Προς το περιεχόμενο

Γιατι δεν πρέπει να γίνεις rapper...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν νομίζω ποτε κάποιος που θα άκουσε Merle Haggard να δωσει ευκαιρία σε αυτά τα πράγματα.

 

Αυτό ακριβώς λέω.

 

Δεν θέλω να σε κατατάξω σε καμία δεινοσαυρική κατηγορία. Όλοι - εγώ πρώτος - μεγαλώνοντας έχουμε κατασταλάξει λίγο πολύ σε οικεία ακούσματα, και γενικότερα σε οικεία αισθητική, και δυσκολευόμαστε να δεχτούμε καινούργια πράγματα (είτε πρόκειται για σκουπίδια είτε όχι).

 

Η φράση όμως "δεν είναι μουσική" είναι αντικειμενικά λάθος γιατί το hiphop έχει όλα τα χαρακτηριστικά που το κατατάσσουν στη συγκεκριμένη τέχνη. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μου θυμίζετε κάτι συνταξιούχους παππούδες που επειδή βαριούνται τη ζωή τους, πηγαίνουν στις δημόσιες υπηρεσίες και στις τράπεζες, με μοναδικό στόχο να τσακωθούν για το οτιδήποτε με τον οποιονδήποτε για να περάσει ευχάριστα η ώρα τους ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζετε κάτι συνταξιούχους παππούδες που επειδή βαριούνται τη ζωή τους, πηγαίνουν στις δημόσιες υπηρεσίες και στις τράπεζες, με μοναδικό στόχο να τσακωθούν για το οτιδήποτε με τον οποιονδήποτε για να περάσει ευχάριστα η ώρα τους ;D

 

Μετά ακούνε hip-hop και ασχολούνται με τα doodle της Google;

Αν ναι, προσυπογράφω... αλλά δεν το κάνουν.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζετε κάτι συνταξιούχους παππούδες που επειδή βαριούνται τη ζωή τους, πηγαίνουν στις δημόσιες υπηρεσίες και στις τράπεζες, με μοναδικό στόχο να τσακωθούν για το οτιδήποτε με τον οποιονδήποτε για να περάσει ευχάριστα η ώρα τους ;D

 

Σε καμιά 30αριά χρόνια στάνταρ θα το κάνω. Επίσης θα κάνω παρατήρηση σε κοπέλες στο δρόμο ότι δεν είναι ευπρεπώς ντυμένες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμιά 30αριά χρόνια στάνταρ  θα κάνω παρατήρηση σε κοπέλες στο δρόμο ότι δεν είναι ευπρεπώς ντυμένες.

Σε καμιά 30αριά χρόνια θα είμαι 80κάτι και δεν θα φοράω τα ξώβυζα που φοράω τώρα, οπότε την γλύτωσα. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζετε κάτι συνταξιούχους παππούδες που επειδή βαριούνται τη ζωή τους, πηγαίνουν στις δημόσιες υπηρεσίες και στις τράπεζες, με μοναδικό στόχο να τσακωθούν για το οτιδήποτε με τον οποιονδήποτε για να περάσει ευχάριστα η ώρα τους ;D

Σα δε ντρέπεσαι να αυθαδιάζεις νιάναρο... Στην εποχή μου οι νέοι είχαν σέβας.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχή μου οι νέοι είχαν σέβας.

Έχουμε και τώρα σέβας παππού. ;D

Θα βάλω το βράδυ ένα βερμούτ, να ακούσω λίγο ραπ. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι να ειμαστε αρνητικοι; Ο Εμινεμ ειναι κορυφαιος σε αυτο που κανει - το οποιο βεβαια δεν ειναι μουσικη, αλλα βεβαια και ποιος ειμαι εγω που θα βαλει ορια στην Τεχνη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου