Προς το περιεχόμενο

Lexicon κάρτα ήχου και latency ...


pitsipitsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειρήνη υμίiν starscream, παρόλο που πάντα υποστήριζα τον megatron!!!!  ;D

 

/off-topic

 

Εγώ αυτόν θα τον εφάω κάποια μέρα και θα του πάρω τη θέση. Όποτε πρόσεχε.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O γραπτός λόγος μπορεί πολύ εύκολα να παρεξηγηθεί

Δεν θύμωσα με τον boukas ούτε με κανέναν άλλον

Ισα ίσα που αστειεύτηκα εξ'αρχής και του έγραψα "περιμένω την επίθεση"

Anyway οκ είμαι άπειρος , άσχετος και τα σχετικά :)

Aπλά σκέφτομαι τι κάνει κάποιος που αγοράζει μια κάρτα ήχου επώνυμη που κοστίζει 200 ευρώ και δεν έχει πχ ίντερνετ να ρωτήσει έναν άνθρωπο γιατί το latency είναι 55

 

::)

Boukas ο φίλος σου ήταν τυχερός και είχε ίσως άλλη έκδοση drivers δεν ξέρω τι να υποθέσω  :(

Είναι δυσάρεστο να δουλεύεις με drivers που ίσως προκαλούν άλλα προβλήματα

Κατανοώ ότι όλα είναι μηχανήματα και συστήματα που αν και μεμονωμένα είναι όλα καλά , μαζί μπορεί να μην δένουν κάπου.

 

Το κουράσαμε το θέμα , αφήστε το , δεν θέλω να σας ζαλίζω κι όλας

Ευχαριστώ πάντως :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK από τη μεριά μου σου εύχομαι να βρεις το συντομότερο λύση στο πρόβλημα σου (και σε διαβεβαιώνω 1000% ότι αυτή δεν είναι η αγορά soundblaster και η απόρριψη όλων των εξωτερικών καρτών)

 

Υ.Γ. για να αντιμετωπίσεις τις ιδιοτροπίες των υπολογιστών και των περιφερειακών μάλλον σπουδές ...θεολογίας χρειάζεσαι για βοήθεια from above  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK από τη μεριά μου σου εύχομαι να βρεις το συντομότερο λύση στο πρόβλημα σου (και σε διαβεβαιώνω 1000% ότι αυτή δεν είναι η αγορά soundblaster και η απόρριψη όλων των εξωτερικών καρτών)

 

Υ.Γ. για να αντιμετωπίσεις τις ιδιοτροπίες των υπολογιστών και των περιφερειακών μάλλον σπουδές ...θεολογίας χρειάζεσαι για βοήθεια from above  ;D

 

 

Κι εγώ από τη μεριά μου να σου ζητήσω συγνώμμη αν φάνηκα απότομος

Δεν το έκανα από κακή διάθεση και σε ευχαριστώ που διέθεσες τον χρόνο σου για να μοιραστείς μαζί  μου τη γνώμη και τις γνώσεις σου

Συγνώμμη αλλά με πήρε λίγο από  κάτω και γενικά είμαι λίγο των άκρων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες γειά

Οκ πείτε με άσχετο ανίδεο ότι θέλετε , μικρός είμαι θα μάθω :p

Ηρθε στα χέρια μου από το thomann το μικρόφωνο που αγόρασα (πυκνωτικό)

Εχω όμως το εξής που με προβληματίζει και έχει να κάνει πάλι με την lexicon

Οταν το Mic1 το έχω ΕΝΤΕΛΩΣ κλειστό πάλι γράφει φωνή , πάλι περνάει το μικρόφωνο

Οταν ανοίγω το Mic οκ "με ακούω" πιο δυνατά φυσικά και γράφει πιο δυνατά , αλλά έχω την αίσθηση ότι  μπουκώνει λίγο , αλλά αυτό μάλλον έχει να κάνει με την απειρία μου απέναντι στα πυκνωτικά μικρόφωνα ( φαντάζομαι στις ψηλές και δυνατές στιγμές ενός τραγουδιού πρέπει να απέχεις αρκετά από το μικρόφωνο )

Είναι φυσιολογικό λοιπόν να περνάει ο ήχος και με το Mic εντελώς κλειστό στη κάρτα ήχου ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κλειστό εννοείς το knob του mic1 τέρμα αριστερά, τότε πιθανότατα δεν είναι καθόλου κλειστό γιατί το knob ρυθμίζει το gain το οποίο παίζει σε τιμές π.χ. +5 έως +60 dB, άρα έχεις +5 dB gain ακόμα και "κλειστό".

Τα πυκνωτικά είναι ευαίσθητα και σε θορύβους του περιβάλλοντος και γενικά θέλει κάποια τριβή και πειραματισμό με την τοποθέτηση μέχρι να βγάλεις κάποιο αξιοπρεπή ήχο.

Αλήθεια σχετικά με τα άλλα προβλήματα που αντιμετωπίζεις δοκίμασες να επικοινωνήσεις με την ίδια τη Lexicon? Έχει μια φόρμα υποστήριξης:

http://www.lexiconpro.com/SupportFormINTL.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια φόρμα υποστήριξης:

http://www.lexiconpro.com/SupportFormINTL.aspx

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Θα στείλω mail διότι δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει

Τα ακουστικά παίζουν πότε από το ένα αυτί πότε από το άλλο και με παράσιτα πολλά και φτιάχνει αν ανοίξω τέρμα την ένταση ή το κουνήσω από πίσω κάποιο καλώδιο χωρίς να είναι κάποιο συγκεκριμένο

Εντωμεταξύ USB έβαλα εγώ ένα με βαρελάκι γιατί αυτό που είχαν είχε παράσιτα μιας και δεν είχε "Βαρελάκι"

Ισως φταίει κι αυτό

Τι να πω πια ..... είμαι αρκετά στεναχωρημένος με αυτό το θέμα διότι έχω χρεωθεί πιστωτικές και τη δουλειά μου δεν μπορώ να τη κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε βγάλεις άκρη από το support ή αν βεβαιωθείς ότι η κάρτα είναι ελαττωματική, είσαι μάλλον τυχερός εφόσον την πήρες από το πλαίσιο γιατί με την απόδειξη αγοράς (ακόμα καλύτερα θα είναι έαν έχεις και τη συσκευασία) θα σου την αντικαταστήσουν με μια ίδια.

Αν και η άλλη έχει πρόβλημα τότε να είσαι βέβαιος ότι είναι θέμα κάποιας ρύθμισης ή ασυμβατότητας γιατί 2 σερί ελαττωματικές κάρτες είναι μάλλον απίθανο να συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο θα επιστρέψω στο πλαίσιο την κάρτα

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια κάρτα ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ αυτή τη φορά ?

Ξέρω ότι κόβουν πιστωτικό , οπότε εκεί γύρω στα 200 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συνδέσεις την κιθάρα (ή όποιο άλλο όργανο έχεις) σε αυτήν και να γράψεις στη χαμηλότερη ρύθμιση της καθυστέρησης, δίχως να βλέπεις πόσο γράφει το cubase, αλλά να το ακούς δοκίμασες; Κάντο και πες μου σε παρακαλώ, θέλω να δω κάτι.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου