Προς το περιεχόμενο

To Mac or not to Mac?


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι και αλλιως υπηρχαν την προηγουμεη χρονια στατιστικες οτι τα επομενα χρονια το windows θα χασουν πολυ σε πωλησεις και οτι θα ανεβαινε πολυ η apple και το linux κατι που εχει αρχισει να επαληθευεται.Πιστευω οτι αυτο ειναι καλο,γιατι υπαρχουν και αλλα λειτουργικα εκτος απο αυτα τα τρια πχ.MοrphOs,AmigaOS και αλλα τα οποια ισως αρχισει να τα ανακαλυπτει και ο κοσμος σιγα,σιγα.

Ισως καποτε επιστρεψουμε σε πιο παλιες εποχες με περισοτερη ποκιλια,οσο και αν αυτο αρεσει η οχι και καποιους(δεν εννοω εμας τους χρηστες).

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαν να διαβάζω διαφήμηση της Apple! Ειδικά αυτό με τα προγράμματα τρελή καραμέλα, και αυτό που λες για το freeze είναι σαν να συμβιβάζεσαι με κάτι κατώτερο!! Και όχι δεν λέμε πάλι τα ίδια!

 

Αλήθεια ποιά διαφήμιση αναφέρει τα μειονοκτήματα μαζί με τα πλεονεκτήματα του iMAC? Όπως ήδη ανέφερα στο κειμένο. Τι να πω αν δεν μπορείται να διαβάσεται δεν φταίω εγώ. 

 

kilon, αν εννοείς εμένα ότι "χρησιμοποιώ τεχνικές προσωπικής επίθεσης", δεν σου κάνω κάτι τέτοιο. Θα το καταλάβαινες. Όταν όμως λες στα ποστς σου "για να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια" και επαναλαμβάνεις τα επιχειρήματα (μερικά από τα οποία στέκουν και μερικά όχι) που γράφεις συνεχώς σε 12 σελίδες, πάντα μετά την αντίθετη άποψη, και όταν παραθέτεις λινκς για την εμπορική επιτυχία της Apple σαν επιπλέον επιχείρημα, αυτά δημιουργούν στο μυαλό μου ορισμένα συμπεράσματα (μη δημοσιεύσιμα). Αυτό λέω.

 

Έχει γίνει συνήθεια πια στα φορουμ να αλληλοβρίζονται και να αλληλοκατηγορούνται , δεν με ξαφνιάζει η επιθεση , αλλά ούτε θεωρώ οτι σε παραξήγησα εσένα και οποιδήποτε άλλο, που νομίζει οτι μπορεί να με κρίνει όταν δεν μπαίνει καν στην διαδικασία να διαβάσει αυτά που λέω. Για αυτό επαναλβάνομαι αλλά εκείνη ήταν και η τελευταία φορά.

 

Ε δεν μπορεί να ισχυρίζεσαι οτι είσαι  φοβερός και τρομερός χωρίς να έχεις εμπορική επιτυχία. Καλή και η διαφήμιση αλλά αν δεν πουλάς ουσία θα μείνεις πίσω, και οι πωλήσεις σου θα πέσουν κατακόρυφα. Πίστεψε με το βιώνε κάθε μέρα με τους πελάτες μου , πολύ προσπαθούν να πουλήσουν μόνο image και όλοι αποτυχαίνουν . Ο καταναλωτής δεν είναι χαζός, και με τον ανταγωνισμό που έχει η αγορά δεν χωρούν λάθη. Η διαφήμιση προωθεί αλλά μόνο ένα πρωιον που μπρεί να προωθηθεί , ένα προιόν που μπορεί να αγαπηθεί γιατί προσφέρει αυτο που θέλει ο καταναλωτής.

 

Δεν είναι μυστικό οτι είναι πολυ μεγαλύτερη η μερίδα των χρήστων που είναι ικανοποιημένοι με τα προϊόντα της Apple, και ότι είναι μια εταιρεία που έχει πάρα πολυ καλή σχέση με τους πελάτες της. Αυτή η ικανοποιήση είναι αποτέλεσμα μια μεγάλης επαγγελματικής σοβαρότητας που φυσικά έχει όπως έχω ήδη και εγώ αποκαλύψει πρώτος στο φόρουμ τις εξαιρέσεις της.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=11574.0.Αλήθεια ακόμα πιστεύετε ότι  είμαι "οπαδός" της Apple?

 

Αν συνεχίζετε να το πιστεύετε τότε καλύτερη να μην με ρωτήσετε τι πιστεύω γαι το καινούργιο λειτουργικό LEOPARD , δεν θα ήθελα να σας χαλάσω ..... την οπτασία.

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evris μου φαίνεται θα αποκτίσεις και 2ο κάρμα :D

 

Αν σκεφτεις οτι απο το 2000 μεχρι και πριν καναδυο χρονια (οχι πια, μην θεωρηθει διαφημιση/προβολη κιολας) ειχα φορτωθει επ' ωμου το ispell, aspell, openoffice spell (GPL πακετο και extentions για ελληνικη ορθογραφια) απο θεμα κωδικα/εμπλουτισμου κλπ και πως ΑΥΤΟ ηταν ΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΟ οτι υπηρχε ελευθερα διαθεσιμο στα προοδευμενα και πολυπλευρα MAC (εγω ως αγριοLinuxας μονο releases για Linux εφτιαχνα, αλλα με κατι coco, moco, cocoon, kokoon η οπως διαλο τα λενε αυτα και με διαφορες πατεντες, μπορουσε να στηθει τελικα και σε MAC για να διορθωνουν δωρεαν στην δευτερη χιλιετια που διανυουμε, μια δυο ελληνικες λεξεις) τοτε θα επρεπε να παρω αλλα +2 στο karma μου μονο και μονο γιατι εχω την ευγενεια να μην θιγω το θεμα MAC και φτωχια λογισμικου και ελληνικων υποστηριξεων :-)

 

Τεσπα, για να λεμε και του στραβου το δικαιο, οσο τα MAC πετανε τα παλια τους λειτουργικα και bsd-ο-φερνουν και τους παλιους τους επεξεργαστες και intel-ο-φερνουν και τα παλια τους proprietary hardware, γενικως οσο πιο πολυ μοιαζουν με ολα τα αλλα PC του αλλου κοσμου, τοσο πιο πολυ πουλανε και γινονται οντως χρησιμα (εκτος απο μονο sexy)...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου