Προς το περιεχόμενο

Journey


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου δεν φταιω εγω αν δεν ξερεις ΤΙ εννοω αμπλαουμπλας. Ισα ισα που ο Malmsteen ειναι ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ του Schon καθοτι οτι παιζει ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ενω του Schon μια λασπη και μιση (και βαζει και τα delay και γινεται ΑΚΟΜΑ χειροτερα)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δυστηχος εχουν ακουσει την AOR εποχη που ειναι κ γνωστη

για ακουστε τον πρωτο δισκο κ πειτε μου μετα....

 

http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:w9fwxq95ldse

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λατρεύω τον Schon, όντως ο ήχος έχει λίγο παραπάνω reverb & delay αλλά το feeling που έχει ο τύπος είναι πραγματικά φανταστικό. Δεν νομίζω να έπαιζε στον Santana στα πρώτα του χρόνια άν δεν είχε feeling.

Επίσης είναι πολύ καλός συνθέτης για εμένα. Αυτός με τον Jonathan Cain και τον Gregg Rolie (Πρώην Santana και αυτός!) έχουνε γράψει όλα τα τραγούδια των Journey.

 

Όποιος είναι οπαδός του Schon πρέπει να ακούσει τον προσωπικό του δίσκο με τον τίτλο: Voice.

Είναι απίστευτος. Έχει γνωστά κομμάτια διασκευασμένα με τρόπο που για εμένα μόνο ο Neal Schon μπορεί.

 

Όσο για τον Malmsteen καλός, χρυσός αλλά πρωταθλητής Αμπλαουμπλας!  ;D ;D

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον μονο προσωπικο δισκο του Schon που παραδεχομαι ειναι το "Beyond the Thunder" κι αυτο γιατι εκει παιζει ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικα και με πολυ taste. Αυτο το δισκο που λές εσυ δεν το εχω ακουσει αλλα θα το ψαξω

 

Οσο για την γνωμη σου για τον Malmsteen δεν πειραζει. Αλλωστε παιδι εισαι ακομα......  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίχτη τον Malmsteen τον πάω. Απλά το μόνο που λεώ είναι οτι αυτός έκανε γνωστό αυτό του είδους το παίξιμο. Άλλωστε για να παίξεις Hard Rock - Metal πρέπει να είσαι λίγο αμπλαουμπλας. Αλλιώς παίξε Blues που είναι περισσότερο feeling λιγότερο αμπλαουμπλιασμα.  ;) ;) ;)

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τι θές να πείς. Τέλος πάντων συμφωνούμε.  ;)

 

Πάντως άκου τον δίσκο που ανέφερα παραπάνω. Είναι πολύ καλός.

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

playloud απορώ πώς λες οτι ο Schon είναι λάσπη; ???

Τέλος πάντων εσύ που δεν είσαι παιδί πια, άκου και κανα άλλον κιθαρίστα που ασχολείσαι με τον Malmsteem...

Μα τα παιδιά το κάνουν αυτό, που λένε μεταξυ τους ''΄πωωω φιλε ο Malmsteem είναι ο καλύτερος κιθαριστας στον κόσμο''....βεβαια εσυ δεν ειπες αυτο αλλά σου λέω.

Άκου και Guthrie Govan να γουσταρεις (αν δεν τον ξερεις). Να δεις εκει....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου