Προς το περιεχόμενο

Τα όρια ευθύνης του καλλιτέχνη


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν φαίνεται ότι έχει πάρει σβάρνα το topic ο deadendmind, είναι γιατί στην Ελλάδα οι αριστεροί εμφανίζονται πολύ πιο συγκροτημένοι ιδεολογικά και διαβασμένοι από ότι οι "καπιταλιστές". Αν ρωτήσεις ένα τυχαίο νεοδημοκράτη υπουργό - που ως κυβέρνηση ευαγγελίζεται ότι εφαρμόζει τις αρχές του φιλελευθερισμού ή ότι αυτό επιδιώκει τουλάχιστον (χαρχαρ εδώ γελάμε μέχρι λιποθυμίας) - ποιος ήταν ο Άνταμ Σμιθ το πιθανότερο είναι να σου απαντήσει αν έπαιζε στη Μάντσεστερ πέρσι (σ.σ. αυτός φυσικά είναι ο Άλαν Σμιθ :P). Άμα δε τον ρωτήσεις ποιοι ήταν οι σύγχρονοι Karl Popper και Friedrich Hayek θα χαθεί τελείως. Έτσι έχει δημιουργηθεί εδώ η ψευδαίσθηση ότι οι αριστεροί έχουν το αποκλειστικό προνόμιο στη διανόηση (η παρανόηση είναι της κοινωνίας, όχι των αριστερών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Recommended listening: Krux - Bring Me The Head Of Nikita Chrusjtjov ;D ;D

 

Doom-ίλες, να γουστάρουνε κι ο Kwstas με τον Bouka. ;)

 

Γιαβόλ νταβάρετς Earendil.  ;D :D ;) :) ??? ::) :-\

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Εντόπισα μια σοβαρή μου παράλειψη στο thread...Διορθώνω και προσθέτω το "δεν" με bold και underline, και ζητώ συγγνώμη από τον Deadendmind. Αναγνωρίζω ότι δικαίως τον εκνέυρισε, και τώρα καταλαβαίνω γιατί. Μέσα στο ορυμαγδό τον απαντήσεων, το παρέβλεψα. Και πάλι συγνώμη.

 

επειδή μάλλον ο μήνας σου δεν βγαίνει με δανεικά

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους τους συνφορουμιτες που συμμετειχαν σ'αυτο το θεμα για το ευχαριστο και εποικοδομητικο πρωινο.

(14 σελιδες ειναι αυτες). ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παίδες, συγνώμη που πετάγομαι με το άσχετο, αλλά επειδή έχω ένα μεγάλο κενό στη γνώση μου περί Nietzsche, τι να διαβάσω; Sorry και πάλι για το off-topic ;)

 

Λίγο off-topic γίνομαι κι εγώ αλλά αν μπορώ να βοηθήσω γιατι όχι ?

Ξεκίνα με τη Γέννηση της Τραγωδίας για την άποψη του πάνω στον Ελληνικό πολιτισμό και διάβασε οπωσδήποτε και τον Αντίχριστο, εκτός αν είσαι θρήσκευόμενος (που το σέβομαι!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου