Προς το περιεχόμενο

Δίδακτρα για ιδιαίτερο κιθάρας?


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω 50 ευρώ και ο δασκαλος δεν θυμόταν ούτε το όνομα μου ενώ έχω μάθει πολλά από φτηνά ωδεία και δασκάλους.

 

2)Το πεντάγραμμο και όλα τα άλλα (σολφεζ, ντικτέ, αρμονία) είναι βασικά εργαλεία και νομίζω ότι από κάποιο σημείο και μετά βοηθούν πολύ στα πάντα περι μουσικής. Μη το αφήσεις ''προς το παρόν''. ¶ρχισε το (όχι μόνο για τα realbook)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για πτυχιο κλασσικης κιθαρας στο Ελληνικο Ωδειο δινω 250Ε/μηνα

αλλα ενταξει η εγγραφη ειναι 60Ε :?

 

AMANNNNN!!! τι τιμές ειναι αυτες??? εκει εχει παει??

να μην ρωτησω για τα εξεταστρα δηλαδη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πτυχιο κλασσικης κιθαρας στο Ελληνικο Ωδειο δινω 250Ε/μηνα

αλλα ενταξει η εγγραφη ειναι 60Ε :?

 

AMANNNNN!!! τι τιμές ειναι αυτες??? εκει εχει παει??

να μην ρωτησω για τα εξεταστρα δηλαδη....

 

Εξεταστρα??

Ποναω κ που το λεω μονο...

650¤ 8O 8O :evil:

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος γραφτει σε ωδειο απο τον οκτωμβριο ειναι υποχρεωμενος να πληρωσει κ τον σεπτεμβριο???

Ειμαι σε ωδειο για κλασσικη κιθαρα κ εεπιδη λογω εξεταστικης δεν εκανα μαθηματα μου λενε οτι πρεπει να πληρωσω κ τον σεπτεμβριο

Ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο κ που θα μπορουσα να το μαθω σιγουρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος γραφτει σε ωδειο απο τον οκτωμβριο ειναι υποχρεωμενος να πληρωσει κ τον σεπτεμβριο???

Ειμαι σε ωδειο για κλασσικη κιθαρα κ εεπιδη λογω εξεταστικης δεν εκανα μαθηματα μου λενε οτι πρεπει να πληρωσω κ τον σεπτεμβριο

Ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο κ που θα μπορουσα να το μαθω σιγουρα???

 

Τα ωδεία (δυστυχώς ή ευτυχώς) είναι επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών που λειτουργούν με το νόμο του κέρδους, όπως και οι υπόλοιπες επιχειρήσεις.

 

Σε απλά ελληνικά; Όπου σε πιάσουν!

 

Ένας λόγος παραπάνω για τον οποίο κάτι τέτοιο είναι άδικο, είναι ότι ο δάσκαλος εγγυημένα δεν θα πάρει φράγκο από αυτά τα λεφτά!

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τετοια νομοθεσια ομως??

Γνωριζει κανεις??

Γιατι κ τα ωδεια στην αγνοια μας πατανε για να βγαλουν περισσοτερα λεφτα :evil: :evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τετοια νομοθεσια ομως??

 

Δεν είναι θέμα νομοθεσίας.

 

Ούτε το δικαίωμα εγγραφής προβλέπεται αν θες από κάποια ιδιαίτερη παράγραφο του νόμου.

 

Το κάθε ωδείο - μουσική σχολή είναι ελεύθερο να ορίζει το ύψος και τον τρόπο της αμοιβής του, εντάσσοντας τα στον κανονισμό λειτουργίας που καταρτίζει.

 

Η αγορά βέβαια έχει διαμορφώσει κάποιες κοινές σταθερές στον τρόπο λειτουργίας των Ωδείων - Μουσικών Σχολών. ¶λλες νόμιμες και άλλες στα όρια του νόμου (αγορά ενσήμων κλπ) .

 

Η συγκεκριμένη που ρωτάς πάντως είναι νόμιμη αλλά όχι υποχρεωτική. Είσαι ελεύθερος να το διαπραγματευθείς. Βέβαια ο δυνατότερος κερδίζει...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου ωδείο είχα το ίδιο πρόβλημα και είχα συννενοηθεί αρχικά να συμμετασχω από Οκτωβρη και να μην πληρώσω το Σεπτεμβρη όπως είναι λογικό.

 

Κατοπιν συννενοησης με τον καθηγητη,αναπληρωσα τα μαθηματα του Σεπτεμβριου και δεν χρειαστηκε ολο αυτο.

 

Δεν ξερω αν ειναι παρανομο αυτο που σου ζητανε,αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι γελοιο και δεν θα τους τα χαριζα αν ημουν στη θεση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος γραφτει σε ωδειο απο τον οκτωμβριο ειναι υποχρεωμενος να πληρωσει κ τον σεπτεμβριο???

Ειμαι σε ωδειο για κλασσικη κιθαρα κ εεπιδη λογω εξεταστικης δεν εκανα μαθηματα μου λενε οτι πρεπει να πληρωσω κ τον σεπτεμβριο

Ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο κ που θα μπορουσα να το μαθω σιγουρα???

 

στο εθνικο αυτο ίσχυε αν ήσουν γραμμένος την προηγούμενη χρονια

Σεπτεμβρη γλιτωνες οταν ειχες διακοψει τη φοιτηση σου...

αστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου