Προς το περιεχόμενο

Τέλος το πορνό στο διαδίκτυο! Τα προσωπικά δεδομένα όμως;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 minute ago, dimsonic said:

δεν λεω αν βγαινεις...ή όχι, αυτό ειναι το έλασσον

λεω για την αυταπάτη περί ιντερνετ....

Εννοειίς ότι σου χρειάζεται και στη συνταξη ή ότι θα το κρατησω εγω ως συνταξιούχος;

Το δευτερο ξεχνα το. Για το πρώτο μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως .... ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ αυτό, παρά να τρέχω σε δημόσιες υπηρεσίες, να στήνομαι στις ουρές, να μην βρίσκω άκρη με τους μ@λ@κες, και δουλειά να μην κάνω.

Το θέμα είναι να μην είσαι αναγκασμένος να δίνεις όλα τα προσωπικά σου στοιχεία (που δεν θέλεις να δώσεις) προς βορά διαφημιστών, ασφαλιστικών και χρηματοοικονομικών εταιριών, να μην υπάρχει φάκελος για σένα οπουδήποτε.

 

Και αφού υπάρχει φάκελος (λέμε τώρα) για σένα, ας χρησιμοποιηθεί και για κάτι καλό τουλάχιστον.

Δεν θυμάμαι όμως ποτέ να με κάλεσε κανένας από υπηρεσίες υγείας να μου πει ότι πλησιάζει η μέρα να κάνω τις εξετάσεις που μου έχει συστήσει ο γιατρός που με παρακολουθεί,  ή οι τακτικές εξετάσεις που πρέπει να γίνονται ανά κάποια χρονικά διαστήματα.

Παλεύω σαν τον "μην πω" να κλείσω ραντεβού δύο μήνες νωρίτερα και δεν βρίσκω πουθενά.

"Σε έξι μήνες κύριε".

"Ωραία, κλείστε μου ραντεβού"

"Δεν μπορούμε να κλείσουμε για πάνω από μήνα κύριε, πάρτε πάλι σε πέντε μήνες μήπως προλάβετε".

 

Άντε να χαθείτε.

 

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, LK said:

Εννοειίς ότι σου χρειάζεται και στη συνταξη ή ότι θα το κρατησω εγω ως συνταξιούχος;

Το δευτερο ξεχνα το. Για το πρώτο μπορεί.

 

Για το πρώτο σίγουρα. Και για την έκδοση και όλες τις σχετικές διαδικασίες, αλλά και για την είσπραξη, αλλιώς ουρά (η οποία λίαν συντόμως θα είναι πληρωτέα, όπως και η χρήση των ΑΤΜ - μη μας ξεγελάει η προσωρινή αναστολή χρεώσεων κλπ)

Κατά τα άλλα, θα μπλέξεις τόσο με τα πρέπει που θα σου φαίνεται ως βάλσαμο.

Το μόνο θετικό είναι ότι (για την ώρα) δεν έχεις οικογένεια, τέκνα, κλπ να περιμένουν κάτι από σένα.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 minutes ago, fusiongtr said:

Εγώ πάντως .... ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ αυτό, παρά να τρέχω σε δημόσιες υπηρεσίες, να στήνομαι στις ουρές,

 

Αυτό ειναι το θέμα.

Ενω κανονικά, ενω υποτίθεται πως η τεχνολογια θα σου εξοικονομούσε χρόνο..πως γίνεται εγω να τρεχω  για όλα αυτα.....περισσότερο τωρα από, ό,τι το 1998 πχ.

Να σου πω γιατι.

Γιατι ΑΥΞΗΣΑΝ 100% από τοτε τις συναλλαγες μας με το δημόσιο, με την επίφαση της ηλεκτρονικης ευκολίας, και ασχολουμαστε μονο με αυτους.

Παλιά πηγαινες μια φορα τον χρόνο στην εφορία, και μια για ασφαλιστικο ταμειο στην τραπεζα.

Τωρα καθε μηνα ΕΦΚΑ, καθε μηνα ΕΤΕΑΠΕ, καθε μηνα ανδρομικα ΕτΕΑΕΠ , καθε μηνα αναδρομικα εκκαθαρισης περσυνης ΕΦΚΑ καθε τριμηνο ΦΠΑ, ΜΥΦ.......

7 minutes ago, dimsonic said:

 

 

Το μόνο θετικό είναι ότι (για την ώρα) δεν έχεις οικογένεια, τέκνα, κλπ να περιμένουν κάτι από σένα.

 

Και ουτε προκειται 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, LK said:

Και ουτε προκειται 😛

 

good for you.

Τα άλλα στα είπε ο φούζιος.

Ούτε να αρρωστήσεις (Θεός φυλάξοι) δεν μπορείς χωρίς διαδίκτυο.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, LK είπε

 Ονειρεύομαι να βγω στην συνταξη , και να τα κοψω ΟΛΑ.

Σταθερα , κινητα....ιντερνετ, να αραξω στο σπιτι μου και να ασχολουμαι με τις βιντεοκασσετες και τις κασσετες ηχου μου 😛  και να καπνιζω μεχρι να το απαγορευσουν και στο σπιτι 😛

Καλές οι διαφόρων ειδών κασσέτες, αλλά σάιτ τύπου youtube, spotify κ.τ.λ.. πλέον είναι εκ των ων ουκ άνευ...

 Μπαίνεις στο youtube και βλέπεις κομμένες σκηνές και bloopers (για να αναφέρω λίγα...) από ταινίες.. Από μουσική ότι τραβάει η ψυχή σου, ότι "ξεχασμένο" το ξαναθυμάσαι και ότι απωθημένο είχες να δεις το βρίσκεις. Μην μιλήσω για  bootlegs παλιών και καινούριων groups και για καινούριες μουσικές! 

 

 Και τέλος αλλά ουχί "τελευταίο".... βρε LK χωρίς ίντερνετ πόσοι θα δούνε τα άλμπουμ σου με τις φωτό σου;  Εκτός εάν σκέφτεσαι να τα εκδόσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 minute ago, cigaret13 said:

 

 Και τέλος αλλά ουχί "τελευταίο".... βρε LK χωρίς ίντερνετ πόσοι θα δούνε τα άλμπουμ σου με τις φωτό σου;  Εκτός εάν σκέφτεσαι να τα εκδόσεις.....

Το ονειρο μου το εχω ξανα πει, σπιτι στο χωριο,. καμια επαφη με τον εξω κοσμο, υπογεια στουντιο για μουσικη φωτο και βιντεο, γυαλυσμα τα αμαξια μου, γυμναστικη , παρτυ με φιλους και ταινιες (μια καθε μερα από τους 3000 τίτλους μου). Καπου τοσο ειναι και οι τιτλοι στη μουσικη....δεν μου φτανουν δυο ζωες να τα δω και να τα ακουω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Το ονειρο μου το εχω ξανα πει, σπιτι στο χωριο,. καμια επαφη με τον εξω κοσμο, υπογεια στουντιο για μουσικη φωτο και βιντεο, γυαλυσμα τα αμαξια μου, γυμναστικη , παρτυ με φιλους και ταινιες (μια καθε μερα από τους 3000 τίτλους μου). Καπου τοσο ειναι και οι τιτλοι στη μουσικη....δεν μου φτανουν δυο ζωες να τα δω και να τα ακουω.

Έτσι "κάτι κερδίζεις και κάτι χάνεις"..... 

 

 

 

Υ.Γ. Στα αμάξια σου συμπεριλαμβάνεται και η Dodge...?🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 minutes ago, cigaret13 said:

 

 

 

 

Υ.Γ. Στα αμάξια σου συμπεριλαμβάνεται και η Dodge...?🤐

Οχι. Μια bmw και μια corolla εχω. 😛

Αλλα στο ονειρο στο χωριο , θα εχω χωρο και θα παρω πολλα, εννοειται χωρις; πινακιδες, αλλωστε να τα βλεπω θελω οχι να τα κυκλοφορω. Ξερεις τι θυσαυρους βρηκα π.χ. με 3.000 ευρο triumph spitfire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, LK said:

Το ονειρο μου το εχω ξανα πει, σπιτι στο χωριο,. καμια επαφη με τον εξω κοσμο, υπογεια στουντιο για μουσικη φωτο και βιντεο, γυαλυσμα τα αμαξια μου, γυμναστικη , παρτυ με φιλους και ταινιες (μια καθε μερα από τους 3000 τίτλους μου). Καπου τοσο ειναι και οι τιτλοι στη μουσικη....δεν μου φτανουν δυο ζωες να τα δω και να τα ακουω.

 

αυτό να το προσέξεις, γιατί χαλάει το χρώμα

1 minute ago, LK said:

Οχι. Μια bmw και μια corolla εχω. 😛

Αλλα στο ονειρο στο χωριο , θα εχω χωρο και θα παρω πολλα, εννοειται χωρις; πινακιδες, αλλωστε να τα βλεπω θελω οχι να τα κυκλοφορω. Ξερεις τι θυσαυρους βρηκα π.χ. με 3.000 ευρο triumph spitfire.

τελη κυκλοφορίας πως θα πληρώνεις?

θα κατεβαίνεις απο το χωρίο στην πρωτεύουσα με το γαιδούρι?

 

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου