Προς το περιεχόμενο

Sustain


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

n topic: αν παίζεις σε κάρτα ήχου (άρα παίζεις μόνος, στο σπίτι), τι το χρειάζεσαι το άπειρο sustain που κρατάει λεπτά ολόκληρα....???

 

Αυτό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ κεφάλαιο που ανοίγεις τώρα...

 

Με αυτή τη λογική όλοι, οι bedroom players που απαρτίζουν το μεγαλύτερο ποσοστό όλων των κιθαριστικών forum, τι το θέλουν/με τόσο GEAR?  ::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ απλά το μαζεύουν σε μια άκρη και ονειρεύονται την μέρα που θα το στίσουν σε κάποιο καπνισμένο stage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά το μαζεύουν σε μια άκρη και ονειρεύονται την μέρα που θα το στίσουν σε κάποιο καπνισμένο stage

Ειλικρινά, δίχως ίχνος ειρωνείας, το σέβομαι απόλυτα αυτο....! από αυτή την "εμμονή" (που όλοι μας πάσχουμε) ξεκινάνε όλοι και βγαίνουν νέοι και καλοί παίχτες.  ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά το μαζεύουν σε μια άκρη και ονειρεύονται την μέρα που θα το στίσουν σε κάποιο καπνισμένο stage

Ειλικρινά, δίχως ίχνος ειρωνείας, το σέβομαι απόλυτα αυτο....! από αυτή την "εμμονή" (που όλοι μας πάσχουμε) ξεκινάνε όλοι και βγαίνουν νέοι και καλοί παίχτες.  ;) ;)

 

Άλλωστε όλοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι απο τους τυχερούς που έχω δει πολύ παλαιότερα τον santana live και προσπαθούσε να πετύχει σε κάποιο (κάποια ίσως? δεν θυμαμαι) κομμάτι αυτό το γνωστό sustain και δεν έβγαινε το άτιμο.......!!!

 

Έχω δεί τον Santana περίπου 5 φορές να παίζει live (έζησα 4 χρόνια έξω...τη μια φορά επαιζε μάλιστα με τον John McLaughlin...) και το άτιμο το sustain στο Europa το πετύχαινε πάντα! Όσο το εάν σκόπευε τον ενισχυτή...ο Carlos συνήθως παίζει πλάτη στο κοινό...και στο Tube να τον δείς...δεν είμαι σίγουρος ότι το κάνει μόνο με τον ενισχυτή...

 

Έλληνας δεν είχε στήσει το PA? Τι περίμενες; ...;D ;D

:D :D :D :D πάντως τον ενισχυτή "στόχευε" συνέχεια...!!! το p.a. δεν μπορούσε να κάνει τίποτις!!!!  :D :D :D

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά το μαζεύουν σε μια άκρη και ονειρεύονται την μέρα που θα το στίσουν σε κάποιο καπνισμένο stage

...Πραγματικά στην ηλικία που είμαι (κοντεύω όπως έχω πεί πάρα πολλές φορές σε αυτό το forum τα 50...) δεν με ενδιαφέρει η σκηνή. Με ενδιαφέρει όμως η παραγωγή ήχου και σήμερα με τους υπολογιστές μπορώ να κάνω πολλά πράγματα. "Ατυχώς" το όργανο που έμαθα από μικρός είναι κιθάρα (πάντα με ενδιέφεραν τα σύνθια...) αλλά με τα midia δόξα το Μεγαλοδύναμο έχω φτιαξει μια GR20 και βγάζω το άχτι μου...επειδή επίσης πιστεύω ότι το μέλλον είναι στις προσομειώσεις μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει ένας εύκολος τρόπος να αποκτήσω το sustain που θέλω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου