Προς το περιεχόμενο

Δίδακτρα για ιδιαίτερο κιθάρας?


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ως αναφορα το θεμα της τιμης , δεν ξερω τι "παιζει" με διδακτρα ωδειων , αλλα τα ιδιαιτερα στην επαρχια απο δικη μου ερευνα , παιζουν απο 70 - 100!!!!!....... ευρω τον μηνα για μια ωρα την εβδομαδα , η οποια περιλαμβανει -αναλογως τον καθηγητη- το εκαστοτε μουσικο οργανο μαζι με ολη την θεωρια και τα βασικα στοιχεια αρμονιας + το σολφεζ.

 

αυτα ξερω και ελπιζω να βοηθησα λιγο στο να διαμορφωσεις την γνωμη σου.

 

τωρα αν ημουν εγω στην αθηνα , δεν θα γραφομουν σε ωδειο.με λιγο εως αρκετο ψαξιμο και υπαρχουν α ξ ι ο λ ο γ ο τ α τ ο ι ανθρωποι που πορουν να σου δειξουν και να σε βοηθησουν απιστευτα καλα.

 

βεβαια πρεπει να εχεις υπομονη και οπωσδηποτε να ζητησεις εστω ενα δοκιμαστικο ημιωρο μαθημα-συναντηση ωστε να δεις το στυλ και το υφος του καθηγητη, την μεταδοτικοτητα του , το ποσο θα σε πεισει η συνολικη του "εικονα" (γνωσεις- ετοιμολογες απαντησεις - χωρος - συμπεριφορα - κλπ)

 

καλη τυχη :wink: :wink: :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

βεβαια πρεπει να εχεις υπομονη και οπωσδηποτε να ζητησεις εστω ενα δοκιμαστικο ημιωρο μαθημα-συναντηση ωστε να δεις το στυλ και το υφος του καθηγητη' date=' την μεταδοτικοτητα του , το ποσο θα σε πεισει η συνολικη του "εικονα" (γνωσεις- ετοιμολογες απαντησεις - χωρος - συμπεριφορα - κλπ)

 

καλη τυχη :wink: :wink: :wink:[/quote']

 

test drive :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μάθημα πάλι είναι λίγο για να κρίνεις τόσα πολλά.Απο την εμπειρία που δεν έχω στην συγκεκριμένη κατάσταση θα κάνω κιάλλα μαθηματα κ θα δώ αν υπάρχει αποτέλεσμα.

 

Απλά σαν πρώτη φορά το μόνο που με χάλασε είναι το ευρώ κ η ακουστική που είναι ανύπαρκτη στο χώρο κ πρίζει άσχημα.Θα δείξε.

 

Ευχαριστώ πάντως για το ιδιαίτερο που μου κάνατε.

 

Α επίσης δεν παίζει Αθήνα.Λάρσα,λάρσα σίδα κι λαχταρσα παίζει και ίσως για τα δεδομένα να πέτυχα κ φλέβα χρυσσού(που λέει ο λόγος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα και υποτίθεται οτι γράφτηκα για μαθήματα κιθάρας σε ένα ιδιωτικό-σύγχρονο ωδείο κιθάρας.Μου ζητήσανε 25 για εγγραφή και 65 το μήνα για 4 μαθήμα.Είναι κάλα?

 

Μια χαρά είναι τα λεφτα για αρχάριο επίπεδο. Απλώς για ηλεκτρική κιθάρα που δεν είναι αναγνωρισμένο όργανο και δεν πρόκειται να πάρεις κάποιο πτυχίο, καλύτερα να βρεις ενα καλό καθηγητή και να κάνεις σπίτι του μάθημα παρά να σου τρώει το ωδείο ενα σωρο λεφτα σε εγγραφές και εξέταστρα.

¶σε που κι ο καθηγητης θα σου κάνει με πιο πολύ όρεξη μάθημα οταν παίρνει ολα τα λεφτά παρά οταν τα μοιράζεται με τον ωδειάρχη.

Αν σου κάνει μάλιστα ο συγκεκριμένος πρότεινέ του μόνος σου να φύγεις απο το ωδείο και να πας σπίτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά να ξεκαθαρίσω οτι είναι μουσική σχολή κιθάρας μόνο.Δεν κάνει τπτ άλλο.Δεν είναι ακριβώς ωδείο.Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με κάτι άλλο αυτό.Σίγουρα όμως δεν τα πέρνει όλα τα λεφτά ο δάσκαλος που έχω.

 

Θα του το προτείνο αν θέλει ιδιαίτερο σπίτι αν κ απ' ότι κατάλαβα είναι εκτός λάρισας το σπίτι του,σε ένα χωριό.Αν βρώ λύση με αυτό καλός.Αλλιώς λέτε να βρώ κάτι άλλο?Πάντως φαίνεται καλός κ έχει κάνει Berklee jazz κιθάρα.

 

Τώρα με έβαλες σε σκέψεις πάλι xristos69.Εκεί που είχε καθαρίσει το τοπίο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ο δάσκαλος μου φάνηκε καλός.Απο berklee είναι και χαίρεται που βρήκε κάποιον που να ενδιαφέρεται για κάτι εκτός της ρόκ=πιτσιρικάδες.Μου άρεσε ο τύπος και είναι κ ασταμάτητος.Δεν μάφησε να πάρω ανάσα' date='κάναμε κ μια ωραία συζήτηση περι τζάζ.Θα δείξει.

 

[b']2)[/b]Τώρα που με έπιασε κ η πάρλα,τι έχετε να πείτε περί πεντάγραμμου κ ταμπλατούρας.Δεν ξέρω να διαβάζω πεντάγραμμο κ επέμενε να μου μάθει γιατί λέει οτι χρειάζεται για τα θέματα των κομματιών ιδίως με το ευαγγέλιο realbook που έχει η τζάζ.Εγώ του είπα για ταμπάτούρα κ οτι δεν υπάρχει λόγος εκμάθησης πενταγράμμου προς το παρόν για μένα.

 

3)Έχω κιάλλα να ρωτησω αν διατίθεστε......

 

1)Μια χαρα ακουγεται,κατσε μαζι του αφου δειχνει να σε ικανοποιει.65ε για 4 40λεπτα ειναι μια χαρα και αν δεν εχω καταλαβει κατι λαθος το μαθημα ειναι ιδιαιτερο.Αληθεια ποιο ιδιαιτερο απο οποιονδηποτε πτυχιουχο ειναι φτηνοτερο απο 20ε την ωρα??Ας μη μειωνουμε την αξια του δασκαλου μουσικης με οικονομικα κριτηρια που ουτως η αλλως δεν ισχυουν πουθενα αλλου.

Εξαλλου ανα πασα στιγμη αν δε σ αρεσει κατι ,απλα διακοπτεις.

Παιζουν δυστυχως τα σχολικα προγραμματα,δλδ θα πληρωνεις κ φορες που δεν θα πηγαινεις (διακοπες χριστουγεννα-πασχα κλπ σχολικες γιορτες) αλλα ετσι παει...

Tip:Αλλαξε την ωρα σου ωστε να εισαι ο τελευταιος του μαθητης τη μερα που κανεις,ωστε αν πηγαινει καλα να σε κραταει για λιγο παραπανω,δλδ να μην χρειαζεται να σταματατε επειδη θα ερχεται ο επομενος.

 

2)Αφου θες να πας ακαδημαϊκα,θα κατσεις κ θα μαθεις πενταγραμμο.Δεν ειναι τπτ φοβερο,απλα νεους οριζοντες σου ανοιγει.Μαθαινουν και τα πενταχρονα,τι φοβασαι?μη σου φανει δυσκολο?? :lol:

Σε γενικες γραμμες,εγω οταν παω να μου μαθουν κατι,απλα κανω ο,τι μου λενε...μολις αποκτησω αποψη (αρκετα αργοτερα)δεν μπαινω καν στη διαδικασια διαφωνιας-ή καθομαι ή φευγω...Παρτο κανονικα οπως κανει ολος ο κοσμος,μην κανεις "καστομ" μαθημα,δεν ωφελει πουθενα,το μονο που εχεις να κερδισεις ειναι κενα με τη συμβολή του ελαστικού καθηγητη. :wink:

 

3)Ρωτα ο,τι θες κ αν εχουμε αποψη να σου πουμε.

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μαθήματα αρμονίας με τον Μιχάλη Τραυλό στο Νίκος Σκαλκώτας πληρώνω:

 

80 Εγγραφή και 175 το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου