Προς το περιεχόμενο

Sustain


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλωστε όλοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο  ;)

 

Μερικοί δεν το εχουμε ξεπεράσει ακόμη ;D :P

 

Μερικοί δε θα το ξεπεράσουμε ποτέ. ;D :P

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ απλά το μαζεύουν σε μια άκρη και ονειρεύονται την μέρα που θα το στίσουν σε κάποιο καπνισμένο stage

...Πραγματικά στην ηλικία που είμαι (κοντεύω όπως έχω πεί πάρα πολλές φορές σε αυτό το forum τα 50...) δεν με ενδιαφέρει η σκηνή.

 

Respect, πάντα respect στους μεγαλύτερους ειδικά σε αυτούς που ξέρουν τι δεν θέλουν (την σκηνή εν προκειμένω). Από το ερώτημά σου κακώς πίστεψα πως είσαι κάποιος νέος παιχτης..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Τι να την κάνεις τη σκηνή, υπάρχει το Internet!!!!! (όλοι κρύβουμε ένα ψώνιο μέσα μας!!!)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ατυχώς" το όργανο που έμαθα από μικρός είναι κιθάρα (πάντα με ενδιέφεραν τα σύνθια...) αλλά με τα midia δόξα το Μεγαλοδύναμο έχω φτιαξει μια GR20 και βγάζω το άχτι μου...επειδή επίσης πιστεύω ότι το μέλλον είναι στις προσομειώσεις μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει ένας εύκολος τρόπος να αποκτήσω το sustain που θέλω...

 

Μη παίρνεις και όρκο φίλε μου: http://www.softube.com/acoustic_feedback.asp

:) :)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην τα μπερδεύουμε. Άλλο το feedback που προσπαθούσε να πιάσει ο Carlos και άλλο το sustain της κιθάρας. Το sustain εξελίσσεται σε feedback αλλά δεν είναι το ίδιο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην τα μπερδεύουμε. Άλλο το feedback που προσπαθούσε να πιάσει ο Carlos και άλλο το sustain της κιθάρας. Το sustain εξελίσσεται σε feedback αλλά δεν είναι το ίδιο.

 

...το ερώτημα δεν είναι τι είναι αλλά πως το κάνει?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλωστε όλοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο  ;)

 

Μερικοί δεν το εχουμε ξεπεράσει ακόμη ;D :P

 

Μερικοί δε θα το ξεπεράσουμε ποτέ. ;D :P

 

Μερικοί δε θέλουμε να το ξεπεράσουμε ποτέ  ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο όρος sustain ρε παιδιά έχει να κάνει με την κιθάρα και μόνο.. κλείσ τον ενισχυτή κ θα δείς αν η κιθάρα σου έχει sustain.. καμία κιθάρα δεν μποπεί να κρατησει για πάντα... :o

 

απο κεί και πέρα έχω καταφέρει σε live μεγαλύτερο "sustain" απ αυτό του video! Αρκεί να έχεις ένα καλοφτιαγμένο πετάλι κ ένταση που να την ξανακούει η κιθάρα.. αλλά αυτό δεν είναι ακριβώς sustain.. είναι feedback/sustain το οποίο βοηθιέται κ απ το φυσικό sustain της κιθάρας.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου