Προς το περιεχόμενο

vox ac 15 vs fender blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπεριζω και εξηγουμαι

ημουν ετοιμος να παρω το συγκεκριμενο φεντερ οταν ακουσα και το βοξακο.

σιγουρα ο φεντερ εχει ορισμενα πλεονεκτηματα(καλυτερη τιμη,ελαφρυτερος)

αλλα και μειονεκτηματα οπως το οτι ειναι μονοκαναλος(κατι που δεν με πολυπειραζει).

πραγματικα ειμαι σε μεγαλο δειλημα.φυσικα δεν περιμενω κανεναν απο εσας να μου πει "ξερεις φιλε παρε αυτον" η "παρε τον αλλον",απλα θα ηθελα να πειτε τις αποψεις σας για τις οποιες εμπειριες εχετε με τους δυο ενισχυτες.

κατι ακομα:

μπας και ξερετε που ειναι κατασκευασμενος ο βοξ?(ο φεντερ απ οσο ξερω ειναι μεξικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ακομα, να αναφερω πως ναι μεν ο φεντερ ειναι ελαφρυτερος αλλα εχει και πιο μικρο ηχειο αν θυμαμαι καλα!

 

τελος, στα δικα μου αυτια εννοειται πως ο βοξ υπερτερει, αλλα ο φεντερ ειναι σιγουρα πιο ''ολαραουντ''! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται για δυο ενισχυτες με εντελως διαφορετικο ηχοχρωμα...

Ο μεν Vox βρετανικο ο δε Fender αμερικανικο. Ειναι καλες λυσεις και χιλιοδοκιμασμενοι και οι δυο.

Κατα τη γνωμη μου παντως αν χρησιμοποιεις πολλα εφε ο Fender ειναι καλυτερη ''πλατφορμα''...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λεω πως τα παει ασχημα.

Αλλα στα αυτια μου και με το δικο μου εξοπλισμο ο Vox φανηκε πως να το πω, πιο ιδιοσυγκρασιακος...

 

με τα 15 πεταλια μου! :)

 

EDIT: Υποκλινομαι..! ;D

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα, να αναφερω πως ναι μεν ο φεντερ ειναι ελαφρυτερος αλλα εχει και πιο μικρο ηχειο αν θυμαμαι καλα!

 

ο fender blues junior έχει 12άρι ηχείο ;)

 

σχετικά με το θέμα, δεν μπορώ να βοηθήσω πάνω στην σύγκριση των δύο, γιατι δεν εχω παίξει τον βοξ, αλλά χρησιμοποιώ τον blues jr σαν καθαρό με πετάλια και μ'αρέσει πολύ ως τωρα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου