Προς το περιεχόμενο

Πόσο σημαντικό είναι να ακούει ο/η σύντροφός σας το ίδιο είδος μουσικής?


Alex Raptakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Πίκος Απίκος είπε

Ωραίο θέμα. Θα ήταν πιο ενδιαφέρον όμως αν έλεγε "ο ένας ψηφίζει αριστερά και ο άλλος δεξιά". 


Αυτό είναι λίγο αυτονόητο, γιατί είναι περισσότερο ακραίο, μιας και μπορεί να επιρρεάσει σε απόλυτη μορφή.
Αλλά, είναι κάτι που ΙΣΩΣ μέσα από επιχειρήματα "μπορεί" και να αλλάξει, και από τις δύο πλευρές. Δύσκολο αλλά γίνεται, νομίζω. Με τη μουσική είναι υπερβολικά δύσκολο. Δε ξέρω, μπορεί και να κάνω λάθος.

 

Το θέμα το ανέρτησα γιατί έχω κάποιες σκέψεις τον τελευταίο καιρό, και γιατί προσωπικά στη ζωή μου, η μουσική είναι πάνω απ'όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το πιο σημαντικό είναι να ταιριάζεις στο κρεββάτι.

Κατόπιν να μπορείτε να κάνετε καλή παρέα.

Στην προσωπική μου ζωή, υπήρξε εξαιρετικά σημαντικό να έχω/νοιώθω τον σεβασμό για την τέχνη μου.

(Η πρώτη φορά που χώρισα, ήταν ακριβώς -και- γι αυτόν τον λόγο.)

Το μοίρασμα της μουσικής αποτελεί μια ευτυχή προσθήκη, κάτι σαν ένα αναπάντεχο και κορυφαίο επιδόρπιο σε απολαυστικό δείπνο, φέρνει μια ηδονική αίσθηση ολοκλήρωσης.

Επεξεργασμένο από ez
  • Like 4

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Με τη μουσική είναι υπερβολικά δύσκολο

Ναι υπερβολικα δυσκολο, μέχρι τα 25 ακούς Slayer και μετά τα σπας στο Βέρτη μαζί με το κορίτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πίκος Απίκος είπε

Ναι υπερβολικα δυσκολο, μέχρι τα 25 ακούς Slayer και μετά τα σπας στο Βέρτη μαζί με το κορίτσι.

 

Τότε μιλάμε για μια φάση, και οι φάσεις βασίζονται συνήθως στην κοινωνική επιρροή, οπότε αλλάζουν εύκολα όταν απομακρύνεις τις επιρροές σου. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι κακό ή καλό. Είναι αυτό που είναι. Αν σου αρέσει και απολαμβάνεις το Βέρτη χωρίς να εξαναγκάζεις τον εαυτό σου, ναι, μπράβο που μπορείς να μετατρέψεις τη ζωή σου και το χαρακτήρα σου προκειμένου να περνάς καλύτερα.

 

Εγώ μισώ τη νοοτροπία του να πας οπουδήποτε και να τα σπάσεις, όπως και με αηδιάζουν τα κουνήματα, τα γλέντια και τα πανηγύρια. Δε θα το κανα ποτέ, και δε θα ήθελα η κοπέλα μου να το κάνει. Αυτό εξηγεί το ότι είμαι single 10 χρόνια βέβαια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

Steel Panther

 

σε θέμα γυναικείας ομορφιάς νομίζω είναι αδικη η σύγκριση της οποιασδήποτε συντρόφου με τα μελη των SP, ειδικά με το όν που παίζει μπασο ....😀

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ez είπε

 

Το μοίρασμα της μουσικής αποτελεί μια ευτυχή προσθήκη, κάτι σαν ένα αναπάντεχο και κορυφαίο επιδόρπιο σε απολαυστικό δείπνο, φέρνει μια ηδονική αίσθηση ολοκλήρωσης.

 

 

εισαι ποιητης βρε ατιμε,για αΦτο και σε αγαπω!

 

😀

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι θέμα κοινής αισθητικής, που ένα μικρό τμήμα της είναι το μουσικό γούστο.

αν δεν είμαστε κολλημένοι τύπου εγώ ακούω μόνο __________ (άρα κάποιο προβληματακι παίζει στην από δω μεριά), και τα έχεις καλά στα υπόλοιπα, τότε μόνο να κερδίζεις έχεις από την αλληλεπίδραση με τον απέναντι σου.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή με πήγε Cranberries και Dolores σολο και εγω την πήγα Michel LeGrand , Frank Campale, Mike Stern και Weckl.

Αν και πηρα το "διπλό" με 2-4 και οι δυο κάτι πήραμε και γουστάραμε.

Αυτά βέβαια προ πολλών ετών...... και φρεσκοπαντρεμένοι.... τωρα υπάρχει lockdown σε τέτοιες απο πειρες εκκατέρωθεν...... 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, loucas είπε

και εγω την πήγα Frank Campale και Weckl.

 

 

αυτη δεν ειναι απλα ηρωίδα αυτη ειναι η Ζινα δε γοριορ.

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου