Προς το περιεχόμενο

Μπορεί να μάθει ντράμς κάποιος σε πολυκατοικία?


arpegios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και χωρίς μόνωση κιόλας?

Θέλω να μάθω ντραμς απο όταν ήμουνα 15 χρονών (10 χρόνια τώρα δηλαδή).Το πρόβλημα δεν είναι τα λεφτά (εννοώ για τα ντράμς, καθότι με άλλου επιπέδου μπάτζετ αγόραζα σπίτι), ούτε ο χρόνος....

 

Οπότε: μήπως υπάρχει κάπου κάποιο μέρος που να σε αφήνουν να κάνεις εξάσκηση?Φτηνό στούντιο?Ωδείο?Ντράμερ που να νοικιάζει το χώρο του?Κάτι τέλος πάντων... Το σπίτι για πολλούς λόγους,και πρόσθετους εκτός των αυτονόητων, δεν παίζει....

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καθότι με άλλου επιπέδου μπάτζετ αγόραζα σπίτι)' date=' ούτε ο χρόνος....

 

....[/quote']

παρακαλω??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι? Εχω λεφτά για ντράμς, αλλά δεν έχω για άλλο σπίτι!Δεν το είπα καλά? Με άλλου επιπέδου μπάτζετ (άμα είχα) θα μετακόμιζα.Αλλά τώρα μπορώ απλώς να διαθέσω γύρω στα 1000 ευρώ για ντράμς, τα οποιά και να τα πάρω δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στη δική μου... Αλλά μπορείς να πάρεις ένα σετ mesh heads ("δέρματα" / σίτες) τα οποία είναι σχετικά αθόρυβα, και να τα περάσεις στο σετ σου.

Ένα practice σετ είναι επίσης καλή λύση, αλλά ακόμα και αυτό κάνει πολύ φασαρία για πολυκατοικία.

 

Δεν χρειάζεται να μελετάς συνέχεια σε κανονικό σετ, και ούτως ή άλλως δεν αντέχεται, αφού μετά από λίγο ο θόρυβος θα σου σπάσει και εσένα τα νεύρα (φαντάζεσαι να παίζεις 1 ώρα rudiments σε κανονικό ταμπούρο; είναι σαν να μελετάς κλίμακες με τον ενισχυτή στο 11 και το αυτί σου κολλημένο στο μεγάφωνο...)

 

Πάντως τα περισσότερα σοβαρά ωδεία διαθέτουν χώρο και χρόνο για μελέτη, έτσι ώστε να μπορείς να παίζεις σε σετ - και να εξοικειώνεσαι με τον ήχο και την αίσθηση των κανονικών δερμάτων - αυτά που έχεις μελετήσει από πριν στα mesh ή στο practice.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που μαζέψεις χρήματα και πάρεις τύμπανα σε πολυκατοικία αυτομάτως μαζευονται και οι υπογραφές από τους άλλους ενοίκους.... και αρχίζουν τα γνωστα....."ουυυ σταμάτα το παιδί μου διαβάζει..." "να πας να παίξεις στο χωριό σου ...." και άλλα .... δυστυχώς...em.icon.evil.png

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα φιλο που ειχε στο σαλονι του για εξασκηση ενα κανονικο σετ...το εντυνε με δερματα για εξασκηση αλλα σαββατοκυριακο κ σε ωρες κοινης παραφροσυνης βαραγε κανονικα...κανενα προβλημα γιατι στην πολυκατοικια μενανε νεοι ανθρωποι κατα κυριο λογο νεαρα ζευγαρια, οποτε υπηρχε κατανοηση...το προβλημα βεβαια ηταν οι γονεις του...που τον πιεζανε για practise συνεχεια...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1000 ευρώ παίρνεις άνετα ηλεκτρονικά drums. Αυτά κάνουν την ελάχιστη φασαρία πολύ λιγότερη από το να "μουφάρεις" φυσικά drums. Βέβαια έχε υπ'όψη σου ότι και πάλι θα υποφέρει ο από κάτω όσο εσύ πατάς τη μπότα, αλλά το πρόβλημα λύνεται (με χοντρές μοκέτες).

 

Ασφαλώς και δεν συγκρίνεται όμως η αίσθηση φυσικών drums με τα ηλεκτρονικά, αλλά είναι μάλλον η βέλτιστη λύση για πολυκατοικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου