Προς το περιεχόμενο

Δίδακτρα για ιδιαίτερο κιθάρας?


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πτυχιο κλασσικης κιθαρας στο Ελληνικο Ωδειο δινω 250Ε/μηνα

αλλα ενταξει η εγγραφη ειναι 60Ε :?

 

AMANNNNN!!! τι τιμές ειναι αυτες??? εκει εχει παει??

να μην ρωτησω για τα εξεταστρα δηλαδη....

 

Εξεταστρα??

Ποναω κ που το λεω μονο...

650¤ 8O 8O :evil:

 

 

Πόοοοσααα? Με αυτα τα λεφτα επρεπε να ερθουν σπιτι σου να σου παιξουν αυτοι για καμια ωρα ο καθενας (η επιτροπη), και ο υπευθυνος του υπουργειου να φτιαχνει τους καφεδες...

 

αντε ρε, και καλό δίπλωμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν καποιος γραφτει σε ωδειο απο τον οκτωμβριο ειναι υποχρεωμενος να πληρωσει κ τον σεπτεμβριο???

 

Αυτο που λενε πολλα ωδεια για τετοιες περιπτωσεις και στεκει νομικα ειναι οτι τα διδακτρα ειναι ετησια και τα μοιραζουν σε μήνες για διευκόλυνση των μαθητων. Κάτι σαν δόσεις δηλαδη.Οπότε αν θελουν δεν γλιτωνεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να μπορεσεις να γλυτωσεις τον σεπτεμβρη αν απλα τους πεις οτι αλλαζεις ωδειο λογω της πολιτικης που ακολουθουνε. Ειναι πολυ τραβηγμενο αλλα αν πραγματικα δεν θες να δωσεις στην κυριολεξια τσαμπα λεφτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχάσετε να αναφέρετε οτι στα ωδεία πληρώνεις τζάμπα χριστούγεννα και πάσχα (καθώς επίσης και οτι οι αργίες δεν αναπληρώνονται). Μπορεί να πληρώσεις τον Δεκέμβρη σου και να κάνεις μόνο ένα ή δύο μαθήματα (λόγο εορτων). Λίγο σπαστικό εαν δεν είσαι σχολιαρόπαιδο που ψάχνει την κοπάνα, αλλα θέλεις τώρα πιά να πληρώσεις τα ευρούλια σου για να μάθεις το χόμπι σου... Βρείτε καλύτερα έναν κατοικον δάσκαλο.

 

Α! και να ζητάτε επίμονα αποδείξεις. Πολλά Ωδεία μαιμουδίζουν στο θέμα και είτε τις ξεχνάνε, είτε κόβουν ένα συμβολικό ποσο. Ουστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο ολα αυτα αποφασισα να διπλασιασω τα διδακτρα μου.

Ευχαριστω για την ενημερωση.

ΧΑΧΑ.:lol: :lol: :lol:

φιλικα Σπυρος Δελτα.

(με λεγανε Γαμα αλλα με εκοψε η λογοκρισια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο ολα αυτα αποφασισα να διπλασιασω τα διδακτρα μου.

 

με ποιον τροπο το εκανες αυτο :?

και για ποιο λογο κυριως...

Οτι διπλασιασες τα λεφτα δεν σημαινει απαραιτητα και καλυτερη γνωση αυτου που σπουδαζεις :wink:

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο ολα αυτα αποφασισα να διπλασιασω τα διδακτρα μου.

 

με ποιον τροπο το εκανες αυτο :?

και για ποιο λογο κυριως...

Οτι διπλασιασες τα λεφτα δεν σημαινει απαραιτητα και καλυτερη γνωση αυτου που σπουδαζεις :wink:

 

 

το παλικαρι διδασκει, δεν διδασκεται

αγαπητε Δελτα, θα μου μαθεις κι εμενα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! και να ζητάτε επίμονα αποδείξεις. Πολλά Ωδεία μαιμουδίζουν στο θέμα και είτε τις ξεχνάνε' date=' είτε κόβουν ένα συμβολικό ποσο. Ουστ...[/quote']

 

Αυτό εννοείται πάντα και παντού.

Ένα περιστατικό, σπουδάζω και διδάσκω βιολί.

 

Είχα φτάσει στο 7ο χρόνο σπουδών και μετά από κάθε φορά επιτυχημένες εξετάσεις έπρεπε να βρίσκομαι στην μέση Β' ή έστω Α'. Ανακαλύπτω λοιπόν εγώ κι άλλα παιδιά πως έχουμε μείνει στην στην Α' κατωτέρα (για όσουν δεν ξέρουν είναι κάτι σαν το 4ο έτος).

Απαιτούμε διόρθωση και μας λέει ο παπατζής διευθηντής να δώσουμε εξετάσεις. Μας ζητάνε και 70 χιλιάρικα τότε (το `98 ) για κατατακτήριες υποτίθεται εξετάσεις. Εγώ ξεχνάω να τα δώσω και δεν μου τα ζητάνε ποτέ οπότε υποθέτω πως τα λεφτά κάποιοι τα τσέπωναν κι ε΄γω τους ξέφυγα κατα λάθος...

 

Το νόημα είναι η !@%$#% η άγνοια που χτυπάει παντού:

 

1) Ένα ωδείο πρέπει να έχει οπωσδήποτε συλλογο γονέων (γιατί μιλάμε συνήθως για παιδάκια και όχι για ενήλικους).

 

1) Τα απαρχαιομένο γαλλοπρεπές σύστημα εκπαίδευσης (δεν είναι δυνατόν στην Ελλάδα τώρα να μην μαθαίνουν στα παιδιά τη είναι το χιτζάζ αλλά να τους βάζουν να μάθουν απο έξω την έκταση του όμποε!), με τον απόλυτο διαχώρισμό δυτικής και ανατολικής κ εντόπιας μουσικής. Το σύστημα: αρμονία-αντίστιξη-φούγκα-σύνθεση; και έφυγες...

 

1)Οι αμφιβόλου αξίας καθηγητές που τελείωσαν το ωδείο της γειτονιάς τους (αν το τελείωσαν) και δεν έχουν καμιά επίσημη ενημέρωση για τα παιδαγωγικά.

 

1) Το ότι ένας μεγάλος αριθμός μαθητών του ωδειακού συστήματος σκάει μέχρι και 40 χιλιάδες ευρούδια για να τελείωσει τις σπουδές του και να μην έχει καταλάβει τίποτα για την ΜοΥσΙκΗ!

 

Και ένα κράξιμο!

1) Το ότι οι αρμόδιοι υπουργοί πολιτισμού (μην πιάσουμε και τους παιδείας) είναι κάτι βουλγαράκηδες και λιάπηδες (αυτό τα λέει όλα)!

 

Συγνώμη που τα λέω μονόπλευρα (και μονότερμα) σήμερα αλλά τουλάχιστόν εκεί στην επαρχία τραβήξαμε πολλά για την (και καλά) μουσική κι ας ήμουν από τους τυχερούς που πληρώναν 8 χιλιάρικα το μήνα (Πήγαινα σε δημοτικό ωδείο) και πήγαιναν στα τότε μερακλίδικα μουσικά σχολεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε Δελτα' date=' θα μου μαθεις κι εμενα ??[/quote']

Τι ακριβως θελεις να μαθεις? 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο ολα αυτα αποφασισα να διπλασιασω τα διδακτρα μου.

Ευχαριστω για την ενημερωση.

Ποιά είναι η τιμή σου , κύριος; Να ξέρω πόσο να την ανεβάσω κι εγώ... :lol:

(joke! Δεν είμαι περίεργος να μου πείς πόσα παίρνεις, γιατί χλωμό το βλέπω να κάνω μαθήματα...) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου