Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο εξωτερικό - παρακαλώ τη γνώμη σας.


ChRiS82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βloody..αφού ζεις βέλγιο' date='γιατί δε παίρνεις το τρένο να πεταχτείς Ολλανδία?Δίπλα είναι.Συνδύασε το σαν εκδρομή ένα σαβατοκύριακο.Θα σου κοστίσει λίγο παραπάνω,αλλά θα κάνεις τη βόλτα σου (στο εξωτερικό περικαλώ),θα δεις κανα νέο τόπο,θα πειες καμια μπυρίτσα σε ολλανδικό έδαφος,δε θα έχεις και το άγχος με φόρους,μεταφορικά κλπ.

Ε? τι λές?[/quote']

 

8O

 

 

...

 

 

 

mad0228.gif

 

mad0137.gif

 

 

 

Πώς δεν το σκέφτηκα; To Ρότερνταμ είναι 2μισι ώρες με το τρένο από δω, και όχι μόνο αυτό αλλά το ψιλοξέρω γιατί έχω μείνει εκεί για λίγο... Θα γλίτωνα καθυστέρηση, μεταφορικά, μπλέξιμο και θα έβλεπα και την πόλη πάλι που την έχω πεθυμήσει κιόλας... Φίαρ νοτ Βρας, κάτι θα γράψω.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρότερνταμ?

Κάποτε είχα πάει εκεί για μια ώρα.Θυμάμαι μόνο ένα τεράστιο πύργο σε στυλ πύργος του ΟΤΕ.

Και φυσούσε σα διάολος.Και έκανε ψοφόκρυο.

Αυτά από ρόττερνταμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πώς δεν το σκέφτηκα; To Ρότερνταμ είναι 2μισι ώρες με το τρένο από δω' date=' και όχι μόνο αυτό αλλά το ψιλοξέρω γιατί έχω μείνει εκεί για λίγο... Θα γλίτωνα καθυστέρηση, μεταφορικά, μπλέξιμο και θα έβλεπα και την πόλη πάλι που την έχω πεθυμήσει κιόλας... Φίαρ νοτ Βρας, κάτι θα γράψω.[/quote']

 

Aν πας Rotterdam θα πας οποσδήποτε στο feedback, εχει τεράστια ποικιλία και τιμες "γερμανικές"!

 

Φοβερή πόλη με τεράστια jazz σκηνή!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aχ βρε fleamail... δεν το έγραψα καλά... Δεν είναι "Πως δεν το σκέφτηκα;" αλλά "Πως δεν το σκέφτηκα ΝΩΡΙΤΕΡΑ"!!!! :cry: Θα πάω πάντως σίγουρα κατά εκεί στο προσεχές μέλλον. Αυτό το Feedback μαγαζί είναι; Έχει λινκ;

 

Για να επιστρέψω και στο θέμα της αγοράς από εξωτερικό, όντως εγώ κατέθεσα χρήματα στο λογαριασμό του μαγαζιού από την βελγική τράπεζά μου χρησιμοποιώντας το ΙΒΑΝ και BIC number του δικού τους λογαριασμού, και η μεταφορά έγινε χωρίς κανένα έξτρα ποσό. Υποθέτω ότι αυτό γίνεται σε όλες τις ευρωπαικές τράπεζες, για εκτός EU δεν ξέρω.

 

Το μαγαζί είναι το http://www.degiergitaarbouw.nl/ . Έχει μικρή ποικιλία αλλά καλές τιμές και "εξωτικά" είδη, και πολύ καλό customer service (για να επιταχυνθεί η διαδικασία αποστολής χωρίς να περιμένουν να παραλάβουν τα χρήματα μεσω τράπεζας - που θα καθυστερήσει από 3 μέρες μέχρι μαξιμουμ 3 βδομαδες - μου ζήτησαν απλά να σκανάρω την απόδειξη καταβολής των χρημάτων και να τη στείλω με email). Το πεταλάκι είναι στο δρόμο τώρα...

 

 

YΓ. Τους μπασίστες θα τους ενδιαφέρει αρκετά γιατί μόλις μπει κάποιος στο εν λόγω σάιτ, βγαίνει φάτσα κάρτα μια θεσπέσια φωτό ενός μπάσου - έργου τέχνης...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία απάντηση μου στο παρόν θέμα:

 

Υπάλληλος ταχυδρομίου με ενημέρωσε (η επιλογή δώρου χωρίς να αναγράφει κάπου την τιμη) σε γλιτώνει με μεγάλη πιθανότητα απο τυχόν δασμούς.

 

Το όργανο έχει φύγει απο Γερμανία όπου και περιμένω.

Σας ευχαριστώ όλουσ για το ενδιαφέρον σας και τη βοήθεια σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία απάντηση μου στο παρόν θέμα:

 

Υπάλληλος ταχυδρομίου με ενημέρωσε (η επιλογή δώρου χωρίς να αναγράφει κάπου την τιμη) σε γλιτώνει με μεγάλη πιθανότητα απο τυχόν δασμούς.

 

Ολα τα δέματα οφείλουν να μεταφέρονται με τιμολόγιο κολλημένο στην εξωτερική πλευρά ή με δηλωμένη την πραγματική τους αξία! Πληρώνεις φόρους σε αυτή την τιμή που γράφει πάνω ότι και να είναι, δώρο κτλ κτλ κτλ. Και φυσικά αν πάθει κάτι και ζητήσεις αποζημιώση θα πάρεις ότι γράφει πάνω σαν ονομαστική αξία (αν φυσικά είναι ασφαλισμένο) αλλιώς θα πάρεις τα.... Είναι καθήκον του αμερικάνου αποστολέα να αναγράψει την αξία του προιόντος, και φυσικά αν γράψει κάτι λιγότερο ή περισσότερο παρανομεί και σε περίπτωση εταιρίας φοροδιαφεύγει. Γι αυτό μόνο ιδιώτες σαν εμένα και σένα υπάρχει περίπτωση να το κάνουν αυτό ή εταιρίες όπως το guitarfetish πχ που φοροδιαφεύγουν έτσι κι αλλιώς!

 

Το θέμα έχει αναλυθεί μέχρι το κόκκαλο!!! Ας μη ξαναπιάνουμε παραφιλοσοφίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον το Feedback αλλά δεν έχει αγγλικά' date=' ή εγώ δεν τα βρίσκω...[/quote']

 

Δεν έχει αγγλικά, απλά έδωσα το site για τον bloody sunday για να δει που βρίσκετε το μαγαζί!

 

Είναι ο παράδεισος του μπασίστα πάντως, έχει όλα τα καλά, ebs, markbass, gallienkrueger, σε full stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν bloody_sunday λαική απαίτηση review όταν παραλάβεις το πεταλάκι....Και με sound clips,όχι μισές δουλειές..... :twisted: :twisted: :twisted:

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου