Προς το περιεχόμενο

Εβένινη ταστιέρα


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ένα έχω να πω:

 

από όταν κόλλησα (λόγω internet) το μικρόβιο να ψάχνω και την παραμικρή λεπτομέρεια στις κιθάρες και στον εξοπλισμό μου' date=' σταμάτησα να παίζω ΜΟΥΣΙΚΗ.

 

Τέλλλος.[/quote']

 

+100000000000000000

 

Κάτι που προσπαθώ να διορθώσω τον τελευταίο καιρό

 

 

Δύσκολο πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν σε απασχολει τοσο μπορεις να τους κατονομασεις εσυ ο ιδιος. Δεν θα ειχα κανενα απολυτως προβλημα...

 

Θα τους έχεις σε pm εντός της ημέρας. Ο blue πάει να σώσει την παρτίδα του παρόντος thread, και δεν θέλω να του κάνουμε παράσιτα... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε απασχολει τοσο μπορεις να τους κατονομασεις εσυ ο ιδιος. Δεν θα ειχα κανενα απολυτως προβλημα...

 

Θα τους έχεις σε pm εντός της ημέρας. Ο blue πάει να σώσει την παρτίδα του παρόντος thread' date=' και δεν θέλω να του κάνουμε παράσιτα... :wink:[/quote']

 

Εφ' οσον αναφερθηκες εξ'αρχης δημοσια, θα σε παρακαλουσα να συνεχισεις ετσι....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράκληση προς mods: κάντε ένα nip/tuck στο θέμα και ξεχωρίστε τα άσχετα ποστ σε νέο θέμα, τουλάχιστον να βγει μια άκρη για τον έβενο γιατί είναι ένα ενδιαφέρον θέμα. Στο κάτω κάτω δεν ρώτησε το παιδί για τον ήχο αλλά για το playability....

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Παράκληση προς mods: κάντε ένα nip/tuck στο θέμα και ξεχωρίστε τα άσχετα ποστ σε νέο θέμα' date=' τουλάχιστον να βγει μια άκρη για τον έβενο γιατί είναι ένα ενδιαφέρον θέμα. Στο κάτω κάτω δεν ρώτησε το παιδί για τον ήχο αλλά για το playability....[/quote']

 

Σιγά μην του κάμουνε και botox. :lol: :lol: :lol:

 

(Και σιγά μη βγεί άκρη με τον έβενο 8) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφ' οσον αναφερθηκες εξ'αρχης δημοσια' date=' θα σε παρακαλουσα να συνεχισεις ετσι....[/quote']

 

It's your call.

 

 

 

 

Λοιπόν, λίγα λογάκια και καθαρά. Εξαντλήσαμε τη γαλατική ευγένεια, αλλά δεν κρύβεται ότι σου είμαι όσο αντιπαθής μου είσαι κι εσύ.

 

Η παρουσία σου είναι κουραστική. Λανσάρεις ένα σούπερ απωθητικό υφάκι, ως σοφός γέρων που έχει κουραστεί με την άγνοια και τον ενθουσιασμό των νέων. Σε ένα φόρουμ με 15χρονους metalheads που δεν βλέπουν πέρα από τη B.C. Rich θα είχες καλύτερη τύχη, εδώ, σε βλέπω να ματαιοπονείς. Εξάλλου, το χειρότερο όλων είναι η εμμονή σου να βλέπεις παντού και πάντα "δογματισμό", "στρατόπεδα", διαχωριστικές γραμμές παντός είδους, ενώ η μόνη αλήθεια είναι ότι όσοι έχουμε ακόμα σώας τας φρένας συμπλέουμε και συνυπάρχουμε, μοιραζόμενοι την κοινή μας αγάπη: τη μουσική.

 

Εξ ού και η αρχική μου ερώτηση: Αφού τέλος πάντων δείχνεις τόσο ότι έχεις σαφή και ξεκάθαρη άποψη πάνω στις κιθάρες, τα ξύλα τους κ.ο.κ., γιατί ψάχνεις ακροατήριο; Ενδεχομένως για να μαζευτούν οι αυλοκόλακες λέω εγώ, αλλά ούτε για δείγμα δεν τους βλέπω, ευτυχώς.

 

Κλείνοντας: Μολονότι το χειμώνα παρακολουθούσα αποσπασματικά το Noiz, δεν μπόρεσα παρά να παρατηρήσω ότι μας ξαναέγινες frequent poster, εντελώς συμπτωματικά, πάνω που απ'ότι τότε φάνηκε, "άδειαζε χώρος". Δεν έχω ξεχάσει την κατάπτυστη δήλωση σου για "αμέριστη συμπαράσταση στις `παράπλευρες απώλειες` των ηχηρών αποχωρήσεων". Κάπου εκεί, για να μιλήσω στη γλώσσα σου, διάλεξες στρατόπεδο.Το ίδιο κι εγώ, σε ότι αφορά εσένα. Μιλημένα-ξηγημένα.

 

Δεν είναι κακό που είσαι wanna-be, αλλά την ψάχνεις λάθος και πιθανότατα, σε λάθος μέρος. Κρίμα, γιατί είχες κάποιες προϋποθέσεις για να γίνεις χρήσιμος και λίιιιιιιιιιγο πιο ευχάριστος στο Noiz.

 

@ Admin, Mods & λοιπούς υγιείς χρήστες: ΣΥΓΝΩΜΗ.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Earendil

Επετρεψέ μου να διαφωνήσω..... ό,τι και να λέει ο καθείς να έχεις και να προβάλεις επιχειρήματα. Τα επιβάλει η ανάγκη υγειούς διαλόγου!

Να ξέρεις ότι θα είσαι πιό σεβαστός από τα υπόλοιπα μέλη.

Βαριοί οι χαρακτηρισμοί.

Έχεις ή βγάζεις αποθημένα?

Υπάρχουν στρατόπεδα, επειδή κάποιοι συμφώνησαν πάνω σε ένα θέμα και κάποιοι διαφώνησαν?

Ξεσυνέρεια λέγεται αυτό που είπες

 

Με κάθε ειλικρινή φιλική διάθεση

Παναγιώτης.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ακριβως ετσι' date='γιατι η σημασια της μαζας εχει να κανει με τη μεταδοση του ηχου σε ενα στερεό σώμα.Εφοσον υπαρχει αυτη η διαπιστωση,δεν μπορουμε να την αμελήσουμε.Αυτο που διαφωνουμε ειναι το αν εχει σημασια αυτο στον ηλεκτρικό ήχο του οργανου.

Σε πολύ ελαφρυ τονο και χωρίς εξισωσεις κι εγώ θα πω μια γνωμη :ο μαγνήτης αντιλαμβανεται μια δόνηση απο τη χορδη.Οι πόλοι του μαγνήτη κοιτάνε τη χορδή κ βλέπουν να γίνεται ενας χαμός.Το οτι μεταφερεται κύμα στο ξύλο είπαμε οτι οκ ισχύει.Πιστευετε οτι μπροστά στον "σεισμό" που βλέπει ο μαγνητης θα πιάσει και τον "ψίθυρο" του σώματος?

Και εστω οτι τον πιάνει...σε τι βαθμό όμως?

 

[b']edit[/b]:συνεχίζω:βαλτε την κιθάρα σας σε μια νορμαλ ενταση χωρις παραμορφώσεις κλπ.μιουτάρετε τις χορδές και χτυπήστε το σώμα όπως θα χτυπούσατε μια πόρτα για να σας ανοίξουν.Αυτός είναι ο ήχος που μεταφέρεται από το σώμα στους μαγνήτες.Δείτε ποσο δύνατο είναι το χτύπημα ώστε να ακουστεί από τον ενισχυτή και αναρψτηθείτε αν η ταλαντωση των χορδών μπορεί να διεγείρει τόσο το σώμα για να το "ακούσει" ο μαγνητης.

 

Φιλικα

 

Μιας και λες για επιχειρηματα taq,αυτο που γραφω εδω πως σου φαινεται??

Εχω αλλες 2 φορες συμμετασχει για τα ξυλα και τα 2 αυτα θρεντ τελειωσαν στο τελευταιο μου ποστ.Μετα ξαναξεκινανε σε καποιο αλλο θεμα με προκλητικους κατα την αποψη μου χαρακτηρισμους ,πληρως απαξιωτικους και προσβλητικους.(θιασος,κουφαμαρα,οποιος παιζει αρκετο καιρο και καλα μπορει να τα ακουσει κλπ).

 

Θα εκτιμουσα μια λογικη απαντηση.

Btw αυτο που απαντας στον harilatron πιο πισω δειχνει μια τελειως εξ απαλων ονύχων αντιμετωπιση.Το θεμα παρολο που αφορα μουσικους ειναι πεντακαθαρα επιστημονικο.Δεν γινεται να αφησουμε εξω τις θετικες επιστημες,αλλα ακομα και χωρις εξισωσεις (γιατι οταν εβαλα,επαιξαν κατι μπηχτες οτι το να μιλαμε για φυσικη ειναι τρολινγκ) πες μου πως σου φαινεται το τμημα που παραθετω.

 

Μη μου απαντησεις μονο οτι εδω ειμαστε μουσικοι και ασχολουμαστε με αυτη γιατι μιλαμε ξεκαθαρα για μουσικη τεχνολογια.Με τον ιδιο τροπο ολοι οδηγαμε αλλα αν τεθει καποιο ζητημα αυτοκινητιστικο ,μηχανικο θα ρωτησουμε.

 

Ειλικρινα ας λυθει αυτο το ψυχο-κοινωνιολογικο θεμα χωρις απαξιωσεις και τσακωμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά πιστεύω ότι έχω απαντήσει πολλάκις και με διάφορους τρόπους σε αντίστοιχες συζητήσεις. Μέχρι να αρχίσουν πολλοί φίλοι να ακούνε κάποια διαφορά, σε κάποια πράγματα, ήμουν σχεδόν έτοιμος για την πυρά! (και πολλοί άλλοι επίσης) . Δεν αισθάνομαι ειλικρινά την ανάγκη να προσθέσω κάτι παραπάνω στο συγκεκριμμένο ζήτημα.

Ο Ηλίας έχει δίκιο σε αυτό που έγραψε περί χρησιμότητας του χρόνου πρίν. Θα είναι σαν να ξαναλέμε τα ίδια όλοι ξανά και ξανά..

Επίσης θεωρώ τον Χάρη έναν πολύ καλό γνώστη, και όσο αφορά την αντιμετωπισή του, δεν έχω να απολογηθώ για κάτι σε εσένα αλλά στον Χάρη, αν αυτός νομίζει ότι τον έκρινα εξ απαλών... που δε νομίζω να μου ζητήσει και να απολογηθώ .... δεν σε καταλαβαίνω......

Οτι δεν συμφωνώ με τα παραδείγματα του Χάρη τι πάει να πει ότι είμαι κριτής και κατακριτής του? MERCYYYYYYYYYYYY!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου