλοκολακων, wanabbe για να το λες κατι θα ξερεις, κατι θα εχεις παρει πρεφα και εσυ. Φαινεται πως ξερεις καθαρα αν υπαρχει αυλη ποια ειναι η αυτη και ποιοι οι αυλοκολακες.....

 

Ποιοι κανουν συστηματικα φιλοτιμες προσπαθειες με τον γραπτο τους λογο, τις μονολιθικες αποψεις, τον δογματισμο, τους αφορισμους, το παιδαριωδες επαναλαμβανομενο χιουμορ να ειναι αντιπαθεις (οσο εγω και εσυ).......Η μηπως ολα αυτα ειναι στο μυαλο ενος μη υγειους μελους οπως το δικο μου?Aπο ποιους ξεκινουν κατα τεκμηριο αυτα τα threads? Και αν καποιος διαφωνησει ειναι ολα οσα ανεφερες στο ποστ σου.....

 

Δερνουν τον σκυλο και οταν γυρισει και τους δαγκωσει γιατι βαρεθηκε το μαρτυριο τον μεμφονται που επιτελους το εκανε....

 

Κλείνοντας: Μολονότι το χειμώνα παρακολουθούσα αποσπασματικά το Noiz' date=' δεν μπόρεσα παρά να παρατηρήσω ότι μας ξαναέγινες frequent poster, εντελώς συμπτωματικά, πάνω που απ'ότι τότε φάνηκε, "άδειαζε χώρος". Δεν έχω ξεχάσει την κατάπτυστη δήλωση σου για "αμέριστη συμπαράσταση στις `παράπλευρες απώλειες` των ηχηρών αποχωρήσεων". Κάπου εκεί, για να μιλήσω στη γλώσσα σου, διάλεξες στρατόπεδο.Το ίδιο κι εγώ, σε ότι αφορά εσένα. Μιλημένα-ξηγημένα.

 

 

Δεν είναι κακό που είσαι wanna-be, αλλά την ψάχνεις λάθος και πιθανότατα, σε λάθος μέρος. Κρίμα, γιατί είχες κάποιες προϋποθέσεις για να γίνεις χρήσιμος και λίιιιιιιιιιγο πιο ευχάριστος στο Noiz.

 

[/quote']

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O.........Μηπως βλεπεις πολλα κατασκοπικα σηριαλ???????

 

Και μια και εχεις μνημη ελεφαντα κανε και ενα κοπο να μη διαστρεφεις οσα εγραψα για την αντιπαθεια μου σε ολες την δακρυβρεχτες αποχωρησεις-επιστροφες ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΕΝΗΛΙΚΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ FORUM......Προσπαθησε οσο βαμμενα γυαλια και αν εχεις, να αντιληφθεις την διαφορα αναμεσα στην αντιπαθεια προς την συμπεριφορα απο την αντιπαθεια στο προσωπο........

 

Επειδη λοιπον μαλλον παραληρεις....Earendil ακου να τελειωνουμε, γιατι παιζουμε σαν τα παιδακια κρυφτο......Απο ολη αυτη τη πληκτρολογηση που μπηκες στον κοπο να κανεις το ζουμι ειναι οτι με κατηγορεις πως θελω να παρω τη Βασιλεια των ουρανων απο τον Superfunk(!!!!!). Wanabee SF στη θεση του SF. Aσε λοιπον τον ιδιο να μου εκφρασει τα οποια παραπονα του για τη συμπεριφορα μου και να υπερασπισει τη θεση του απο την απειλη μου (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????8O 8O 8O 8O 8O 8O) και κοιταξε να μη γινεσαι αυτοκλητος υπερασπιστης αλλων απεναντι σε φανταστικους εχθρους γιατι εκτιθεσαι.......

 

ΣΥΓΝΩΜΗ (δις) λοιπον προς Admin, Mods & λοιπούς υγιείς χρήστες απο εναν μη υγιη, μη εχοντος σωας τας φρενας, μη αρεσκομενου και μη συμπλεοντα στη κοινη σας αγαπη τη μουσικη...

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν τον ακούσω όμως και μου κοπανάει ένα Ντό ματζόρε και ένα ρε μινόρε και μου πουλάει άποψη και με το ζόρι ' date=' ναι θα τον κριτικάρω[/b'] ... ή υπάρχει και εκεί πρόβλημα?

.

 

το νοιζ ως γνωστον ειναι ενας ιντερνετικος ιστοτοπος. αυτο εχει ως αποτελεσμα ο καθενας απο εμας να ισχυριζεται οτι ξερει η δεν ξερει , η οτι αλλο τελοσπαντων επιθυμει, χωρις να χρειαζεται να το αποδειξει.

 

μπορει εγω να ισχυριζομαι οτι ειμαι κουλος, επειδη ειμαι μετριοφρων, εσυ να νομιζεις και να δηλωνεις οτι εισαι καλυτερος και εμπειροτερος απ οτι πραγματικα εισαι, ο blue να ειναι μπουζουξης και οχι κιθαριστας, αλλα η ιντερνετικη του περσονανα ειναι ενα μεσο να βγαλει τα απωθημενα του.

 

γι αυτο λοιπον, υπαρχουν 2 οδοι κατα την ταπεινη μου γνωμη:

 

1. η να μην ασχολειται καποιος με ολα αυτα που συζηταμε στο θεμα αυτο, και να περναει μια χαρα.

 

2. επειδη η υποτιθεμενη γνωση ή η μη γνωση του καθενος δεν πειθει κανεναν απο εμας(τουλαχιστον εμενα δεν με πειθει σε καμια περιπτωση), οταν καποιος θελει να μιλησει για κατι τοσο λεπτομερες και ειδικο οπως η επιδραση ενος υλικου, να παραθεσει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ επιχειρηματα.

 

βεβαιως και τα υποκειμενικα επιχειρηματα ειναι δεκτα και σεβαστα, αλλα εγω ενα υποκειμενικο επιχειρημα του στυλ, "ο εβενος προσδιδει μπασα,γιατι ετσι...", θα το εκλαμβανω οσο υποκειμενικα εκλαμβανω και το "μου αρεσουν τα κεφτεδακια".

 

θα μου πειτε τωρα τι σας νοιαζει η γνωμη μου ε?? ετσι κουβεντα να χουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αν μόνο έκανες τον κόπο να διαβάσεις λίγο το θέμα θα καταλάβαινες ότι γράφεις @@@ ιές

Αλλά αφόυ το θές θα ασχοληθώ λίγο ακόμα, αλλά λίγο ....

Πιό πρίν έγραφα για κάποιο βίντεο που είχε ανεβάσει ο whitenoise με maple - rosewood ταστιέρα κάποιοι εν πρώτοις δεν άκουσαν καμία διαφορά αλλά κατόπιν παραδέχτηκαν ότι ναι κάτι υπάρχει....

Βλέπεις ότι τελικά η μπάλα είναι εκεί που δείχνει η φωτογραφία πιό πάνω αλλά εσύ ακόμα την ψάχνεις?

33 χρονών είμαι αν έχει καμία (που δεν νομίζω σημασία)

 

Τι μελέτες γράφεις πιό πάνω και κουραφέξαλα δεν καταλαβαίνω... όσο για το επιχειρημά σου δεν είναι δημοψήφισμα.... sorry αλλά....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου