Προς το περιεχόμενο

48 - 96 - 192 kHz Σε απλά ΕΛΛΗΝΙΚΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν'τοιαύτη περιπτώσει' date=' ας γίνει το 'Περί Ανέμων' βασική θεματική ενότητα του φόρουμ, μιας και όπως φαίνεται τα πλέον δραστήρια μέλη του φόρουμ εκεί μπορούν να 'προσφέρουν'.[/quote']

Ελα ρε συ, μη γινεσαι κακος...Απλα ποσταραμε μερικες ωραιες παρουσιες :lol:

Φιλικα Δημητρης

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το μαγικό είναι οτι σε αυτήν την κοινοτητά μαυ, δικιά μου είναι, :lol: είναι οτι όλα χρειάζονται, και μπορεί να συνυπάρξει και ο χαβαλές και η γνώση, αλλά πρέπει να βοηθάμε όλοι σε αυτό.

 

Αν και εδώ που τα λέμε εγω εχω διαπιστώσει οτι πολλοι ανα καιρούς προκαλούνε τους moderators-modulators σκόπιμα και πολλοί απο εμάς τσιμπάμε. Το διαπίστωσε σε ένα πόστ και άλλος φίλος.

 

Το noiz δεχτηκε επιθέσεις ουκ ολίγες φορές απο το 2003 που το παρακολουθώ , για πολλούς λόγους , και δεν έπαθε τίποτα, ΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Καθε κακόβουλη επίθεση το μόνο που πετυχαίνει είναι να το αναβαθμίζει , καθότι το noiz εχει καπετάνιο στο τιμόνι έναν ανθρωπο που περιβάλλεται και αυτός απο μια αιώνια μοναδική λάμψη, εναν δίκαιο admin__________...________ of topic........reboot

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ο υπαινιγμός του Abraxas ότι ο τρόπος με τον οποίο αντιμετωπίστηκε το άρθρο θα συμβάλλει σε αποθάρρυνση όσων είχαν τη βούληση να γράψουν περισσότερα άρθρα, δεν ευσταθεί.

 

Κατ' αρχήν, υπάρχει στο thread απάντηση του ίδιου του PCMAN ο οποίος δεν φέρεται να έχει παρεξηγήσει τις προθέσεις όσων σχολίασαν το άρθρο του. ¶λλωστε η κριτική που δέχθηκε το πρώτο άρθρο του δεν ήταν ηπιότερη και αυτό δεν τον αποθάρρυνε από το να στείλει το δεύτερο. Πιστεύω πραγματικά ότι αν έχει τον χρόνο και αν βρει κατάλληλο θέμα, θα συνεχίσει να γράφει.

 

Κατά δεύτερον, η ροή άρθρων προς το noiz ήταν ανέκαθεν πολύ χαμηλή (όσο το παρακολουθώ εγώ τουλάχιστον) ενώ άρθρα που έτυχαν μόνο ευνοϊκής κριτικής ΔΕΝ προκάλεσαν κανένα χείμαρο άρθρων από το ίδιο (επαινούμενο) πρόσωπο.

 

Κατά τρίτον, τα συγκεκριμένα άρθρα (και το πρώτο και το δεύτερο) έχουν τεχνικές ανακρίβειες κυρίως στο επίπεδο συγκομιδής συμπερασμάτων, οπότε καλώς κρίθηκαν σε επίπεδο περιεχομένου και καλώς επαινέθηκαν σε επίπεδο προθέσεων.

 

Παρακαλώ τον Abraxas να σταματήσει να επιχειρεί την προϊδέαση των υπολοίπων ασκώντας διαρκώς κριτική στον τρόπο με τον οποίο γίνεται το modulation ή δια της υπερφυσικής επικλήσεων στην "επίσημη" θέση του φόρουμ και διάφορα τέτοια. Το φόρουμ (απ' όσο γνωρίζω) δεν έχει επίσημη θέση παρά μόνο για θέματα που αφορούν το ίδιο το φόρουμ και για τίποτε άλλο. Αν το φόρουμ είχε επίσημη θέση για τα χιλιάδες θέματα που αφορούν την τεχνολογία (και αν ήθελε να διατυμπανίσει αυτή τη θέση) τότε δε θα ήταν φόρουμ αλλά βιβλίο.

 

Τέλος, για τις νύξεις που αφορούν το θέμα με τις ημίγυμνες κοπέλες, ο Abraxas (που επανελλειμένως αναφέρεται σε αυτό το ζήτημα) αποτυγχάνει μάλλον να προσέξει ότι κανείς από τους modulators δεν συμμετέχει σε αυτό το thread (εκτός από τις διορθωτικές υποδείξεις που έκανε ο gerasimos), οπότε κάθε προσπάθεια για σύνδεση του επιπέδου του φόρουμ με αυτό το (ατυχές κατά τη γνώμη μου) thread είναι άτοπη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα και απλά λόγια, η κριτική οιασδήποτε μορφής απαγορεύεται. Μπορεί τα καημένα, άβουλα μέλη να 'προϊδεαστούν αρνητικά'. :roll: :roll:

 

Ευχαριστώ για την υπόδειξη, θα τη λάβω υπόψη μου. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα και απλά λόγια' date=' η κριτική οιασδήποτε μορφής [b']απαγορεύεται[/b]. Μπορεί τα καημένα, άβουλα μέλη να 'προϊδεαστούν αρνητικά'. :roll: :roll:

 

Εξακολουθείς να είσαι εριστικός και προβοκατόρικος.

 

"Απαγορεύεται" σημαίνει φίμωμα. Ουδείς σε εμποδίζει όμως να συνεχίζεις να γράφεις αυτές τις ανοησίες. Ίσως νομίζεις ότι είμαστε "ηλίθιοι" κάτι που άλλωστε (όπως ξακαθάρισες σε άλλο thread) πιστεύεις για την πλειοψηφία των συνανθρώπων σου, και -όντας ηλίθιοι- δεν θα καταλάβουμε εγκαίρως τις μεθοδεύσεις μέσω των οποίων επιχειρείς την διαρκή αμφισβήτηση των ιθυνόντων του φόρουμ, κυρίως τη δική μου.

 

Εδώ και δύο χρόνια έχεις ενδείξεις ότι κάνεις λάθος, αλλά φαίνεται δε σου είναι αρκετές. Αρκετά!

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθείς να είσαι εριστικός και προβοκατόρικος.

 

"Απαγορεύεται" σημαίνει φίμωμα. Ουδείς σε εμποδίζει όμως να συνεχίζεις να γράφεις αυτές τις ανοησίες. Ίσως νομίζεις ότι είμαστε "ηλίθιοι" κάτι που άλλωστε (όπως ξακαθάρισες σε άλλο thread) πιστεύεις για την πλειοψηφία των συνανθρώπων σου' date=' και -όντας ηλίθιοι- δεν θα καταλάβουμε εγκαίρως τις μεθοδεύσεις μέσω των οποίων επιχειρείς την διαρκή αμφισβήτηση των ιθυνόντων του φόρουμ, [b']κυρίως τη δική μου[/b].

 

Εδώ και δύο χρόνια έχεις ενδείξεις ότι κάνεις λάθος, αλλά φαίνεται δε σου είναι αρκετές. Αρκετά!

 

Είναι ενδιαφέρον Wow! που εσύ ειδικά κατηγορείς κάποιον για εριστική και προβοκατόρικη συμπεριφορά.

 

Από αυτά τα περί μεθοδεύσεων, κρατάω αυτό που έχω υπογραμμίσει... αυτό είναι που σε τρώει έτσι; :wink: :wink:

 

Το 'αρκετά' τι σημαίνει Wow!? Ότι το 'φίμωμα' είναι κοντά? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εγώ τα έχω ξαναπεί .... :lol: 8) :lol:

 

+1000!ειναι φως φαναρι..εισαι καλος ψυχολογος παντως...ελπιζω να εισαι καλος και στα..shuffle blues... :lol:

 

p.s.pcman συγχαρητηρια! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εγώ τα έχω ξαναπεί .... :lol: 8) :lol:

 

Θέλεις να εξηγήσεις τι εννοείς... έτσι για να μη μένουν παρεξηγήσεις;

 

Επίσης, την απάντησή μου την κατάλαβες;

 

Τέλος, από τόοοοτε που είχα κάνει εκείνη την παρατήρηση, ήδη προστέθηκε ένας ακόμα mod στην ομάδα, ενώ ξέρω ότι έγιναν προτάσεις και σε άλλους. :wink:

 

Αυτά περί ψυχολογίας... ή ψυχαναγκασμού. :wink:

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. . .αν και τα 24/88.2 είναι μάλλον η ιδανική λύση αν μιλάμε για CD.

¶ν καταλαβαίνω καλα . . .

Μιλάμε πάντα γιά ΑΚΕΡΑΙΟ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΟ του τελικού downsampling ? ? ?

Δηλ. άν κάποιος "τρελός" ήθελε (γιά δικούς του λόγους) να πάει παραπάνω,

τότε προτείνεις τα 176,4 καί όχι τα 192 (άν μιλάμε για CD τελικά) ? ? ?

 

Φιλικά, Γιώργος.

_______________________________________

ΥΓ. Κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι που, δυστυχώς) οτι "άν δεν είσαι σε ακέραιο πολλαπλάσιο, έχεις προβλήματα λόγω Inderpolation".

 

Ισχύει ? ? ?

 

Τί είδους προβήματα μπορεί να έχεις ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Slew Rate featured και unfeatured this θέμα
  • πριν admin κλείδωσε το θέμα
  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου