Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας!help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά! Είμαι καινούργια στο forum σας! Λοιπόν θα ήθελα την γνώμη σας.. θέλω να αγοράσω ηλεκτρική κιθάρα. Παίζω ήδη 5 χρόνια και θέλω να αγοράσω κάτι καλό… διαθέτω 500, με το ζόρι 600 ευρώ… λατρεύω τις Les Paul σε σχήμα και μάλλον πως τείνω σε Epiphone… το στιλ μου είναι πιο πολύ blues, hard rock, heavy metal. Είχα δει μια που μου άρεσε, την Epiphone black beauty (http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_black_beauty.htm) αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά της. Εσείς τι θα μου προτείνατε?? Δεν κολλάω μόνο σε Epiphone απλά κάνω μια πρόταση, σκεφτόμουν και ESP ή LTD. Please δώστε μου τα φώτα σας!

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά, Ράνια :)

 

P.S.Το site www.thomann.de είναι αξιόπιστο για αγορές online? Δηλαδή θα μου προτείνατε να αγοράσω την κιθάρα μου από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν είναι η ΠΡΩΤΗ σου κιθάρα καλύτερα να κατέβεις κέντρο και να διαλέξεις μία από εκεί... Θα πληρώσεις τα ίδια λεφτά αν τα πληρώσεις μετρητοίς και θα έχεις το καλό ότι θα την έχεις δοκιμάσει και ότι θα ρωτήσεις τον πωλητή οποιαδήποτε απορία έχεις...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο αξιόπιστο δεν υπάρχει νομιζω μαζι με το http://www.dv247.com/

εχω ψωνισει ουκ ολίγες φόρες και απο τα δυο τοσες που αν έβαζες τα εξοδα αποστολης κάτω έβγαινε αλλη μια κιθάρα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι η ΠΡΩΤΗ σου κιθάρα καλύτερα να κατέβεις κέντρο.......

 

Λαθος αν ειναι η πρωτη σου ηλεκτρικη επιβάλλεται μια βολτα στο κεντρο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η 2η και η 3η... Οι τιμές είναι ίδιες (+/- 20-30 ευρώ) και τα δοκιμάζεις, ρωτάς, τσάμπα σέρβις για ένα χρόνο συνήθως, δεν θα κλείσουν τα μαγαζιά... Έλεος πια με το thomann...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα!!! ναι είναι και τα έξοδα αποστολής!! τα ξέχασα αυτά! Καλύτερα νομίζω να πάω στο μαγαζί να την αγοράσω! Βασικά δεν είναι η πρώτη μου κιθάρα. Είχα άλλες 2 αλλά ήταν για αρχάριους και δεν ήταν από τις καλύτερες! Εσείς τι θα μου προτείνατε να πάρω? Έτσι να χω μια ιδέα! Να ξέρω τι να ψάχνω! Τι έχετε δοκιμάσει εσείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καθένα ότι τον βολεύει... Είχα 3 Ibanez, 1 Fender, 1 Epiphone, 1 Schecter και κατέληξα με μία Squier των 80 ευρώ καθότι μπασίστας...Πήγαινε και άκου...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω απο 300€ ειναι δωρεαν αποστολη.

αν εισαι αθηνα, τα μαγαζια κανουνε καλες τιμες για μετρητα.

για ηλεκτρικη εφοσον ειχες δυο θα εχεις καποια στανταρ.... αν τα ελεγες ισως  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες? Καλά εμένα με τρελαίνουν btw οι Gibson! Έχω παίξει αρκετές φορές και έχουν ένα ήχο!!! Ποοοο!!! Αλλά είναι πολύ ακριβές…

saviola τι standard?? τι να αναφέρω δηλαδή? look ξέρω να παίζω πολύ καλά αλλά στην ορολογία εχω μείνει πίσω!!!χρειάζομαι υπότιτλο!!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου