Προς το περιεχόμενο

Gear/Forums vs Music.....


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα δεν ειναι απαραιτητο ενας επαγγελματιας να γνωριζει τα παντα γυρω απο το Gear,υπαρχουν τρομεροι κιθαριστες που δεν εχουν ιδεα απο Gear και παιζουν με "κουφο" εξοπλισμο ή ακομα και κακοσεταρισμενες κιθαρες και παρ'ολα αυτα ακουγονται εκπληκτικα...

 

Ναι απλά να συμπληρώσω με το παράδειγμα ενός κιθαρίστα που μετά τον θάνατό του πολύς λόγος γίνεται για το πρόσωπό του. Αυτός είναι ο Darrel. Όταν τον ρωτάγανε για τον εξοπλισμό του απάνταγε με ένα ξερό "δεν ξέρω, δεν ασχολούμαι εγώ με αυτά, ρωτήστε τους μηχανικούς μου. Εγώ απλά παίζω" Το ίδιο κάνουν και κάμποσοι άλλοι πασίγνωστοι μουσικοί. Οπότε το να είναι κάποιος απίστευτος μουσικός, δεν τον κάνει αμέσως να έχει βαρύτητα στα του περί gear λόγου του.

Άλλο παράδειγμα; Οι Scot Solida, Rob papen κτλ κτλ. Ποιος θα τους πει κάτι περί συνθιών, gear και ήχους ηλεκτρονικής; Κανείς. Παρόλαυτα ούτε οι τέλειοι μουσικοί είναι ούτε κάτι άλλο. Αλλά άρχοντες στα περί συνθοgear.

 

Και όντως υπάρχουν τοπ άτομα που μοιράζονται τις γνώσεις τους, πάνω σε 1 τομέα, αλλά δυστυχώς (κι εδώ συμφωνώ με eye) είναι τραγικά ελάχιστοι  :-[

 

 

Πάντως δε θα κάνω λόγω περί μπουρδολογίας, αλλά περί διαφορετικών αντιλήψεων. Πχ εγώ που είμαι το κλασικό παράδειγμα diezel/soldano και gain sto 12, δε θα μπορώ να συμφωνήσω με τον σφ πχ, που είναι στην ακριβώς αντίπερα όχθη (εκτός ίσως ότι το περισσότερο είναι η ρυθμική κιθάρα  ;D )

 

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου