Προς το περιεχόμενο

My "new" Gibson ES335


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Βλέποντας το νέο απόκτημα του elavd άρχισα να κάνω περίεργους συλλογισμούς όπως "μία Sheraton με νέους μαγνήτες, ηλεκτρικά και κλειδιά κάνει περίπου 800 ευρώ

 

Μάλλον παραπάνω θα σου βγει, αφού

 

Sheraton = 629€

2x Gibson Classic 57 Humbuckers = 288€

Grover Tuners = 44€

------------------

Σύνολο: 961€

 

Αν αλλάξεις και τα υπόλοιπα ηλεκτρικά, το ποσό αυξάνει κι άλλο...

 

 

Παραπέμπω όλους (και κυρίως τον εαυτό μου) σε θρυλικό άρθρο του Walter Becker των Steely Dan για το γνωστό λοιμώδες νόσημα. ;)

 

http://www.steelydan.com/gas.html

 

ΦΟΒΕΡΟ άρθρο...Με έβαλε σε σκέψεις... ::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άντε, ρε, ανέβασε τίποτα, ξεροσταλιάζουμε εδώ πέρα. Εκτός κι αν το κάνεις επίτηδες, για να μας βασανίσεις... ;D

 

Βασανιστείτεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ES335 ή ESS 335 βασανυστήρια θα τους κάνεις ρε Ηλία......Πάντος νομίζω ότι έχεις πύξη σαν το γιαούρτι στην δουλεία και απλά γυρνάς πτώμα από την κούραση στο σπίτι .....ρίχνεις μια ματιά στη Gibson και καληνύχτα....χαχαχαχα

Ακου που σου λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ES335 ή ESS 335 βασανυστήρια θα τους κάνεις ρε Ηλία......Πάντος νομίζω ότι έχεις πύξη σαν το γιαούρτι στην δουλεία και απλά γυρνάς πτώμα από την κούραση στο σπίτι .....ρίχνεις μια ματιά στη Gibson και καληνύχτα....χαχαχαχα

Ακου που σου λέω

Πες το ψέμματα...:( :( :(

 

Πχ σήμερα δεν έπαιξα ΚΑΘΟΛΟΥ (plugged...) :(

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I know too Elavd, Με τόσες κιθάρες και καμιά φορα περνάει και 1-2 μέρες μέχρι να βρώ κάνα 2-3 ωρίτσες... ειδικά εδώ και 10 μέρες.... άστααααααα βράστααααα!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε προσέξει ότι όταν οι κιθάρες σας είναι στις θήκες τους δεν σας έρχεται αυθόρμητα να παίξετε μαζί τους, ενώ όταν είναι σε σταντ μπροστά σας τις ξαναθαυμάζετε όπως την πρώτη φορά και σας λένε "εδώ είμαι, πάρε με και παίξε μαζί μου"; Πολλές φορές επίσης οι ηλεκτρικές σε παρακινούν υποσυνείδητα να κάνεις ένα μικρό "τσαφ" στο ON του ενισχυτή και να ξεχαστείς, είτε αυτό είναι για δέκα λεπτά είτε για τέσσερις - πέντε ώρες... οπότε συμβουλή μου από την πείρα μου είναι να τις έχετε όλες σε stand και τον ενισχυτή του σπιτιού έτοιμο για δράση με μια κίνηση (όπως και τα πετάλια επίσης).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε προσέξει ότι όταν οι κιθάρες σας είναι στις θήκες τους δεν σας έρχεται αυθόρμητα να παίξετε μαζί τους, ενώ όταν είναι σε σταντ μπροστά σας τις ξαναθαυμάζετε όπως την πρώτη φορά και σας λένε "εδώ είμαι, πάρε με και παίξε μαζί μου"; Πολλές φορές επίσης οι ηλεκτρικές σε παρακινούν υποσυνείδητα να κάνεις ένα μικρό "τσαφ" στο ON του ενισχυτή και να ξεχαστείς, είτε αυτό είναι για δέκα λεπτά είτε για τέσσερις - πέντε ώρες... οπότε συμβουλή μου από την πείρα μου είναι να τις έχετε όλες σε stand και τον ενισχυτή του σπιτιού έτοιμο για δράση με μια κίνηση (όπως και τα πετάλια επίσης).

 

Συμφωνώ και επαυξάνω στα λεγόμενά σου. Οι κιθάρες χύμα έξω, για εύκολη πρόσβαση...!

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε προσέξει ότι όταν οι κιθάρες σας είναι στις θήκες τους δεν σας έρχεται αυθόρμητα να παίξετε μαζί τους, ενώ όταν είναι σε σταντ μπροστά σας τις ξαναθαυμάζετε όπως την πρώτη φορά και σας λένε "εδώ είμαι, πάρε με και παίξε μαζί μου";

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βλέποντας το νέο απόκτημα του elavd άρχισα να κάνω περίεργους συλλογισμούς όπως "μία Sheraton με νέους μαγνήτες, ηλεκτρικά και κλειδιά κάνει περίπου 800 ευρώ

 

Μάλλον παραπάνω θα σου βγει, αφού

 

Sheraton = 629€

2x Gibson Classic 57 Humbuckers = 288€

Grover Tuners = 44€

------------------

Σύνολο: 961€

 

 

ΕΕΕΕΕ,μη κλεβεις η SHERATON εχει απο τη μανα της GROVERS!!  (σιγα τα κλειδια βεβαια αλλα τεσπα....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου