Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η καλύτερη φωνή στην Ελλάδα?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω Ο Στελιος ειναι αναμφισβητητα σα φωνη αξεπεραστος!Τωρα θα αναφερω τον Νικο Παπαζογλου(κ μαλλον ειμαι ο πρωτος που το κανω), φωνη με εκπληκτικη χροια!Και γυναικεια φωνη θα πω κ γω Ελενη Βιταλη!

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

¶νδρες τραγουδιστές:

Παπάζογλου, Νταλάρας, Καζαντζίδης, Ξυλούρης, Τερζής, Μητροπάνος.

 

Γυναίκες τραγουδίστριες:

Βιτάλη, Αλεξίου, Τσανακλίδου, Πρωτοψάλτη, Παπαρίζου(ναι.ναι Παπαρίζου).

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναίκες τραγουδίστριες:

Βιτάλη' date=' Αλεξίου, Τσανακλίδου, Πρωτοψάλτη, Παπαρίζου(ναι.ναι Παπαρίζου).[/quote']

 

Αυτό είναι το αιώνιο ερώτημά μου... :lol:

 

Όλες τις άλλες συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά την Τσανακλίδου, γιατί την Τσανακλίδου... :lol: Για το υπέροχο βιμπράτο της μάλλον ε;

 

Alexeys, δεν σου κάνω κριτική, μην το πάρεις προσωπικά, δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις, εξάλλου το ακούω από πολλούς, αφορμή παίρνω μόνο για ένα ρητορικό ερώτημα... :wink:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπιθικωτσης, Βιταλη, Αλεξιου, Νταλαρας, αληθεια ειναι τοσοι πολλοι που σωστα παρατηρηθηκε οτι απο τραγουδιστες καλα παμε......

 

Επειδη ειδα πολλες ψηφους στον Καζαντζιδη ομως, και παντα μου σηκωνεται η τριχα οταν βλεπω τοση αποδοχη.......νομιζω οτι ειναι απο τους πλεον υπερτιμημενους τραγουδιστες.....Και σε μια δευτερη νοτα μου προκαλει απεχθεια τοσο ο τροπος που τραγουδαει οσο και τα τραγουδια του καθως και οτι αντιπροσωπευουν (πιθανως γι αυτο να μην φταιει βεβαια ο ιδιος)..........και επειδη καποιος εχει το χαρισμα του γραπτου λογου σε πολυ μεγαλυτερες δοσεις απο εμενα....αυτο τα λεει ολα:

 

http://nikosdimou.blogspot.com/2006/02/blog-post_21.html

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπιθικωτσης' date=' Βιταλη, Αλεξιου, Νταλαρας, αληθεια ειναι τοσοι πολλοι που σωστα παρατηρηθηκε οτι απο τραγουδιστες καλα παμε......

 

Επειδη ειδα πολλες ψηφους στον Καζαντζιδη ομως, και παντα μου σηκωνεται η τριχα οταν βλεπω τοση αποδοχη.......νομιζω οτι ειναι απο τους πλεον υπερτιμημενους τραγουδιστες.....Και σε μια δευτερη νοτα μου προκαλει απεχθεια τοσο ο τροπος που τραγουδαει οσο και τα τραγουδια του καθως και οτι αντιπροσωπευουν (πιθανως γι αυτο να μην φταιει βεβαια ο ιδιος)..........και επειδη καποιος εχει το χαρισμα του γραπτου λογου σε πολυ μεγαλυτερες δοσεις απο εμενα....αυτο τα λεει ολα:

 

http://nikosdimou.blogspot.com/2006/02/blog-post_21.html[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον Δήμου. Ειδικά εκεί που λέει ότι η Ελλάδα προσπαθεί να ισορροπήσει ανάμεσα στη Δύση και στην Ανατολή. Αυτή ειναι η πικρή αλήθεια.

 

Ρε παιδιά... Είπαμε ΦΩΝΕΣ. Όχι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ. Έκανα αυτη την διαφοροποίηση απο την αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση ειναι ΛΑΘΟΣ διατυπωμενη.. :lol:

 

Το σωστο θα ηταν:

 

Ποια ειναι η μεγαλυτερη φωνη στην Ελλαδα ΜΕΤΑ τον Στελλαρα (ο οποιος βεβαια ειναι και ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ μαζι με τον Σινατρα ' date=' τον James Brown & τον Bullent Ersoy η μεγαλυτερη φωνη ever...)

 

ΜΕΤΑ τον ΕΞΩΓΗΪΝΟ λοιπον η μεγαλυτερη φωνη στην Ελλαδα ειναι ο ΜΑΚΗΣ (Χριστοδουλοπουλος) ακολουθουμενος απο τον ΖΑΦΕΙΡΗ (Μελα) & τον ΠΑΣΧΑΛΗ (Τερζη).

 

Απο γυναικες μετα την ΠΙΤΣΑ (Παπαδοπουλου) η καλυτερη φωνη που εχω ακουσει ποτε μου ειναι η Ευα Κανελλη ,ενω και η Αλεξιου παρολο που τα τελευταια 20 χρονια τραγουδαει μπουρδες ειναι ογκολιθος.

 

Δυστυχως στην Ελλαδα απο ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ παμε ΠΟΛΥ καλα,απο ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ειναι που εχουμε χασει το τρενο εδω και 30 χρονια..... :cry:[/quote']

 

πες τα!!!......Π Ε Σ Τ Α !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

+100000000000000000000000000000000000000000000000 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Δήμου ακούει στη φωνή του Καζαντζίδη το αιώνιο ελληνικό παράπονο του ριγμένου.

 

Εγώ ακούω την περηφάνια του ανθρώπου που δεν μπορεί να τον ρίξει κανένας γιατί είναι πολύ μεγαλύτερος από όσο τον μέτραγαν οι άλλοι.

 

Και όταν τον ακούω αισθάνομαι και εγώ έτσι.

 

Τώρα, καλύτερα να μη σας πω τι ακούω στη φωνή του ψευτοδιανοούμενου, ψευτοφωτογράφου, ψευτολογοτέχνη διότι μπορεί και να παρεξηγηθεί ο φεντεριάρης που είναι (κατά τα άλλα) καλό παιδί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα' date=' καλύτερα να μη σας πω τι ακούω στη φωνή του ψευτοδιανοούμενου, ψευτοφωτογράφου, ψευτολογοτέχνη διότι μπορεί και να παρεξηγηθεί ο φεντεριάρης που είναι (κατά τα άλλα) καλό παιδί.[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Eγω μπα,σαν καλο παιδι δεν παρεξηγουμαι...........δεν ξερω να σου πω αν ισχυει το ιδιο για τον ψευτοδιανοούμενο, ψευτοφωτογράφο, ψευτολογοτέχνη ομως :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ισως να τον ρωταγαμε..... :lol: :lol: :lol:

 

 

Κατι ασχετο ......ειδικα στους τραγουδιστες νομιζω πως ειναι δυσκολο να διαχωρισεις εντελως το τεχνικο μερος (φωνη δηλ.) απο ολα τα υπολοιπα......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω από την αλλη θα έλεγα Γιαννη Σπάθα. Αυτή ειναι (κιθαριστική) φωνη! απο τους αλλους, εχω να διαπιστώσω οτι δεν ακουω τιποτα και κανεναν. πειράζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

προσυπογράφω τα λεγόμενα του Παναγιώτη ..

να προσθέσω ότι (μέσα από την μεγάλη τιμή να έχω μια μικρή επαφή μαζί του)

η σεμνότητά του γιγάντωνε το ήδη τεράστιο ταλέντο του...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου