Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο εξωτερικό - παρακαλώ τη γνώμη σας.


ChRiS82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είσαι πολύ κακός, αυτό έχω μόνο να σου πω....

 

πες μου έστω σε πμ ποιο είναι, καθώς ψάχνομαι κι εγώ για ένα τέτοιο πετάλι

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Πάντως για πληρωμή, νομίζω η ασφαλέστερη οδός (από όλες τις απόψεις) είναι το paypal. Αν φοβάσαι να συνδέσεις το paypal με το βασικό σου λογαριασμό (ας πούμε αυτόν που έχεις τις οικονομίες σου) μπορείς να φτιάξεις ένα δευτερεύοντα και χρησιμοποιείς αυτόν για την πληρωμή του paypal. (Μπορείς να "γεμίζεις" τον μικρό με όσα χρήματα χρειάζονται κατά περίπτωση μέσω internet banking από τον μεγάλο). :wink:

 

Σχετικά με το πετάλι..... δεν μπορώ να μαντέψω....Πές μας ρε συ... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

πες μου έστω σε πμ ποιο είναι' date=' καθώς ψάχνομαι κι εγώ για ένα τέτοιο πετάλι[/size']

 

¶μα σου πει...γράψε το με μικρά-μικρά γραμματάκια να μην το πάρει χαμπάρι κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E βλακεια έκανα. Πηγα να το γυρισω στο χιουμορ αλλα δυστυχως μοιαζει με καλαμοκαβαλημα. Είναι το Super Charged Overdrive.

 

ante_gamisou.jpg

 

 

 

ΥΓ. Διατηρώ ένα μυστήριο γιατί δεν λέω την εταιρία... αλλά ο Γκούγκλης θα σας το πει το "μυστικό".

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E βλακεια έκανα. Πηγα να το γυρισω στο χιουμορ αλλα δυστυχως μοιαζει με καλαμοκαβαλημα.

 

Αμάν καμία σχέση! Κι εγώ για χαβαλέ το είπα!

 

και μου το λέω συνεχώς' date=' να μην ξεχνώ να βάζω τις φατσούλες![/size']

 

Και για πες τώρα, τι ήχους κατάφερες να βγάλεις με αυτό το πεταλάκι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοκριτική έκανα...

 

Ήχοι; H ερώτηση θα ήταν τι ΔΕΝ κατάφερα να βγάλω... Δεν έχω ξαναπαίξει με πετάλι που να μοιάζει τόσο με ενισχυτή σε ήχο και απόκριση, μάλλον φταίει ότι δεν έχει clipping δίοδο αλλά διαδοχικές gain stages. Όταν το θες ήρεμο είναι ήρεμο και ακούγονται με λεπτομέρεια όλες οι χορδές σε μπαρέ, όταν το θες να δείξει τα δόντια του ισοπεδώνει.

 

Mε φοβερή πιστότητα: Angus Young, Heartbreaker - Whole Lotta Love από Jimmy Page, Αll Your Love από Clapton, άγριο stoner (Sword, Fu Manchu), Queens Of The Stone Age, Sentenced, κι όλα αυτά πάνω σε έναν ταπεινό Fender Βlues Junior ενισχυτάκο του μαγαζιού!

 

Αποδίδει εντυπωσιακά σε επίπεδα κρεβατοκάμαρας, σε ανώτερα άψογο, συνεργαζεται μάλιστα με χαρακτηριστική άνεση με single coils αλλά και με humbuckers... και χωρίς σταλιά θόρυβο. Τι άλλο θέλω;

 

A, για να γυρίσω στο θέμα, στο bank transfer αν έχεις το ΙΒΑΝ και το BIC number του παραλήπτη δεν σε χρεωνουν τιποτα. Ετσι τουλάχ. με πληροφόρησαν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι sentenced και αηδίες ρε, black παίζει το πεταλάκι; Αν όχι πέτα το. Προς την μεριά μου κατα προτίμηση.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βloody..αφού ζεις βέλγιο,γιατί δε παίρνεις το τρένο να πεταχτείς Ολλανδία?Δίπλα είναι.Συνδύασε το σαν εκδρομή ένα σαβατοκύριακο.Θα σου κοστίσει λίγο παραπάνω,αλλά θα κάνεις τη βόλτα σου (στο εξωτερικό περικαλώ),θα δεις κανα νέο τόπο,θα πειες καμια μπυρίτσα σε ολλανδικό έδαφος,δε θα έχεις και το άγχος με φόρους,μεταφορικά κλπ.

Ε? τι λές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι θα το έχει κανει ήδη και χωρίς να πάει για πετάλι συγκεκριμένα.

 

Θελω και εγώ ολλανδια...

 

 

 

Α, άσχετο, το πεταλάκι φαίνεται πολύ υποχθόνιο και μ'αρέσει. Αναμένουμε περεταίρω πλεροφορίαι-ριβιού. :wink:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου