Προς το περιεχόμενο

American Special Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικα κατατοπιστικος.

Τη διαφορα την ηξερα, απλα δεν ηξερα την ορολογια και το λογο που γινοταν.

Εχω κι εγω μια τετοια, αλλα οχι Fender.Ειναι μια Watkins rapier του 62-63 κι ειχα την απορια..

 

Thanx και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εξαιρετικα κατατοπιστικος.

Τη διαφορα την ηξερα, απλα δεν ηξερα την ορολογια και το λογο που γινοταν.

Εχω κι εγω μια τετοια, αλλα οχι Fender.Ειναι μια Watkins rapier του 62-63 κι ειχα την απορια..

 

Thanx και παλι.

 

σαν και αυτες?

 

http://www.watkinsguitars.co.uk/rapiers.htm

 

ωραιες,δεν νομιζω να ειχαν round lam fretboard,απο τις φωτο βλεπω οτι δεν το τσιγκoυνευονταν το rosewood. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια.Μπορει και να θυμαμαι λαθος, παει καιρος.Δυστυχως αυτη τη στιγμη βρισκεται σε κομματια, στην αγγλια.Πρεπει να παω να τη μαζεψω.

Μετριοτατο οργανο, εξαιρετικο vibe.Οι μαγνητες της ειναι σχεδον σαν μικροφωνα!

Οταν τη συμμαζεψω, θα βγει για ενα test drive.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ένα πιο μουσικό κλιπάκι. Η tele παίζει μόνο το σόλο, καρφί στον ενισχυτή. Μαγνήτες neck αρχικά και κάπου στη μέση αλλάζω σε middle.

2-tele_test.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ερθει η ωρα φιλε να βαλεις χερι στο σιδερο μεσα στη βεργα....παρ το οργανο και πεταξε το.

:o

δώς τη μου εμένα να την πετάξω, γιατί όντως οι βέργες έχουν ένα σίδερο μέσα που δεν κάνει τίποτα  :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζοντας να ανακαλύπτω ηχητικά και παικτικά την καινούρια μου tele, μου ήρθε να κάνω ένα τεστ μέσα στο τεστ για να έχω και μια πιο αντικειμενική άποψη πάνω στον ήχο.

 

Παραθέτω λοιπόν δύο κλιπάκια  παιγμένα με δύο γνωστά overdrives του εμπορίου με σημαντική διαφορά στην τιμή. Τα settings πρόσεξα να είναι όσο γίνεται πιο κοντινά ενώ η tele παίζει και στα δύο κλιπς στη μεσαία θέση των μαγνητών.

 

Αν δε σας κάνει κόπο ακούστε τα και πείτε πιο od σας αρέσει περισσότερο και γιατί. Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

od-1.mp3

od-2.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζοντας να ανακαλύπτω ηχητικά και παικτικά την καινούρια μου tele, μου ήρθε να κάνω ένα τεστ μέσα στο τεστ για να έχω και μια πιο αντικειμενική άποψη πάνω στον ήχο.

 

Παραθέτω λοιπόν δύο κλιπάκια  παιγμένα με δύο γνωστά overdrives του εμπορίου με σημαντική διαφορά στην τιμή. Τα settings πρόσεξα να είναι όσο γίνεται πιο κοντινά ενώ η tele παίζει και στα δύο κλιπς στη μεσαία θέση των μαγνητών.

 

Αν δε σας κάνει κόπο ακούστε τα και πείτε πιο od σας αρέσει περισσότερο και γιατί. Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

 

 

Ωραιο παιξιμο και ωραιες φρασεις!

Μου αρεσε το δευτερο γιατι αφηνει πιο ελευθερη την ταυτοτητα της τελε,το πρωτο τζιτζικοψηφιακιζε και την ψιλοεθαβε ειδικα σε δυναμικες νομιζω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου