Προς το περιεχόμενο

Whiskey (γιαπωνέζικα, σκωτσέζικα κλπ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι απαραίτητα. Συνήθως δοκιμάζουμε διαφορετικά κι όποιο μας κάτσει, από πάμφθηνα από γνωστό γνωστού και προτάσεις φίλου με κάβα μέχρι "μάρκες" (Χατζημιχάλη, Λαζαρίδη, ιταλικά κιάντι, γαλλικά μπορντώ, κάθε χρόνο το καινούργιο beaujolais nouveau κλπ). Tα δυο καλύτερα κόκκινα κρασιά που έχω πιει είναι δυστυχώς αδύνατον να βρεθούν ξανά, το ένα ήταν το "Μαγικό Βουνό" του Λαζαρίδη και το άλλο ένα Κιάντι που μας ήρθε στη ζούλα από έναν μικρό παραγωγό από Ιταλία που τις ελάχιστες φιάλες που φτιάχνει τις στέλνει όλες στην Αμερική. Αλλά πάρα πολλά ελληνικά κόκκινα είναι πάμφθηνα και καταπληκτικά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κρασί δεν μπορώ να πιώ εύκολα δυστυχώς γιατί η οξύτητα του κάτι μου κάνει στομαχικά.... Ξύδια όμως τα λιώνω !!!!!

Για δύο χρόνια έπινα αποκλειστικά Gin και οι διαφορές της μπουγάδας που λέγεται Gordons με διάφορα άλλα όπως το Tanguerey πχ, είναι τραγικές.

Στα whiskey τσακίζω όταν μπορώ Johnny Green Label (νερό είναι το άτιμο, δεν υπάρχει περίπτωση να είμαστε παρέα και να μην τελειώσει μέσα σε 1 ώρα το μπουκάλι), Talisker και Lagavulin σπανιότερα και σχεδόν κάθε βραδυ ένα ποτηράκι Chivas ...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απ' ολα o Ιακωβος (Jack Daniels), αλλα δεν ειναι και για πολυ ...βαραει αγρια! Απο τα υπολοιπα μου αρεσουν και προτιμω το Ballantiens και το Haig.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ο τύπος που μαζεύει τους υπόλοιπους απ το μεθύσι όταν βγαίνουμε και συνεπώς δεν πίνω. Θα μου πεις γιατί ποστάρεις εδω χάμου; οκ σορυ

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ο τύπος που μαζεύει τους υπόλοιπους απ το μεθύσι όταν βγαίνουμε και συνεπώς δεν πίνω. Θα μου πεις γιατί ποστάρεις εδω χάμου; οκ σορυ

;D ;D ;D Όχι, δε θα σου το πούμε αυτό, είσαι ευπρόσδεκτος κι ας είσαι φλώρος :P ;D ;D ;D ;D ;D 8)

 

Πάντως κι εγώ δε γίνομαι πίτα συνήθως (άλλωστε αν πας να γίνεις πίτα με ακριβά whiskey είσαι τουλάχιστον ηλίθιος ;D ;D). Οπότε.... δεν πίνεις καθόλου;;;;; ??? ??? ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δε γίνομαι λιώμα.Μου γίνεται η κοιλία τουμπανο μετα απο 2 μπυρες και δε πάει τπτ κάτω..

 

Μενέλαε(αμα δεν ήμουν εγώ με το άλογο ακομα στη τροια θα σουν)

+1000 για αυτο περι πιτας με ακριβά ούισκι.

 

Επίσης θεωρώ βλακεια το να γίνεις πίτα με σφηνάκια.

Μα γιατι να δώσω 3-4 ευρώ για ένα δειγματάκι ποτου που θα τελειώσει σε 2 sec,και να μη πάρω ένα κανονικό με 5-6 ευρά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη σου γίνεται η κοιλιά τούμπανο με τις μπύρες ρίχνε τες στο ποτήρι έτσι ώστε να αφρίσουν και μετά κατάπιε τες. Η πάρε βαρελίσια που αφρίζει όταν βγαίνει από τη βρύση. Με λίγα λόγια φρόντισε με κάποιο τρόπο να αφρίσει πριν πέσει στο στομάχι σου και αφρίσει εκει μεσα. Ετσι θα χωρέσουν περισσότερες. Αν βρεις και το σωστό ρυθμό να τις πίνεις και να τις κατουράς, τότε είσαι αρχηγός.

 

Παντως και εγώ έχω γίνει ξενέρωτος και δεν πίνω πλεον αρκετά, γιατί πάω παντού με το αυτοκίνητο και πρέπει να είμαι σε θέση να οδηγάω μετά. Οταν ήμουν φοιτητής πάντως που δεν είχα αυτοκίνητο και πήγαινα παντού περπατώντας είχα φχαριστηθεί ξύδια και τρελά λιωσίματα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η μεγιστη μ@λ@κία ειναι να παρεις κανατες και ότι και καλά ουάου περιεργο πολύχρωμο σε κερνανε....Γιατι με τοσο μπλεξιμο γινεσαι στουπί .... (και η πλακα ειναι ότι δεν το καταλαβαινεις.... 8))

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου