Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω μέλλον, γιατί με αδίκησε η φύση και δεν μου έδωσε και βυζί. ;D

  Έχω δυό γνωστούς Ιατρούς, εγώ σε αυτούς τα έβαλα, αν θες στούς συστήνω. Τώρα να δεις σουξέ που έχω :o :o :o
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Να τι θα μπορουσε να πει κάποιος στο παιδί του αν ενημερωνόταν απο το CNN και όχι απο την κυρία με την εξυπνακίστικη κριτική και σχολιασμό που έστειλε η ΝΕΡΙΤ.

 

On the night' date=' however, it was a much talked about 25-year-old from Austria who stole the show. Conchita Wurst, [b']the onstage drag persona of Thomas Neuwirth[/b], was the runaway winner for a performance of the ballad "Rise Like A Phoenix."

 

Wurst also refers to himself as "the bearded lady," he says on his website. In his private life, he calls himself "Tom" and refers to himself as "he."

 

In the role of Conchita Wurst, who Neuwirth calls an "art figure," the artist refers to "herself" as "she."

 

Neuwirth created Wurst -- which in German means sausage but can also mean 'who cares?' -- in his teen years to cope with feeling discriminated against.

 

 

Επίσης να και η αφορμή ύπαρξης της Eurovision.

 

Created in the aftermath of World War II to encourage good relations between neighbors' date='[/b'] Eurovision has been held every year since 1956, and today draws a television audience of about 180 million people in 45 countries.

 

Contestants are often eccentric, colorful, unusual -- on the fringes of mainstream music in their home countries.

 

The organizers describe the event -- known for its combination of over-the-top costumes, kitsch pop songs and sometimes questionable talent -- as non-political.

 

But in reality, politics inevitably colors both the voting and the performances.

 

Υπενθυμίζω τους Κανονισμούς για ρατσιστικές διακρίσεις.

 

Ευχαριστώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τις παραθέσεις. Εξαιρετικές και οι δύο. Από επαγγελματίες που δεν ξέρουν μόνο είτε να μουγγανίζουν είτε να τσιρίζουν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα θα μπορούσα να παρακολουθήσω το φετινό με κλειστή

τη φωνή παρακολουθώντας μόνο τα υπέροχα καί πρωτοποριακά

φωτιστικά..όπως δακτυλογράφησε καί πιό πριν ο trolley...

 

Καλή χρονιά είπαμε?

 

http://www.youtube.com/watch?v=hqLgvEN3OZ0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα θα μπορούσα να παρακολουθήσω το φετινό με κλειστή τη φωνή παρακολουθώντας μόνο τα υπέροχα καί πρωτοποριακά φωτιστικά...

Εγω αυτο εκανα, :P κλειστος ο ηχος και Joey DeFrancesco να παιζει στο CD player. Ζητημα ειναι αν ακουσα 10 λεπτα απο τη Eurovision. image.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο εκανα, :P κλειστος ο ηχος και Joey DeFrancesco να παιζει στο CD player. Ζητημα ειναι αν ακουσα 10 λεπτα απο τη Eurovision. image.gif

 

:)..τα τελευταία χρόνια έχεις μιά ιδέα από πριν καί γνωρίζεις τι θα ακούσεις ....

αλλά πιό παλιά ... έτρωγε καί λίγο η περιέργεια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου