Προς το περιεχόμενο

Lexicon κάρτα ήχου και latency ...


pitsipitsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τώρα που απενεργοποιήσες το legacy usb support στο bios, κοίταξε αν το usb 2 δουλεύει σε full speed

 

Πως το βλέπω αυτό ?

Κοίταξε ΑΝ υπάρχει τέτοια επιλογή στο bios :)

 

Δεν υπάρχει ......... και έδωσα και 1000 ευρώ για αυτό το pc .......

Για να έχει δυνατότητες .......

Ωραία.....

Μπράβο μου .....  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τώρα που απενεργοποιήσες το legacy usb support στο bios, κοίταξε αν το usb 2 δουλεύει σε full speed

 

Πως το βλέπω αυτό ?

Κοίταξε ΑΝ υπάρχει τέτοια επιλογή στο bios :)

 

Δεν υπάρχει ......... και έδωσα και 1000 ευρώ για αυτό το pc .......

Για να έχει δυνατότητες .......

Ωραία.....

Μπράβο μου .....  >:(

Αν δεν έχει αυτή την επιλογή, τότε πολύ απλά την ταχύτηα την ελέγχει μόνο του. Δεν σημαίνει ότι το pc σου είναι για πέταμα.

Βάλε τώρα και τους drivers της lexicon και κάνε μερικές δοκιμές.

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα που δεν παίζει με τους ASIO drivers της μαμάς εταιρίας είναι μάπα αν τη θες για ηχογράφηση!

Εντωμεταξύ κανένας δεν εμφανίστηκε να πει πως την έχει δουλέψει με τους δικούς της drivers και αυτό λέει πολλά. Εγώ δεν θα την πρότεινα να την αγοράσει κανένας γιαυτόν και μόνο τον λόγο. Δεν φταίει το γεγονός πως είναι εξωτερική αλλά οι drivers της ιδιας εταιρίας δεν δουλεύουν καλά στο μοντέλο αυτό.

Αν δεν υπάρχουν ανανεωμένει drivers που να λύνουν το θέμα letancy και να έχουν καλύτερα αποτελέσματα από τους asio4all η κάρτα είναι άκυρη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που το ξέρεις αυτό; Την έχει φίλος μου και τη δουλεύει με τους μαμά drivers και δεν έχει κάποιο πρόβλημα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που το ξέρεις αυτό; Την έχει φίλος μου και τη δουλεύει με τους μαμά drivers και δεν έχει κάποιο πρόβλημα!

Ναι φίλε αλλά 2 άτομα στο noiz την έχουν και δεν δουλεύει.. να κάνουμε σφυγμομέτρηση? 66% άκυρο και 33% θετικό. Εγώ δεν έθιξα την εταιρία.. ούτε είπα οτι ξέρω, αλλά ούτε φαίνεται να ξέρεις κι εσύ κάτι περισσότερο πάνω στο θέμα. Απλά είπα τi παρατήρησα στην παραπάνω συζήτηση. Ας, βγεί ένας που την έχει ή έχει φίλο που την έχει να πεί τι γίνεται. Και απορώ με το παιδί που λέει: "τη δουλεύω με asio4all και είμαι ευχαριστημένος.." Τι ευχαριστήθηκε δηλαδή? Να ψάχνει ποιοι drivers δουλεύουν? Ειλικρινά.. Δεν είναι υποχρεωτικό να είσαι τεχνικός υπολογιστων για να κάνεις μουσική.Αν κάποιες εταιρίες το συνεχίζουν αυτό το 2008 ε, τότε φταίμε εμείς.

Γιατί δεν την πας στο κατάστημα που την πήρες να την δοκιμάσουν εκει? (αν δεν την πήρες από εξωτερικό φίλε pitsipitsi).

Επίσης υπάρχει μια εκδοχή να μην απεγκατεστησες καλά την προηγούμενη κάρτα ήχου σου. Και απενεργοποίησε από το bios την μαμα κάρτα ήχου αν δεν το έχεις κάνει καθώς και να απεγκαταστήσεις τους δικούς της drivers. (Ήταν πολλές σελίδες η συζήτηση και αν τα πρότεινε αυτα κάποιος άλλος, συγνώμη για την επανάληψη, θα μου διέφυγε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι άλλο πράμα το να παίζεις μουσική και άλλο να ασχολείσαι με θέματα όπως κάρτες, ηχογραφήσεις, προγράμματα και άλλα τέτοια, που προαπαιτούν γνώση υπολογιστών, καθώς και αυτοί εργαλεία είναι. Δλδ ποια η διαφορά στο να μάθεις να στήνεις μια κιθάρα, ή έναν ήχο σε 1 συνθι, ή να κουρδίζεις τα δέρματα στα τύμπανα, με το να σετάρεις το pc και τα προγράμματα για μια σωστή δουλειά; Καμιά. Όπως πρέπει να ξέρεις όλα τα προηγούμενα, πρέπει να ξέρεις και αυτά.

Οπότε το να λέμε ότι δεν είναι απαραίτητο να είναι κάποιος τεχνικός υπολογιστών για να κάνει μουσική, είναι κάτι το γενικό και αόριστο. Τι εννοείς να κάνει αν δεν ξέρει τα εργαλεία του; Μην τα ισοπεδώνουμε όλα δηλαδή...

 

Να σου πω pitsipitsι όταν βάζεις τον driver της κάρτας σε τι ρυθμίσεις τον έχεις; Στα 44,1khz + 254 samples; Στα 96khz; Που;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ καταρχάς τον X-PAP γιατί με κάλυψε απόλυτα

Ας έρθει κάποιος λοιπόν , ΕΝΑΣ μόνο που να δουλεύει με τους drivers της Lexicon αλλά να μας πει και το Latency που έχει στο output

Το μετάνιωσα και στεναχωριέμαι που έσκασα 200 ευρώ

 

boukaw7 δοκίμασα ότι είχε

Στα 124 samples προσπαθώ να γράψω με την Asio4 All πλέον

Η drivers της Lexicon είναι άχρηστοι , πάει και τελείωσε

Περιμένων ΕΝΑΝ που να έχει δουλέψει σωστά με αυτούς και θα αλλάξω γνώμη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia na sas po kati ego exo tin terratec tin phase 88 rack me tin kathisterisi den mporesa na kano kati na tin glitoso plirosa kai 600 eyro tin karta  kai den eixa poli alla eftane na se katastrepsi san mousiko logo xronou sto tempo an grafis synexia me kathisterisi esto ligi mpori na ginis kai axronos mousikos leo ego tora den to ksero me to myalo mou etsi opos to skeftome ego pantos brika sotiria alios pira ena 8 kanalo mixer me 300 eyro me efe pou pano sta bismata gia ta organa na exei kai bisma insert ti ginete me to insert an balis mesa to miso bisma sto insert aytomatos to kathe kanali to insert metatrepete se out kai to bazo sto in tis kartas kai etsi glitono tin kathisterisi kai akouo kai opos goustaro kai ta efe pou bazo apo tin konsola den pernane sto nuendo kai eimai poli arxontas basilias an den to exete dokimasi kanteto tha me thimithite  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου