Προς το περιεχόμενο

Δίδακτρα για ιδιαίτερο κιθάρας?


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα σήμερα και υποτίθεται οτι γράφτηκα για μαθήματα κιθάρας σε ένα ιδιωτικό-σύγχρονο ωδείο κιθάρας.Μου ζητήσανε 25 για εγγραφή και 65 το μήνα για 4 μαθήμα.Είναι κάλα?Φυσιολογικά?Φτήνα?Ακριβά?

 

Να σας πώ την αλήθεια με έτσουξε όταν το άκουσα.Περίμενα να μην μου πεί για εγγραφές και το πολύ 50 το μήνα.

 

Ο δάσκαλος που φαίνεται καλός για πρώτη φορά.Τώρα θα δείξει η συνέχεια.Ή μήπως να μην έχει λόγω τιμής.Να πώ και την δεύτερη αλήθεια δεν έψαξα και πουθενά αλλού για τιμές.Το βρήκα,μου γυάλισε,το αγόρασα,που λένε.

 

Για ρίχτε κανα φώς και εδώ και cyber τσακάλια!!!

 

Υ.Γ.Μήπως ρωτάω μλκς????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υ.Γ.Μήπως ρωτάω μλκς????

Όχι ρε, προς θεού! :)

Η τιμή είναι λογική θα έλεγα.

Έχω ακούσει και για 45 εβραίους την ώρα! 8O

Για να μη σου πω ότι είναι και καλή, τώρα που το σκέφτομαι... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι νορμαλ τιμή νομίζω.Αν σκεφτείς οτι ειναι πρακτικά ιδιαίτερα τα μαθήματα ,τα 50ε το μήνα θα ήταν λίγα.

 

Εγώ σήμερα πλήρωσα εγγραφή+ 1 μήνα = 110ε (για σαξόφωνο)

Με ετσουξε κ εμενα λίγο,αλλα κανονισα να τους φορτώνομαι κ για μελετη εκεί,να μην ενοχλω κ τους γείτονες,οπότε πιστεύω θα τα βγάλει τα λεφτά της η ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trigga θα πω κάτι ίσως κοινότυπο: μπορεί να δίνεις 50 ε την ώρα και να είναι τσάμπα και μπορεί να δίνεις 10 ε την ώρα και να είναι πανάκριβο γιατί θα είναι πεταμένα λεφτά (αναλογικά τα ποσά για το παράδειγμα μην τα πάρετε μετρητοίς). Το τελικό αποτέλεσμα θα καθορίσει αν είναι ακριβό ή όχι.

 

Αν ο δάσκαλος είναι καλός, τότε τα χρήματα είναι οκ, μη σου πω και φθηνά, μη ξεχνάς ότι είναι και ωδείο και δε τα βάζει όλα αυτός στην τσέπη, ίσα ίσα μάλλον δε θα αμοίβεται και τρελά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε συ, να μπορούσα να κάνω κάτι παραπάνω για αυτόν θα το κανα.Μη μου μπλέκεις το ωδείο μέσα.Το θέμα είναι τα πόσα θα δώσεις όχι το αν περνάνε και πάνε σε 1000 χέρια.

 

Ο δάσκαλος μου φάνηκε καλός.Απο berklee είναι και χαίρεται που βρήκε κάποιον που να ενδιαφέρεται για κάτι εκτός της ρόκ=πιτσιρικάδες.Μου άρεσε ο τύπος και είναι κ ασταμάτητος.Δεν μάφησε να πάρω ανάσα,κάναμε κ μια ωραία συζήτηση περι τζάζ.Θα δείξει.

 

Κάτι άλλο άσχετο που είδα και θέλω να τους πώ, γιατί δεν νομίζω να πάει καλά το πράγμα για πολύ καιρό, είναι οτι τα δωμάτια είναι χίμα και άδεια τελείως με αποτέλεσμα να έχει άπειρο reverb και να ζαλίζει τρελά.Εσείς έχετε κάτι τέτοια απο την εμπειρία σας.

 

Υπόψην τις ερωτήσεις τις κάνω γιατί είναι πρώτη φορά που πάω σε ωδείο, αυτοδίδακτος είμαι(και φαντάζομαι άσχετος).

 

Τώρα που με έπιασε κ η πάρλα,τι έχετε να πείτε περί πεντάγραμμου κ ταμπλατούρας.Δεν ξέρω να διαβάζω πεντάγραμμο κ επέμενε να μου μάθει γιατί λέει οτι χρειάζεται για τα θέματα των κομματιών ιδίως με το ευαγγέλιο realbook που έχει η τζάζ.Εγώ του είπα για ταμπάτούρα κ οτι δεν υπάρχει λόγος εκμάθησης πενταγράμμου προς το παρόν για μένα.

 

Έχω κιάλλα να ρωτησω αν διατίθεστε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου