Προς το περιεχόμενο

Whiskey (γιαπωνέζικα, σκωτσέζικα κλπ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, τα "ακριβά" ουίσκι θα τα πιεις για την απόλαυση. Αν θες να γίνεις ντιρλανταντα υπάρχουν άπειροι φτηνότεροι και γρηγορότεροι τρόποι... Τα σφηνάκια είναι όντως ακριβά αλλά αν πας στο κατάλληλο μαγαζί τουλάχιστον τα μισά είναι κερασμένα (μου΄χει τύχει σε ένα απίστευτο μπαράκι στη γειτονιά μου στην Αθήνα να είναι και ΟΛΑ κερασμένα και να έχω πληρώσει μόνο δυο μπύρες... και είναι και δίπλα από το σπίτι μου οπότε δεν οδηγώ...) happy0006.gif όχι, κάτσε, έρχονται και γιορτές: happy0004.gif

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να μη σου γίνεται η κοιλιά τούμπανο με τις μπύρες ρίχνε τες στο ποτήρι έτσι ώστε να αφρίσουν και μετά κατάπιε τες. Η πάρε βαρελίσια που αφρίζει όταν βγαίνει από τη βρύση. Με λίγα λόγια φρόντισε με κάποιο τρόπο να αφρίσει πριν πέσει στο στομάχι σου και αφρίσει εκει μεσα. Ετσι θα χωρέσουν περισσότερες. Αν βρεις και το σωστό ρυθμό να τις πίνεις και να τις κατουράς, τότε είσαι αρχηγός.

Πως φαινεται ο εμπειρος! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι λέτε ρε ,η μπύρα οξειδώνεται για να βγάλει αφρό...Στις περισσότερες μπύρες η οξείδωση αυτή χαλάει τη γευση.

Καλά αμα πίνεις amstel τι με αφρο τι χωρις μια απ τα ίδια.

Αλλα΄έχω παρατηρήσει και μου το επιβεβαιωσαν πολλοι,μπύρα που έχει κάνει πολύυυ αφρό χαλάει η γευση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη σου γίνεται η κοιλιά τούμπανο με τις μπύρες ρίχνε τες στο ποτήρι έτσι ώστε να αφρίσουν και μετά κατάπιε τες. Η πάρε βαρελίσια που αφρίζει όταν βγαίνει από τη βρύση. Με λίγα λόγια φρόντισε με κάποιο τρόπο να αφρίσει πριν πέσει στο στομάχι σου και αφρίσει εκει μεσα. Ετσι θα χωρέσουν περισσότερες. Αν βρεις και το σωστό ρυθμό να τις πίνεις και να τις κατουράς, τότε είσαι αρχηγός.

Πως φαινεται ο εμπειρος! ;)

 

Ο έμπυρος... ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπυρα πρεπει οπωσδηποτε να σερβιριστει στο ποτηρι μια και οπως λενε και οι Γερμανοι (που κααααατι ξερουν απο μπυρα) "αν δεν αφρισει στο ποτηρι θα αφρισει στο ...στομαχι" ;)

 

Ακομα και νιτρογλυκερινες τυπου Heineken & Amstel ειναι λιγοτερο βλαπτικες αν σερβιριστουν σε ποτηρι... ;)

 

Τις ΠΟΛΥ δυνατες μπυρες (μοναστηριακες κτλ) τις σερβιρουμε με ΠΟΛΥ αφρο (2/3 ποτο,1/3 αφρος) ετσι δεν μας εξοντωνουν... :D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και να μη θέλει κάποιος να βγάλει αφρό στις μοναστηριακές, αυτές βγάζουν ό,τι και να κάνεις... αλλά το μυστικό είναι να τις σερβίρεις σε κολονάτο ποτήρι με μεγάλο στόμιο που να χωράει όλο το περιεχόμενο του μπουκαλιού, και να το αδειάσεις μονομιάς (το μπουκάλι, όχι το ποτήρι!!!!!!!) μέχρι την τελευταία σταγόνα (εκτός αν είσαι Βέλγος και φοβάσαι ότι το ίζημα της μαγιάς θα σου φέρει... τσιρλιπιπί).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως,ΟΛΟΚΛΗΡΟ το ποτηρι πρεπει να ειναι γεματο....δεν ειναι...ρετσινα να τη βαζουμε λιγη-λιγη... :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου