Προς το περιεχόμενο

Windows XP SP3,στα ελληνικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σορρυ αλλα επειδή βιάζομαι δεν μπορώ να διαβάσω τις απαντήσεις των άλλον.

Πάντως μεγάλη μουφα το sp3,δεν αλλάζει τίποτα στιν ουσιά.

Μου γεμισε προβλήματα το λαπ΄τοπ και μου χάλασε τελείως το desktop και έχασα πόσα αρχεία...

τεσπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επανερχομαι...λοιπον,παιδες,μετα απο μια δυσκολη μερα και αφου σπαταλησα ολο το πρωινο μου προσπαθωντας να εγκαταστησω το SP3 και παρα την βοηθεια και τις συμβουλες του(ευγενεστατου και υπομονετικου)τεχνικου της microsoft,το αποτελεσμα ηταν παντα το ιδιο:"σφαλμα,δεν επιτρεπεται η προσβαση"....κουραστηκα,εκνευριστηκα και μου περασε καθε διαθεση για περαιτερω προσπαθειες και δοκιμες.Σαν να μην εφταναν αυτα,οταν δοκιμασα να μπω στον λογαριασμο της (οχταχρονης)κορης μου,αυτο ηταν αδυνατο...τα δεδομενα ειχαν χαθει!Θα χαρω να μαθω τις εντυπωσεις οσων το εγκαταστησαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατέστησα προχτές. Δεν είδα καμία διαφορά, εκτός από το ότι στις ιδιότητες του υπολογιστή μου γράφει

Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 3"

 

αντί για

 

"Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 2"

 

που έγραφε παλιότερα. Άστα να πάνε, τσάμπα τα λεφτά που έδωσα.

 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όσοι έχουν m-audio κάρτα:

Έκανα slipstream το sp3 και εγκατέστησα τα windows, οι drivers της m-audio δεν μπορούν να εγκατασταθούν! Πίσω στο sp2 λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα δουλεύουν κ η m-audio κ τα προγράμματα.Εμένα μοθ πετάει οτι θέλει να εγαταστήσει κάτι οταν ανοίγω το messenger.Κάτι λέει οτι η εφαρμογή θέλει να χρησιμοποιήσει πόρους διαδικτυακούς κ δεν υπάρχουν.Αν πατήσω άκυρο ανοίγει κανονικά το msn.Αυτό μονο αλλα ετσι όπως το βλέπω πάλι καφετί μακρυνάρι γέννησε η microsoft όπως πάντα.Δεν πειράζει θα το διορθώσει στο service pack 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύουν επειδή έκανες update απο sp2 σε sp3, αν κάνεις clean install windows xp με το sp3 ενσωματωμένο δεν σε αφήνει να εγκαταστήσεις τους drivers η m-audio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες φορές έχω δει το έργο που ένα update/patch/fix/γουατέβα αναλαμβάνει να "διορθώσει" μερικά κακά, και πάνω στη φόρα καταστρέφει και μερικά άλλα που δούλευαν... και όχι μόνο αυτό αλλά ξεκινάει και άλλο "τσίρκο" με δυνατότητες που μπορούσαμε κάλλιστα να ζήσουμε και χωρίς αυτές... για αυτόν ακριβώς το λόγο είμαι ιδιαίτερα φειδωλός με τα updates.

 

SP2; Kαι βέβαια. Επισκέψεις πού και πού στην τοποθεσία του Windows Update για να πάρω ΜΟΝΟ αυτά που θέλω; Φυσικά.  Ενεργοποιημένο το Win. Update στο αυτόματο για να κατεβάζει και να εγκαθιστά μόνο του ότι κουταμάρα του κατέβει; Ποτέ. SP3; Για την ώρα όχι, ευχαριστώ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αποτελεσμα ηταν παντα το ιδιο:"σφαλμα,δεν επιτρεπεται η προσβαση"

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα, η λύση εδώ:

http://blog.malwareteks.com/correct-access-denied-error-while-installing-windows-xp-sp3-release-candidate-2/

 

Προσοχή: δεν ξέρω αν ισχύουν τα ίδια για ελληνικά xp, τα δικά μου είναι αγγλικά.

Κατά τ'άλλα, μετά την εγκατάσταση, όλα καλά.

www.myspace.com/nikostsekos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αποτελεσμα ηταν παντα το ιδιο:"σφαλμα,δεν επιτρεπεται η προσβαση"

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα, η λύση εδώ:

http://blog.malwareteks.com/correct-access-denied-error-while-installing-windows-xp-sp3-release-candidate-2/

 

Προσοχή: δεν ξέρω αν ισχύουν τα ίδια για ελληνικά xp, τα δικά μου είναι αγγλικά.

Κατά τ'άλλα, μετά την εγκατάσταση, όλα καλά.

Φιλε μου,για διαβασε την προειδοποιηση που μου εβγαλε ο opera,μολις πατησα το λινκ...

The page you are trying to open has been blacklisted as fraudulent. It will likely attempt to trick you into sharing personal or financial information. We strongly discourage visiting this page.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίο Kasperksy, τελευταίο Zonealarm (αγορασμένα εννοείται), spybot s+d, spyware doctor κλπ. δεν βρίσκουν τίποτα, η σελίδα περιέχει απλές οδηγίες και ούτε στοιχειία ζητάει ούτε τίποτα, αυτά τα ολίγα, τι να σου πω, το μόνο που ξέρω είναι οτι το σύστημά μου είναι καθαρό (ακριβώς επειδή πριν 3 βδομάδες δεν ήταν και παιδεύτηκα πολύ για να είμαι σίγουρος οτι όλα είναι οκ...).

 

σημ.: τρέχω firefox με noscript που σημαίνει οτι κανένα script δεν τρέχει χωρίς την έγκρισή μου κι ίσως γι'αυτό δεν μου βγάζει τίποτα, πάντως οι οδηγίες είναι σωστές κι όλα δουλεύουν μια χαρά.

www.myspace.com/nikostsekos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου