Προς το περιεχόμενο

Whiskey (γιαπωνέζικα, σκωτσέζικα κλπ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φέτος ανακάλυψα το Glenmorangie, που θα είναι πιθανότατα η καθιερωμένη γιορτινή αγορά του single-malt-να-πιούμε-με-φίλους (παλιότερα ήταν το Talisker).

 

Σου αρεσε τοσο πολυ? Εγω αγορασα ενα μπουκαλι προσφατα, εχω πιει το μισο - ωραιο, αλλα δε τρελαθηκα. Θα προτιμουσα σιγουρα ενα Talisker (ειναι βεβαια απο τα αγαπημενα μου overall οποτε αδικη η συγκριση).

 

Για τους fellow fan των καπνιστων, περαν των Talisker και Lagavulin, υπαρχει και το εξαιρετο Laphroaig - και για οταν εχει στερεψει ο κουμπαρας, Black Grouse.

 

Eπισης, μεσα στο καλοκαιρι δοκιμασα και το 14αρι Oban και μου φανηκε τρομερα smooth - μου θυμισε (οχι απο πλευρα γευσης) το Edradour.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 1 μήνα αργότερα...

Εγω εφερε προσφατα απο το Εδιμβουργο αυτο το....νεκταρ

 

http://www.auchentoshan.com/age-check.aspx

 

(ειναι το αγαπημενο απο τα....δεκαδες που υπαρχουν των locals και το μοναδικο triple distilled scotch whisky)

 

απλα δεν υπαρχει.....

 

Bump for great justice - ειχα χτες την ευκαιρια να δοκιμασω το Αuchentoshan Valinch, την cask strength εκδοση δηλαδη. Instant favorite ( and instant ass kicker).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου