Προς το περιεχόμενο

Sustain


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λαμπροί συνάδελφοι, μήπως ξέρετε να με φωτίσετε με τι τρόπο (pedals?...) γίνεται το sustain χτυπάω μια νότα και τη κρατάω 4-5-6 λεπτά-μια ώρα, τύπου Santana ή Gary Μoore?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συναδελφε Marathon, περιττο  φανταζομαι να σου πω οτι οι κιθαριστες που προανεφερες δεν χρησιμοποιουσαν καποιο τρικ για να πετυχουν αυτο το ατελειωτο sustain. (για τον Gary Moore εχω καποιες αμφιβολιες σε καποια στουντιο κομματια  ::))

 

Αν ψαχνεις τρικ, η λυση ειναι το πεταλι που σου προτεινε ο zelur_zenabi, but why don't you try the natural way?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσαια,ΓΚΑΖΙ και ενα καλο compressor sustainer

Νομίζω ότι το dd3-dd6 θα με καλύψει...βλέπεις δεν έχω εύκολα Γκάζια, δεν παίζω με ενισχυτή αλλά κατευθείαν στην κάρτα ήχου

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω μολις αγορασω τον εξοπλισμο του  santana  θα σε ειδοποιησω για κοντρες .Στην επομενη 20ετια ξεμπερδευω .Βρε παρε ενα κομπρεσερ που σι λεου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δηλαδή θέλεις να μου πείς οτι οποιαδήποτε κιθάρα έχει sustain όπως στο Parisienne Walkways?

Mε τη Gibson μου πάντως δεν φτάνω πάνω από λεπτό...φίλε backys μήππως δεν κατάλαβες το εφέ που θέλω?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση που εφαρμόζω εγώ είναι 2 Overdrive ενεργοποιημένα ταυτόχρονα + Compressor.

 

Παρεπιπτόντως δες κι εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3156.msg35948#msg35948

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου